Турборежим, кнопкодавство та загибель "сердечної" фракції: як пройшла рекордна сесія Київської облради

20.12.2019, 8:19

Рекордна – тризначна – за кількістю пунктів порядку денного 32 сесія Київської обласної ради сьомого скликання пройшла результативно. Про те, як голосували депутати "за того хлопця" та про зміни в роботі головного представницького органу Київщини, читайте на порталі "Моя Київщина»"
Учора, 19 грудня, відбулася сесія Київської обласної  ради, де було ухвалено бюджет області та низку інших важливих питань. У день святого Миколая напередодні засідання  депутатському корпусу додали святкового настрою юні вихованці народного фольклорного ансамблю "Вишиванка" із Таращі, які привітали присутніх та заспівали різдвяних пісень.
Зокрема, діти з Київського осередку скаутської організації "Пласт" передали голові КОДА Олексію Чернишову Вифлеємський вогонь миру. Чернишов з багатьма депутатами вже зустрічався на нарадах та під час ознайомчих поїздок регіоном, але спілкування майже з повним складом депутатського корпусу регіону – 66 зареєстрованих депутатів з 84-х – відбувалося вперше.
На хвилі святкового настрою депутати приступили до роботи, і варто сказати, що на засіданні 32 сесії облради було розглянуто рекордні для 7 скликання 109 питань порядку денного. З огляду на це, сесія обіцяла бути тривалою, утім у святковий день депутати просто блискавично відпрацювали порядок денний, голосуючи питання пакетами. Вийшов такий собі "турборежим" від облради…
Головним із питань порядку денного стало затвердження бюджету на 2020 рік. До речі, цього разу проєкт бюджету, на відміну від минулих років, був своєчасно розроблений та поданий Київською облдержадміністрацією на розгляд обласної ради. І це попри недавні зміни керівництва КОДА.
Відповідно, як анонсують депутати, вже з першого січня всі програми будуть успішно працювати. Тож бюджет Київської на області на 2020 рік склав 5 мільярдів 200 мільйонів гривень. Якщо порівнювати з минулим роком – це зростання на 14%.
Голова комісії бюджету та фінансів Київської обласної ради Валерій Ксьонзенко не міг натішитися, що нарешті бюджет прийнятий тоді, коли і мав прийматися:

"Задоволений тим що бюджет на 2020 рік був прийнятий в грудні 2019, адже це перший раз за моє депутатство в обласній раді. Минулі роки ми приймали бюджет області в травні-червні місяці і завжди заходили в рік без прийнятих програм. Це досягнення, що ми знайшли порозуміння з обласною адміністрацією і нарешті бюджет прийнятий так як повинен був прийматися раніше".

Втім, такий стислий  формат роботи сподобався не усім депутатам. Приміром те, що пакетне голосування питань в даному випадку не дуже доцільно, вважає депутат-свободівець  Ігор Домбровський:

"Це є новизна для цієї ради, адже раніше ми це все розглядали окремо.  Зрозуміло, що було багато питань, але кожна програма має розглядатися окремо, щоб був виступаючий, який міг цю програму презентувати і відповісти на певні питання. Ми як депутати, володіємо інформацією по своєму профілю, а от для загалу було б корисно, щоб вони ці програми почули від самих виконавців і розробників. Але видно, що новий голова КОДА  вливається в депутатську роботу. Тому ми готові з ним співпрацювати, якщо це на благо області".

Також депутати затвердили документи з питань розвитку Київської області. Серед них —Стратегія розвитку Київської області на 2021-2027 роки та Програма соціально-економічного та культурного розвитку Київської області на 2020 рік. Зокрема, Київська обласна рада підтримала скасування підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги для жителів окремих районів Київської області. Скасування цього рішення було ініційоване головою КОДА Олексієм Чернишовим та підтримано більшістю депутатів Київської облради.
Проголосували депутати і за питання реорганізації медичних комунальних закладів в комунальне некомерційне підприємство обласної ради. Серед питань які прийняли – запровадження допомоги дітям Героїв Небесної Сотні та дітям-сиротам учасників АТО.
Сесія дійсно працювала, як це нині модно називати, у турборежимі. Так як голосування проходило швидко, не обійшлося без невдоволених, зокрема тим, що те ж таки голосування відбувалося з порушенням процедури. Так депутати звинуватили у кнопкодавстві одного з помічників депутата обласної ради, котрий нібито натискав кнопку замість "радикала" Анатолія Даниленка, який саме вийшов із сесійної зали. Символічно, що саме в цей час, коли відбувався скандал в облраді, їх "старші" колеги – законодавці з Верховної Ради – прийняли закон, спрямований проти горезвісного "кнопкодавства", давши йому благозвучну, але дещо бюрократичну назву - "щодо політичної корупції».
Не знайшов порозуміння у більшості колег депутат, колишній представник фракції "Батьківщина" Олег Кищук, який оприлюднив  звернення стосовно висловлення недовіри  начальнику Управління стратегічних розслідувань Київської області полковнику поліції Володимиру Нідзельському.  Останньому закидають незаконне прослуховування, стеження, корупцію, кришування грального бізнесу, вимагання хабарів тощо. Олег Кищук навіть продемонстрував "грамоту" у номінації ТОП-10 корупціонерів Київщини 2019, де перше місце відведено саме полковнику Нідзельському. Проте, попри оригінальний підхід та факти наведені Кищуком, тільки 31 депутат, тобто третина обласної ради підтримала недовіру та проголосувала за те, щоб Нідзельський покинув посаду в поліції. Відповідно, звернення не було підтримано.
Взагалі у "Батьківщини" продовжується стан розпаду. Оскільки вірними символіці червоного серця та її незмінному лідеру Юлії Тимошенко залишилися лише чотири депутати (а для існування фракції потрібно принаймні сім її членів)  Микола Стариченко констатував, що "згідно з регламентом, фракція "Батьківщина" припиняє своє існування в облраді". Натомість,  не називаючи конкретних прізвищ, він повідомив, що від окремих депутатів надійшла заява про утворення в обласній раді депутатської групи.
Цікаво, що нашому виданню по завершенню вечірнього засідання Верховної Ради вдалося поговорити з нардепом, куратором "Батьківщини" по Київщині Вадимом Івченком. З’ясувалося, що у запалі парламентських баталій, він навіть не чув про формальну смерть рідної фракції, яка донедавна була правлячою в облраді.
У свою чергу, депутат-мажоритарник з Київщини (який пройшов до парламенту під символкою "Слуг народу") Сергій Бунін, коментуючи цю подію,  зазначив, що реанімація фракції можлива, натякаючи на те, що йому відомо, що певні рухи в цьому плані вже робляться.

Під час обговорення підіймалися і питання аграрної сфери Київщини. Голова КОДА Чернишов відмітив, що окрім агарної індустрії в регіоні треба розвивати промислову галузь – відповідно треба створювати індустріальні парки, технологічні умови, робочі місця тощо. Нагадав очільник області і про необхідність скорочення працівників райдержадміністрацій:

 "Щодо скорочення РДА, це було термінове рішення, яке ми маємо виконувати, звертаючи увагу на трудове законодавство. Фінансування на утримання цих посад вже не буде".

В цілому, депутати визнали роботу сесії продуктивною, а голова Київської облради Микола Стариченко та очільник КОДА Олексій Чернишов подякували одне одному за роботу сесії та виказали сподівання на подальшу конструктивну співпрацю.

Надія Савчук, Олександр Воронін, "Моя Київщина"

Читайте також:

Віра Рогова
Олексій Чернишов
Фото з місця події
Фото з мережі Інтернет
Фото з місця події

Новини

Фото з мережі Інтернет

Прокуратура Київщини довела фіктивність договорів оренди земельних ділянок на майже 64 млн грн

22.01.2020, 15:50

Фото з місця події

У Білій Церкві сформували молодіжну раду

22.01.2020, 15:30

Фото з мережі Інтернет

Зниклу на Вишгородщині дівчинку розшукали в столиці (ФОТО)

22.01.2020, 14:58

Фото з місця події

На Сквирщині двоє зловмисників обікрали пенсіонера

22.01.2020, 14:36

Фото з мережі Інтернет

На Іванківщині та на Бородянщині згоріла велика площа трав’яного настилу

22.01.2020, 14:31

Фото з місця події

В Українці після ремонту відкрилося педіатричне відділення №2

22.01.2020, 13:53

Фото з місця події

У Коцюбинському п’яні чоловіки справляли свої природні потреби на дитячому майданчику та потрапили під обстріл

22.01.2020, 13:23

Фото з місця події

У Борисполі через вітряну погоду половина міста залишилася без електроенергії

22.01.2020, 12:47

Фото з місця події

У Богуславському районі юнаки обкрадали автомобілі

22.01.2020, 12:23

фото з мережі Інтернет

В Обухові поліцейський незаконно вилучив у чоловіка авто та вимагав 10 тисяч за його повернення (ВІДЕО)

22.01.2020, 11:56

Аналiтика

Член Партії політики Путіна: хто очолив охорону здоров'я на Київщині

22.01.2020, 8:00

Як пройшов 2019 рік для столичного регіону: аналіз порталу "Моя Київщина"

21.01.2020, 8:00

На біржу праці: Чому на Сквирщині найбільший платник податків звільняє людей

20.01.2020, 8:10

Духовна спадщина Поета Миколи Біденка. Шлях у вічність

19.01.2020, 8:00

Мер Боярки Олександр Зарубін: Розраховуємо на утворення ОТГ, що дозволить нам нормально розвиватися

17.01.2020, 8:00

Тим, хто хоче навчитися літати: як розвивається комерційна авіація Білої Церкви

16.01.2020, 10:43

Як житиме Київщина у 2020 році: бюджетні програми

15.01.2020, 8:00

Коли закон не заважає: як неподалік від Білої Церкви прописатися під парканом аеропорту

14.01.2020, 8:00

Сільські клуби: як зникає культурна Київщина

13.01.2020, 8:00

Як себе почуває Київська облрада: про підсумки 2019 та надії на 2020 рік

10.01.2020, 8:00

Блоги

Єва Басіста (журналіст): Чому поліція не може вирішити "наркотичну" проблему на Київщині

21.01.2020, 14:28

Ярослав Москаленко (екс-нардеп): Треба консолідуватись

20.01.2020, 19:29

Микола Стариченко (голова Київської обласної ради): Віра Рогова вивела освітян Київщини на передові позиції в Україні

20.01.2020, 15:38

Олександр Карпюк (бізнесмен, волонтер):Штаб ООС мовчить про обстріл Оріхового

20.01.2020, 14:50

Дмитро Качура (журналіст): Про фантастичні кульбіти наших "еліт"

20.01.2020, 9:01

Олександр Волинець

Олександр Волинець (депутат Київської обласної ради): Вихід із партії "Батьківщина" був колективним

18.01.2020, 11:30

Іван Ступак (депутат Київської облради): Чому Баканов приїхав на прийом до голови Київської ОДА Чернишова

17.01.2020, 17:54

Анатолій Гунько

Анатолій Гунько (активіст): У президії Київської облради маячить якась незрозуміла людина

17.01.2020, 9:20

Світлана Шеповалова

Світлана Шеповалова (керівник Київського обласного Центру допомоги учасникам АТО): Громадську організацію людей Медведчука хочуть розмістити в приміщенні КОДА

16.01.2020, 13:55

Андрій Нєбитов

Андрій Нєбитов (начальник поліції Київщини): Розкриття вбивств минулих років – це відновлення справедливості та віри у правоохоронні органи

16.01.2020, 11:45