Київщина туристична: найцікавіші місця Таращанщини

17.02.2020, 8:00

"Моя Київщина" запускає нову серію матеріалів, в яких познайомить читачів з унікальними місцями столичного регіону. Ми пройдемося по кожному району області, щоб показати унікальні місця та красоти Київщини 

Ще залишилося небагато часу і зима закінчиться… А тут постає питання: куди себе подіти на вихідних? Адже сидіти перед телевізором - це не варіант, а гарна погода за вікном буде кликати до себе. Тому ми вирішили підготувати перелік цікавих місць на Київщині, щоб кожний житель області міг активно провести свій вільний час та відкрити для себе щось нове.

Сьогодні ми розповімо про Таращанський район, який знаходиться на півдні області. Тут проживає 28,744 тисяч осіб. Адміністративно-територіально район поділяється на 1 міську раду та 24 сільські ради, які об'єднують 35 населених пунктів і підпорядковані Таращанській районній раді.

Загалом район та місто Тараща мають давню історію. Є навіть припущення, що місто отримало свою назву від скіфських племен, які проживали на цій території, та перекладається на нашу мову "Тараща" як "перебувати біля сонця". Вперше поселення Тараща згадується в Руській (Волинській) метриці, записи в якій велися у Варшаві, в коронній канцелярії з 1569 по 1673 рік.

Статус містечка Тараща отримала в 1722 році від польського короля Речі Посполитої Августа II Сильного, а 1800 був створений Таращанський повіт. Також у своїй творчості згадував Таращанщину Тарас Шевченко. Отже, зрозуміло, що район та місто пройшли через віки та мають чимало цікавих місць, які можна відвідати.

Підземний монастир

Він знаходиться у селі Буда, яке розташоване недалеко від Таращі. Вважається, що село було засноване у 1755 році, а згодом неподалік виник чоловічий печерний монастир. Є версії, що він з’явився в 10–11 століттях, але достовірної інформації, на жаль, ніхто з дослідників не може сказати. Звісно, місцеві жителі мають інші та більш цікаві версії щодо виникнення монастиря.

Також легенди розповідають, що в печерах знаходяться скарби… Але зараз цьому шукають підтверження археологи, які проводять там розкопки.

Костел Марії Магдалини

Це єдиний з п'яти існуючих в дореволюційній Таращі християнський храм, який зберігся до нашого часу. Він є історичною пам’яткою та прикрашає центральну вулицю міста. Костел збудований у псевдоготичному стилі з використанням нових, на момент його заснування, будівельних матеріалів. На той час він був окрасою міста, але після революції в храмі хотіли розмістити макаронну фабрику, навіть завезли відповідне обладанання, але цьому завадила Друга світова війна.
Після війни костел розділили на два поверхи та розмістили у ньому музичну школу, яка функціонує до нашого часу.

Хрест-пам’ятник Георгію Гонгадзе

На околиці міста Тараща він з’явився в 2003 році. Його поставили в пам’ять журналістові Георгію Гонгадзе, який був жорстоко вбитий у 2000 році. Обезглавлене тіло Георгія було знайдено поблизу від того місця, де зараз споруджено пам’ятник.
Звісно, це не веселе туристичне місце, але історію потрібно знати.

Церква Святого Олександра Невського

Церква Святого Олександра Невського стоїть у селі Дубівка та є пам'яткою архітектури національного значення. Щодо віку цієї споруди розгортається чимало суперечок. За одними даними церква була збудована у 1748 році, а за іншими - лише після 1861 року.
Але незважаючи на такі розбіжності, ця церква є унікальною, адже вона збудована з дерева та стоїть на кам`яному фундаменті, а купол має форму правильного восьмикутника.

Храм на честь Різдва Пресвятої Богородиці

Церква находиться в селі Ківшовата та розташована прямо біля траси, і проїхати повз неї просто неможливо. Храм побудований в стилі зрілого класицизму, але, на жаль, офіційно до пам'яток архітектури не входить.

Збудував храм землевласник польського походження Йосип Млодецкий. Він це зробив за наполяганням і з благословення відомого церковного діяча і просвітителя, митрополита Київського і Галицького Філарета Амфітеатрова. Тоді за задумом православна церква повинна була стати не менш величною, ніж існуючий в той час в містечку католицький костел, який був знищений після революції 1917 року.

У 1936 році приміщення храму перетворили на склад, і тільки в 1944 році відновилися богослужіння. А лише з 1997 року за ініціативи отця Станіслава Олексієнко почалася реставрація церкви.

Джерело Успіння Пресвятої Богородиці

Це унікальне джерело знаходиться в селі Ріжки та відкрите для відвідин щодня. За легендою, воно з’явилося завдяки справжньому диву, а вода з нього здатна зцілювати від найважчих хвороб.
Відкрито це джерело було наприкінці 19 століття. Місцеві жителі, які працювали неподалік, помітили, що біля верби пробивається вода, утворюючи калюжу. Вони почали використовувати цю воду та помітили, що джерело дає їм силу та бадьорість.

Звісно, є багато скептичних думок щодо цього джерела та його властивостей, але відівідати таке місце варто.

"Мохове"

Це озеро маги вважають місцем "сили". За їх словами там панує особлива енергетика, яка допомагає звільнитися від поганих думок та відключитися на деякий час від усіх своїх турбот. "Мохове" разташоване у лісі в межах Лук’янівської сільської ради. Зараз, на жаль, озеро пересохло, але існують легенди, за якими воно інколи повертається на поверхню, а потім знову зникає. 

Згідно з переказами, в центрі таємничого лісу знаходиться трикутна піраміда, саме вона збирає і посилає незвичайну енергію. Цей трикутник називають "Пупом Землі". Це місце непросто знайти самостійно, найкраще попросити вас туди відвести кого-небудь з місцевих жителів. Але якщо ви наважилися відвідати це місце, то краще одягнутися у закриті речі, бо всюди росте кропива, висота якої досягає трьох метрів.

Таращанський історико-краєзнавчий музей

Таращанський історико-краєзнавчий музей є одним із перших районних музеїв на Київщині. За свою вже понад п'ятидесятилітню історію він зібрав численну і різноманітну колекцію, яка знайомить відвідувачів з історією та побутом містечка Таращі і його околиць.

У різноманітті представлених експонатів кожен знайде для себе щось корисне і цікаве. Музей знайомить з багатствами природи, знахідками, зробленими під час археологічних розкопок.

Тут є широка експозиція, присвячена громадянській війні і приходу Радянської влади періоду 1922-1933 років, історії району в роки Великої Вітчизняної війни, є етнографічна кімната. Двері музею відкриті в будні, з 10:00 до 17:00.

Перелік можна продовжувати довго. Це "кам'яна баба", "змієві вали", які знаходяться в Таращі, урочище "Жеребець" у Лук`янівці, комплекс "Присутствених місць" і так далі… Все цікаве, але потрібно тільки бажання. Щодо транспорту, то краще скористатися власним автомобілем, аби сповна насолодитися цими цікавими місцями та нікуди не поспішати. Полегшує справу, якщо ви живете неподалік визначного місця, для вас може стати у нагоді велосипед, а якщо ви полюбляєте довгі прогулянки то в дорогу можна вирушити власними ногами.

Єва Басіста, "Моя Київщина"

Читайте також:

Валерій Велієв
Олексій Чернишов
фото з мережі Інтернет

Новини

Фото з місця події

На Вишгородщині браконьєри наловили 27 кг риби

31.03.2020, 18:31

Фото з мережі Інтернет

Комунальникам виділено майже 5 млн грн для продовження заходів санітарної обробки в Борисполі

31.03.2020, 18:03

Фото з мережі Інтернет

Заклади професійно-технічної освіти Київщини не припиняють освітній процес під час карантину

31.03.2020, 17:32

Фото з мережі Інтернет

Без захисних масок вхід у всі магазини та установи Фастова - заборонено

31.03.2020, 16:48

Фото з мережі Інтернет

Третину співробітників Бориспільської міськради відправили у відпустку

31.03.2020, 16:26

Фото з місця події

У Баришівському районі розчищають водойму

31.03.2020, 15:39

Фото з місця події

У Білій Церкві брат водія-порушника намагався "домовитися" з правоохоронцями

31.03.2020, 15:20

Фото з мережі Інтернет

Правоохоронці Борисполя спіймали чоловіка, який розбив лобове скло автомобіля

31.03.2020, 14:59

Фото з мережі Інтернет

На Іванківщині керівник кооперативу завдав державі збитків на 7 млн грн

31.03.2020, 14:50

Фото з мережі Інтернет

У Борисполі крадій автомобілів погрожував поліцейським самогубством

31.03.2020, 14:16

Аналiтика

Фото з мережі Інтернет

Київщина виконувачів обов'язків: чому Зе-влада не спромоглася вирішити питання кадрів

31.03.2020, 8:00

Що почитати під час карантину: ТОП-30 книг сучасної світової літератури

30.03.2020, 8:00

Фото з мережі Інтернет

Держекоінспекція на Київщині: коли чекати на реальну роботу, а не на корупцію та бездіяльність

27.03.2020, 8:00

Що почитати під час карантину: ТОП-30 книг сучасних українських письменників

26.03.2020, 8:00

Яким було життя відомого українського журналіста та політика Івана Бокого

25.03.2020, 17:20

Колаж порталу "Моя Київщина"

Коронавірус і політика: хто очолив антикризовий штаб Київщини

25.03.2020, 8:08

Фото з мережі Інтернет

Супермаркети чи постачальники: хто займається мародерством

25.03.2020, 8:00

Арсен Аваков

Без тріумфу Авакова: що поки зупиняє створення поліцейської держави

24.03.2020, 8:07

Начальник Пенсійного фонду Київщини Василь Фатхутдінов: Більшість питань можна вирішити без особистих візитів

24.03.2020, 8:00

Карантин через коронавірус: як організоване дистанційне навчання на Київщині

23.03.2020, 8:00

Блоги

Ірина Кучер (директор рекламної компаніі "THE BEST"): Про жахливий сервіс МАУ та прийом в аеропорту "Бориспіль" під час пандемії

30.03.2020, 17:50

Василь Слободяник (начальник ГУ ДСНС України у Київській області): Палії сухої трави навесні наражають на небезпеку сусідів і їх помешкання

29.03.2020, 21:25

Андрій Нєбитов (начальник поліції Київщини): Без нагальної потреби не покидайте своїх помешкань

27.03.2020, 16:20

Леонід Глиняний (депутат Київської обласної ради): Разом з ТМ „Сквирянка” продовжуємо соціальну підтримку вразливих категорій населення

25.03.2020, 20:29

Микола Галушко (народний депутат, 98 округ): Я не займаюся показовою роботою

25.03.2020, 15:13

Олександр Мостіпан (засновник Групи компаній "Нива Переяславщини"): Час і обставини змусили нас розраховувати тільки на власні сили

25.03.2020, 10:25

Іван Окоєв (депутат Бучанської міськради): Про війну зі страшнішим паразитом за коронавірус

24.03.2020, 13:51

Олексій Давиденко (ексдепутат Київради): Конча Заспа приречена

24.03.2020, 8:17

Ольга Барсученко (активістка, Біла Церква): Про АТБ і мародерство під час карантину

23.03.2020, 14:51

Геннадій Дикий (міський голова Білої Церкви): Хто буде компенсувати людям збитки від карантину?

23.03.2020, 11:43