#

Єдиний не від "Зе": чому Біла Церква не захотіла голосувати за "слугу"

28.08.2019 14:07
Єдиний не від "Зе": чому Біла Церква не захотіла голосувати за "слугу"

Майже на усіх мажоритарних округах Київщини перемогу здобула команда «Зе». Лише Біла Церква не скорилася президентській політсилі, відтак  на 90-му окрузі «Слуга народу» Юрій Нестерчук програв кандидату від партії «Біла Церква разом» Миколі Бабенку. Розрив голосів між місцевим самовисуванцем, який раніше представляв БПП і перевізником-монополістом та новоспеченим «Слугою» вийшов більш ніж переконливим і склав 12%.

Трохи цифр: на окрузі № 90 (Біла Церква), переміг представник партії «Біла Церква разом» Микола Бабенко, отримавши 28,23% тобто 20 277 голосів. Друге місце посів представник «Слуги на роду» Юрій Нестерчук – за нього віддали голоси 15,94%, а саме 11 452 виборців. Замкнула трійку лідерів  Наталія Бігарі, яка йшла від політичної партії «Голос». За неї проголосували 9,22%, це 6 625 білоцерківців.

Протистояння між Миколою Бабенко і Юрієм Нестерчуком  було очікуваним, але на відміну від інших округів, Біла Церква єдина не позеленіла і кандидат «Слуга народу» Юрій Нестерчук, який є бенефіціаром ТОВ «Транссіті», програв Бабенку через свою діяльність у місті – будучи власником компанії-перевізника, він не раз себе скомпрометував в очах білоцерківців ініціативою підвищення ціни на проїзд у громадському транспорті.

Натомість Бабенко під час періодичних тарифних протистоянь у місті  займав абсолютно протилежну позицію. Варто сказати що на парламентських виборах відносно  цих двох кандидатів  застосовувались брудні технології – були і «двійники» Миколи Бабенка, і «клони» Слуги народу. 

З чим та ким пов’язують Бабенка і чого чекати білоцерківцям…

Нагадаємо у 2014-му році в складі БПП Бабенко робив спробу пройти до Ради, але з тріском програв представнику «Свободи» Олександру Марченко, який відомий в місті як власник Білоцерківського кар'єра. У 2014-2015 роках Микола Бабенко обіймав посаду голови Київської облради. Тоді ж його підозрювали у зловживанні владою та наданні преференцій при виконанні службових обовʼязків. З огляду на це Бабенко став фігурантом антикорупційного розслідування журналістів, які розкрили деякі корупційні схеми. Тоді повідомлялося, щойно Микола Бабенко очолив облраду, бізнес його друзів почав масово вигравати мільйонні тендери. Приміром група компаній «Укртепло» фактично окупувала теплопостачання в області вже через півроку.

Під час передвиборчої кампанії 2019 преса також не оминула увагою кандидата у нардепи. Миколі Бабенку закидають піар на бабусях, називають політичним перебіжчиком та людиною, яка не має відношення до Білої Церкви так як насправді мешкає в Києві.  Також у ЗМІ  неодноразово писали, що за Бабенком стоїть олігарх Василь Хмельницький, котрий має власні інтереси у Білій Церкві, а також його «права рука» у місті Костянтин Єфіменко, який у 2015 році невдало балотувався у мери міста. У березні цього року Бабенко фігурував у скандалі, коли його звинуватили у провокації проти місцевого громадського активіста Ігора Кочі: тоді хтось (дехто вважає, що саме Бабенко)розмістив від імені останнього білборд проти мера Білої Церкви Геннадія Дикого саме в день тиші напередодні президентських виборів.

Як би там не було, але важливо розуміти, які саме ініціативи чекати від народного обранця?

Передвиборна програма Миколи Бабенка дуже стисла, містить вона окрім перспектив і  аспекти, які вже вдалося реалізувати в місті, при чому не силами самого кандидата.

От же, судячи з програми Бабенка,  білоцерківцям слід чекати на докорінне реформування численних галузей господарства та навіть цілих державних інститутів, зокрема місцевого самоврядування в частині збільшення відповідальності місцевих можновладців безпосередньо перед громадою. Для цього вважає за доцільне запровадити механізм громадського бюджету, де містяни зможуть самі обирати найбільш необхідні проекти для реалізації за бюджетні кошти, публічну звітність місцевої влади. Інший пункт програми – запровадження дієвих механізмів подолання корупції та кумівства, повернення відповідальності за незаконне збагачення. У програмі він також пообіцяв реформування галузі житлово-комунального господарства, що має включати в себе заходи з енергоефективності, пошук балансу між доходами домогосподарств, вартості комунальних послуг, гарантування отримання субсидій особами у яких більше 15 відсотків доходу витрачаються на сплату комунальних послуг. І на останок - запровадження механізмів, згідно з якими, будь-яку послугу органу державної влади чи місцевого самоврядування, особливо на базовому рівні, можна буде отримати «онлайн» без відвідування відповідної установи.

Очевидно, що ціль Бабенка – а точніше, його патрона Хмельницького – полягає в тому, щоб взяти під контроль Білу Церкву. Свій нардеп від місцевого округу у олігарха вже є. Наступний логічний крок – мерія. І вже зараз там очікують дострокових місцевих виборів, які мають а) посилити вплив Хмельницького у міськраді (власне, партія «Біла Церква разом» для цього станеться в нагоді); б) спробувати сковирнути мера міста Геннадія Дикого. Враховуючи медіа-ресурс, який зараз сконцентрувала ця фінансово-політична група у місті, цього разу задачу монополізувати владу у місті цілком можна виконати вже найближчим часом…

Антон Болбочан, «Моя Київщина»

Читати "Моя Київщина" у Telegram