#

Хто на старті на 96 окрузі: місцевий князьок проти "шістки" Коломойського"

18.07.2019 05:25
Хто на старті на 96 окрузі: місцевий князьок проти "шістки" Коломойського"

«Моя Київщина» продовжує розглядати лідерів серед кандидатів на виборчих округах області. Черга дійшла й до гігантського 96 округу, який включає в себе міста Буча та Славутич, а також Бородянський, Вишгородський, Іванківський, Поліський райони.

Цей округ з часів Януковича вважається вотчиною Ярослава Москаленка. Найвпливовіший нардеп із величезним адмінресурсом, який дуже потрібен для перемоги в найбільшому в Україні за площею окрузі, уперше потрапив до парламенту по 96 окрузі від Партії регіонів у 2012 році.

У розпал Революції Гідності він був одним із тих, хто голосував за диктаторські закони, а на позачергових виборах до парламенту у 2014 році знову здобув перемогу на «своєму» окрузі. Тоді він йшов як самовисуванець, але за неформальної підтримки БПП. Не пручалися й інші політичні гравці.

Найбільш успішним для Москаленка був період з 2016 по 2018 рік: тоді понад два років головою Київської ОДА був його протеже Олександр Горган-Лялька. Ім’я Ярослава Москаленка фігурувало у скандалах із будівництвом футбольних полів у Київській області, виграшем тендерів лише на автомобільних дорогах на півтора мільярдів гривень.

Після перемоги на президентських виборах Зеленського Москаленко небезпідставно переймається за своє місце у наступному парламенті, адже між Ігорем Коломойським та групою «Контініум», співвласником якої був покійний нардеп Ігор Єремеєв, розгорівся конфлікт. Після загибелі Єремеєва депутатську групу «Воля народу», яка ситуативно підтримувала провладні законопроекти, у Верховній Раді очолив саме Москаленко.

Неприємності почалися з різних сторін. Нещодавно колишня дружина народного депутата Євгенія Рибчинського розповіла про щомісячні виплати Ярославом Москаленком депутатам групи «Воля народу» по 20 тис доларів. Москаленко через свою дружину та помічника має частку акцій у «Банку інвестицій та заощаджень», що входить у холдинг «Контініуму».

За інформацією ЗМІ, Коломойському, який володіє «Укрнафтою», не вдалося взяти під контроль АЗС «WOG», які належать групі «Контініум», тому зараз йому важливо «приструнити» Москаленка, аби в подальшому, можливо, перейти до наступної фази монополізації ринку автозаправок.

У результаті в 96 окрузі балотується "варяжка", журналістка Коломойського, кореспондентка «1+1» Ольга Василевська-Смаглюк, яка заточена на те, щоб збити Москаленка. Вона зазначає, що висувається по мажоритарному округу від партії Зеленського, щоб «не допустити в український парламент людину, яка згідно з письмовою реєстрацією, була в парламенті 23 рази з 524, за останній рік виступила з трибуни парламенту аж двічі та подала аж 6 законопроектів, 5 із яких відкликала, а доля останнього невідома».

Також Василевська наголошує, що участь у виборах стане основою для масштабного суспільного проекту, подробиці якого вона розкаже 22 липня, незалежно від того, хто виграє.

Ольга Василевська зареєстрована кандидатом у нардепи від політсили «Слуга народу», проте кореспондентка зауважує: «Я не вступила в партію. Я надаю партії підтримку інтелектуальну, а партія мені – організаційну».

Відщепне голоси у Москаленка забудовник Роман Буковський, що є чинним депутатом облради. Утім, розраховувати на перемогу йому буде складно - у місцевих жителів він не користується популярність навіть попри "гречку". Внутрішньопартійний рейтинг Романа Буковського на місцевих виборах 2015 року не дав йому змогу автоматично стати депутатом: серед однопартійців він зайняв лише 25-е місце. В обласну раду ж потрапило всього 6 депутатів від Опоблоку. Тобто, Буковського від мандата відокремлювали аж 19 місць. Але він виявився дуже цінним кадром для голови «Опозиційного блоку» Олександра Качного.

В облраді Буковський очолив комісію з питань сім'ї, спорту, фізичного виховання і туризму. Зі спортом Буковський пов'язаний вже тривалий час. Так, він очолював комунальний футбольний клуб «Межигір'я» в Нових Петрівцях. Подейкують, що Буковський навіть хотів купити в Ярослава Москаленка футбольний клуб «Діназ». Як розповіли «Моїй Київщині» джерела в «Опоблоці», Буковського, якого називають вірним «солдатом» партії, із Качним дійсно познайомив Москаленко, але далі стосунки не склалися.

Зараз Буковський є директором ТОВ СК «Піалін»: по суті, це сімейна будівельна компанія Буковський, яку заснував батько Романа. Окрім футболу, у Нових Петрівцях Роман Буковський має звичне для політиків захоплення – будує будинки. Він також є засновником і президентом «Благодійного Фонду Романа Буковського», який надає допомогу незахищеним верствам населення. Варто зазначити, що Роман Буковський займає 17 місце у ТОП-20 боржників податків і має борг 14,3 млн грн.

Нагадаємо, що у травні депутат Київської обласної ради від «Опозиційного блоку» Роман Буковський вирішив завчасно покинути склад колегіального органу і це прохання було задоволене останнім рішенням 27-ої позачергової сесії Київської обласної ради, яка відбулася 17-го травня.

Відтак, Романа Буковського «пропихнула» від політичної партії Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» депутат Обухівської райради та водночас гендиректор відомого Київського заводу «АТЕК» Лариса Ільєнко, яку небезпідставно підозрюють у створенні низки фірм з незаконного видобутку піску в прибережній зоні Дніпра від Козина до Обухова. Відтак, «піщана королева» займається бізнесом із прибутком у 200 тис грн на день.

У 96 окрузі від команди Святослава Вакарчука "Голос" балотується селищний голова Немішаєвого, що став відомим після участі у телевізійному проекті "Нові лідери", де він дійшов до фіналу. "Я категорично проти мажоритарної виборчої системи до Верховної Ради. Але йду за нею, щоб до наступних виборів її вже не було", - говорить Сергій Замідра. Сергій Замідра позиціонує себе як справжній промоутер сучасних технологій, що прагне створити прогресивну громаду.

"Свободівець" Іван Окоєв може розраховувати на високу підтримку у Бучі, де він очолює фракцію у міськраді, зарекомендувавши себе активним борцем проти незаконних забудов. Сам він зазначає, що балотується, аби припинити свавілля чиновників на місцевому рівні, які «своїми діями забезпечили повзучу контрреволюцію та можливість регіоналівського та проросійського реваншів».

Кандидатами в нардепи в 96 окрузі спочатку були 2 секретарі міських рад: Вишгородської – Тетяна Бражнікова та Бучанської – Василь Олексюк та Тетяна Бражнікова. Остання балотується від ВО «Сапопоміч». Нульовий рейтинг політичної сили нівелює шанси секретаря, що навіть на місцевому рівні не має здобутків, якими б могла похизуватися. Що ж стосується Олексюка, то той, оцінивши ситуацію і відсутність підтримки в Бучі, поспішив знятися.

Аналогічна ситуація відбулася з ще одним скандально відомим депутатом Бучанської міськради Олександром Таможнім, який намагався заручитися підтримкою з боку "Сила і честь" Смешка. Але там оцінили його політичну біографію - і послали його куди подалі...

Загалом, очевидно, що для значної кількості кандидатів - нинішні парламентські є гарним тренуванням перед можливими достроковими місцевими виборами, які, подейкують, можуть відбутися цієї осені. Реальна боротьба зараз триває між Москаленком і Василевською-Смаглюк. Зараз місцеві "еліти" ведуть себе хитро. Яскравий приклад - багаторічний мер Бучі Анатолій Федорук, який публічно демонструє лояльність Москаленку, але, за інформацією "Моєї Київщини", мав зустрічі зі "слугою народу", запевняючи її в своїй підтримці. Враховуючи досить серйозну підривну роботу з боку Буковського, Москаленку буде вкрай непросто втриматися в депутатському кріслі цього разу...

Микола Тицький, "Моя Київщина"

Читати "Моя Київщина" у Facebook