#

А влада нікуди не поспішає: як Біла Церква опинилася на межі екологічної катастрофи

24.03.2021 08:10
А влада нікуди не поспішає: як Біла Церква опинилася на межі екологічної катастрофи

Влада Білої Церкви місяцями не може вирішити питання з сотнями тон невідомих хімікатів, які було виявлено поблизу мікрорайону Гайок     та Білоцерківського аеродрому. Як стало відомо, їх зберігають та утилізують, порушуючи всі встановлені норми: територія, де це відбувається, знаходяться в 300 метрах до річки та 150 метрів до найближчого житла. Днями містяни порушили тишу і знову висвітлили проблему в соцмережах, тим самим нагадавши місцевій владі, що питання вкрай небезпечне в екологічному сенсі, а зволікання може призвести до екологічної катастрофи. Про небезпеки, які чекають містян Білої Церкви і усіх жителів басейну ріки Рось, читайте в матеріалі «Моя Київщина».

Наприкінці року, а саме 2 грудня 2020 року небайдужі мешканці повідомили, що поруч з Білоцерківським аеродромом в мікрорайоні Гайок виявили велику кількість ємностей різного об’єму, які заповнені невідомими речовинами. Зокрема, місцеві жителі скаржилися на першіння у горлі та незвичний дивний запах.

Вже наступного дня, 3 грудня 2020 року, відомості за вказаним фактом було внесено до ЄРДР за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 239 КК України, а саме: «Забруднення або псування земель речовинами, відходами чи іншими матеріалами, шкідливими для життя, здоров'я людей або довкілля, внаслідок порушення спеціальних правил, якщо це створило небезпеку для життя, здоров'я людей чи довкілля».

На резонансну знахідку відреагувала не тільки поліція, а й місцева влада. Вказану  територію, яка, до речі, виявилася приватною, оглянули державні інспектори з охорони навколишнього середовища, працівники АЗРСП ГУДСНС в Київській області. Зокрема, було відібрано зразки  рідин невідомого походження із ємностей, а також взято відповідні проби ґрунтів та вод на вказаній території.

Загалом, як і годиться, відбулась низка чиновницьких засідань – екстрені наради керівництва поліції та міста, засідання постійної комісії з дотримання прав людини, законності та оборонної роботи тощо, зокрема відповідні звернення до профільних інстанцій. Особи встановлені, а от яка відповідальність їм загрожує – досі невідомо.

У рамках кримінального провадження зразки речовин було відправлено на експертизу до Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, втім строк її виконання невідомий через надмірну завантаженість установи. Але, як стало відомо «Моїй Київщині», міська влада мала можливість пришвидшити даний процес, що вартувало б від 200 до 400 тисяч гривень. Але, тут задовільнилися безкоштовною експертизою,  результати якої будуть готові взагалі невідомо коли.  

Поки безжальна бюрократія крутить волам хвости, поліція здійснює цілодобове чергування та охорону об’єкту приватної території. Цілодобово несуть службу два екіпажі, які, певно, були б більш кориснішими на патрулюванні району та обслуговуванні викликів.

Тим часом білоцерківці висловлюють побоювання про можливу екологічну катастрофу, адже з приходом тепла і підвищення температури повітря ситуація може стати плачевною.  

«Вже майже кінець березня. А що зробила міська влада для вирішення питання з тонами хімікатів, які активісти знайшли біля Гайка фактично на Білоцерківському аеродромі на початку грудня того року? Чому величезна кількість ємностей з отрутою і далі знаходиться там, під відкритим небом? Чи місцева влада чекає, що отрута просочиться у землю і воду?», - питають місцеві жителі.


Чималі об’єми небезпечних речовин та знаходження поруч з ними такої водної артерії як Рось, на жаль, наводить на погані думки в екологів, які зазначають: інертність влади міста може призвести до жахливих наслідків. Адже водою з Росі користуються всі жителі Білої Церкви, Богуслава, села і селища вниз по річці, а також фермерські господарства. 

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Надія Савчук
журналістка