#

Адвокат Добрянського: навіщо Київська облрада викидає гроші на додатковий юридичний захист?

20.10.2023 07:57
Адвокат Добрянського: навіщо Київська облрада викидає гроші на додатковий юридичний захист?
Ярослав Добрянський, в.о. голови облради

Попри те, що Ярослав Добрянський так і не став повноцінним головою облради, залишаючись з приставкою «в.о.», він запустив низку «новел», які викликають подив у всіх, хто слідкує за його діяльністю. Свіжа «фішка» - контракт облради з адвокатом попри наявність цілого профільного управління. Як це відбувається, читайте в матеріалі «Моєї Київщини»

В.о. голови Київської обласної ради Ярослав Добрянський, витягає з кишень територіальної громади Київщини гроші, на надання йому правничої допомоги. Відповідний тендер з’явився на майданчику публічних закупівель Прозорро 4 жовтня 2023 року.

За день до цього, 3 жовтня 2023 року, в.о. голови Київської обласної ради Ярослав Добрянський та адвокат Олександр Пащенко уклали договір про надання юридичних послуг Київській обласній раді.

Слід зауважити, що в структурі виконавчого апарату Київської обласної ради є юридичне управління та відповідні відділи юридичного управління, які поділяються за напрямками роботи.

Відповідно до Договору, адвокат Пащенко О.О., надаватиме Київській обласні раді юридичні послуги, серед яких представництво та захист інтересів облради в судах усіх рівнів та юрисдикції, формування та подання від імені та в інтересах Ради процесуальних документів та участь у судових засіданнях, складання заяв, скарг та документів правового характеру.

Договір укладено до 31 грудня 2023 року, свої послуги адвокат Пащенко оцінив в 75 000 гривень. Це чималі гроші. Особливо на фоні того, що посадовий оклад провідних юрисконсультів в обласній раді становить 6 700 гривень.

Варто зауважити, що в структурі кожного органу місцевого самоврядування існує юридичне управління. Крім того, наявні відділи юридичного управління за відповідним напрямком роботи, зокрема відділ претензійно-позовної роботи.

Згідно типового Положення відділу претензійно-позовної роботи юридичного управління органу місцевого самоврядування, саме працівники ради та відповідного відділу повинні готувати документи правового характеру, захищати інтереси Ради при розгляді спорів у судах різної юрисдикції, готувати та подавати від імені та в інтересах Ради інші процесуальні документи. За що працівники Ради і отримують заробітну плату за рахунок платників податків.

Цікаво, від кого нещодавно призначений в.о. голови Київської обласної ради Ярослав Добрянський планує захищатися, на такому рівні, що поставив під сумнів кваліфікаційний рівень знань працівників юридичного управління виконавчого апарату Київської обласної ради, який очолює заступник керуючого справами Ярослав Ярошовець?

Читайте також: Парочка "твіксів": як Дубінський з Добрянським рейдернули Київську обласну лікарню

До речі, промоніторивши майданчик публічних закупівель Прозорро, починаючи з 2016 року, Ярослав Добрянський – перший очільник облради, який закуповує послуги з надання юридичної допомоги облраді.

Загалом, це виглядає повним абсурдом: адже чомусь жодний навчальний заклад не оголошує торги на проведення занять з фізики, математики чи інших дисциплін навчальної програми; лікарні не оголошують торги на проведення операцій або надання медичної допомоги пацієнтам.

І тільки Київська обласна рада, в особі її в.о. голови Ярослава Добрянського оголошує торги на проведення робіт, які відповідно до своїх функціональних та посадових обов’язків зобов’язані виконувати працівники юридичного управління виконавчого апарату Київської обласної ради, котрим він платить заробітну плату.

Редакція «Моєї Київщини» звертається до Київської обласної ради за коментарями щодо необхідності укладання договору про надання юридичної допомоги з адвокатом Олександром Пащенком, в той час, як в обласній раді працюють штатні юристи.

Крім того, ми звертаємося із запитом на отримання копії затверджених Положень юридичного управління виконавчого апарату Київської обласної ради та відділу претензійно-позовної роботи юридичного управління, з метою з’ясування, хто все ж таки повинен надавати облраді юридичну допомогу, готувати документи правового характеру та представляти її інтереси в судах.

На інше питання – чому Добрянський так боїться судів – ми спробуємо відповісти незабаром.

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Микола Тицький