#

"Академія тітушок": як Дикий-мер віддав бандиту спорт і виховання молоді Білої Церкви

12.11.2021 08:15
"Академія тітушок": як Дикий-мер віддав бандиту спорт і виховання молоді Білої Церкви
Олексій Копишинський

У часи Революції Гідності білоцерківські спортсмени заявили про себе на всю країну, а прізвище одного з них стало характеристикою цілого прошарку. У буремні часи "тітушки" необхідні насамперед як бойове крило масових протестів, які за умовну 1000 гривень виконають найбруднішу роботу. Сьогодні "Моя Київщина" розкаже, чому на посаду очільника відділу спорту в Білій Церкві протягують персонажа із кримінальним минулим

Соціальна тематика, на кшталт освіти та медицини, завжди викликає занепокоєння серед громадян. Люди будь-якого рівня достатку переймаються про майбутнє підростаючого покоління, тому хочуть отримувати тільки найкращі послуги. А спорт у цій історії десь посередині – це чудовий елемент виховання та підтримання здорового способу життя серед молоді. Усе би й нічого, проте потрібно бути досить обережними з підлітками, вони дуже часто намагаються наслідувати своїх наставників. А що буде, коли спортивним напрямком цілого міста почне керувати елемент із дуже сумнівним минулим?

Якщо говорити про Білу Церкву, то спортивний напрямок у цьому місті "кульгає на обидві ноги". У цьому величезна "заслуга" місцевої влади, яка системно займається знищенням важливого напрямку. Візуально місто змінюється: територія центральної частини приводиться у порядок, а скоро не залишиться жодного клаптя землі, де не буде покладено тротуарної плитки імені Геннадія Дикого. У градоначальника, до речі, також не погано йдуть інші бізнес-проєкти: працює сімейний по підряд утилізації сміття за шаленим тарифом, а також у планах відкрити новий "Будмаркет" (його будівельна контора спокійно працювала у період весняного локдауну). Нічого особистого, просто бізнес…

Для забезпечення повноцінної роботи міської ради, усіх її відділів та структурних підрозділів, потрібно чимало людей. І дуже добре, коли це професіонали, а не куми, родичі чи знайомі. Як повідомили джерела в міськраді, управління з питань молоді та спорту було некомплектне – там працює три спеціалісти і бухгалтер. Відповідно, вимагати від них грандіозних результатів не варто, адже просто нема кому організовувати спортивний процес.

Але слід зауважити, що можновладців спорт – це не тільки гарний привід для піару. На проведення різного роду заходів, будівництва чи ремонту об’єктів виділяються кошти, частина яких традиційно "осідає" на рахунках. Керівника управління спорту Білої Церкви довго не могли призначити через проблеми з квотним принципом розподілу посад. Можновладці чубилися, хто ж буде "пиляти" кошти на різного роду закупівлях.

Проте ситуація вирішилася на початку листопада – відбулися конкурси на заміщення вакантних посад, а керівником управління з питань молоді та спорту тепер мають призначити Олексія Копишинського. На сайті міської ради зазначено, що співбесіди проходили з метою виявлення відповідності профілів професійної компетентності кандидата посаді, на яку він претендує, а конкурсна комісія спілкувалася з кандидатами в усній формі. Також у претендентів була можливість презентувати своє бачення подальшої діяльності на посаді, що в подальшому мало би забезпечити належне функціонування і подальший розвиток відповідного профілю.

Але дуже цікаво, що ж такого розповів конкурсній комісії про своє минуле Копишинський, який серед місцевих "тітушок" має кличку "Льоша Молоток". Звідки таке неординарне прізвисько? Була мутна історія: в Одесі Копишинський вибивав гроші з інженера Василя Тимощука, роздовбавши йому руки молотком. Все як в американському фільмі про гангстерів, от тільки кримінальна справа проти фігурантів злочину відкрита.

Інший цікавий момент – публічне звинувачення у підпалі судії телеканалу "Інтер". Народний депутат від Опозиційного блоку Олександр Вілкул говорив, що до події причетний саме Копишинський. Тоді ж про спортсмена було чимало роликів на телебаченні, де його охрестили "Льоха-Качок". За даними ЗМІ, курував дії "тітушок" нинішній нардеп від ОПЗЖ Ілля Кива за дорученням Арсена Авакова. Переважна більшість учасників таких акцій були бійцями батальйону "Свята Марія", де протягом трьох місяців служив у 2014 році служив Копишинський. Також його знають як "Качок" і в Клавдієво, де він закінчував середню школу та був членом виконкому селищної ради (2010-2015 роки).

Копишинський до Білої Церкви фактичного відношення не має, його єдина прив’язка – засновник та член Правління ГО "Білоцерківська організація спорту" з 2019 року. Зауважимо, що на нього зареєстровано ряд інших компаній та громадських організацій: ГО "СК Кротон "ІВАН СИЛА", ГО СК "Бородянщина", ГО "Федерація регбі Київської області", ГО "БОС", ГО "Всеукраїнський альянс бійців та волонтерів АТО", ТОВ "Атлетичний клуб".

Квота призначення керівника управління з питань молоді та спорту у Білоцерківській міськраді належить партії Президента Зеленського "Слуга народу", від якої в керівництві міста працює секретарем міської ради Дмитро Киришун. 

Очолювала конкурсну комісію та проводила "співбесіду" з кандидатами перша заступниця міського голови – Інна Новогребельська. Вона є прямою креатурою міського голови Геннадія Дикого та повністю виконує його доручення. Варто зауважити, що міська влада та районна дуже злагоджено попрацювали у просуванні даного персонажа. Оскільки крім вибивання боргів та кримінальних справ у трудовій біографії Копишинського було недостатньо записів, свого часу голова Білоцерківської райради Василь Зеленський спеціально під "Молотка" створив посаду радника. Наступний щабель – посада начальника управління з питань молоді та спорту.

Виходить, що "пощастило" білоцерківцям із молодою командою партії Президента Зеленського, особливо місцевим підприємцям. Як бачимо, спеціаліста Дикий-мер просуває досвідченого, а молоді точно буде чим зайнятись. Чекаємо перших рішень "Льохи Молотка" по створенню "Академії тітушок" у найбільшому місті Київщини…

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Анатолій Тихий
журналіст