#

Активіст з Приірпіння Євген Мельничук: Місцеве самоврядування – це перш за все господарювання та освоєння коштів на благо громади

01.08.2018 06:29
Активіст з Приірпіння Євген Мельничук: Місцеве самоврядування – це перш за все господарювання та освоєння коштів на благо громади

Скоро у Гостомелі відбудуться проміжні вибори до місцевої селищної ради. Одним із кандидатів є відомий в Приірпінні активіст Євген Мельничук. «Моя Київщина» поспілкувалася з цим неординарним молодим чоловіком та розпитала про його минуле, ситуацію в Приірпінні загалом та плани на майбутнє у випадку здобуття депутатського мандату

- Євгене, чому Ви прийняли рішення висунути свою кандидатуру на проміжних виборах до Гостомельської селищної ради?

- Мешканці Приірпіння звикли, що я активно впливаю на ситуацію в регіоні, зазвичай методами прямої дії: трощу своїм авто паркани незаконних забудов, організовую групи опору тітушкам, влаштовую мітинги на захист прав Громади.

Втім так не повинно бути, в цивілізованому суспільстві усі гострі проблеми мають вирішуватися адміністративно, шляхом побудови виваженої, прозорої та зрозумілої системи відносин в середині громади.

Окрім того, моє життя - не лише боротьба. Я маю значний життєвий досвід, ґрунтовну освіту і мені є що запропонувати виборцям. Я конструктивна людина і готовий розвивати громаду, саме тому я йду у депутати.

- Розкажіть, чим Ви займалися у минулому?

- В 2004 році я із золотою медаллю закінчив Військово-морський інститут імені П.С.Нахімова та здобув кваліфікацію військового інженера. Це була ґрунтовна освіта і вона зажди мені допомагала: як під час служби в Військово-морських сила, так і після звільнення в запас через скорочення штатів, яке перед російсько-українською війною зрадницьки практикувало тогочасне керівництво Міністерства оборони.

Опинившись поза улюбленою справою, я вимушений був знову шукати себе і знайшов – у 2006 році я з головою поринув у бізнес. Почав із прокладання інженерних комунікацій (водогін, каналізація, опалення, електропостачання), потім став зводити котеджі, а з 2012 року вийшов на спорудження багатоквартирних будинків. Але моя душа ніколи не забувала про море, тому займався також виробництвом катерів для зарубіжних замовників.

Моя фірма була крупним платником податків. В 2013 році я здобув в Севастополі звання «підприємець року 2012 року».

 - Чим Ваш досвід може бути корисний для громади Гостомеля?

- Я технар, на пам'ять можу цитувати ДБН-и. Не з чуток знаю, що таке водогін, каналізація, електромережі. Прокладанням усього цього я безпосередньо займався і знаю справу із середини.

Що таке місцеве самоврядування? Може це політика? Ні, це перш за все господарювання, раціональне освоєння коштів на благо громади. Депутат має розумітися на інфраструктурі, вміти оцінювати кошториси, економічну обґрунтованість тарифів і таке інше. Все це важливо для збереження коштів громади в цілому та кожного її члена зокрема. Якщо депутата неможливо обдурити, то не можливо ошукати і його виборців.

- Знання ДБН-ів – це добре, але чи ознайомлені Ви із процедурою прийняття рішень органами місцевого самоврядування?

- Маю повідомити, що в мене є ще одна вища освіта. У 2016 році я закінчив Академію державного управління при Президенті України, отримавши кваліфікацію магістра за напрямком «парламентаризм та парламентська діяльність». Так що я маю не лише знання, але й вмію оформлювати їх у вигляді проектів рішень та лобіювати їх прийняття.

Окрім того, я працюю помічником-консультантом секретаря Коцюбинської селищної ради Миколи Єременка, беру участь у підготовці проектів рішень, а також сесій та засідань виконкому відповідної ради. У разі свого обрання я одразу приступлю до роботи, а не вчитимуся бути депутатом та втрачатиму час.

- Не секрет, що сьогодні громада Приірпіння перебуває під впливом двох таборів: «Блоку Петра Порошенка» та екс-членів «Партії регіонів»? До якого табору у разі обрання депутатом Ви пристанете?

- До жодного з них не пристану, позаяк я був висунутий командою «Громадський Рух Третьої сили». Відповідно діятиму у фарватері та за програмою нашої команди. На моє глибоке переконання, депутатський корпус усіх місцевих рад Приірпіння потребує кардинального оновлення. Прихильники БПП та екс-регіонали загралися у поділ влади та ресурсів поміж собою і забули про виборців.

Сьогодні наша команда перебуває на етапі бурхливого розвитку. До її лав долучаються нові люди зі знаннями, досвідом, ідеями, проектами, які необхідно втілювати на рівні місцевої політики.

Ми завжди будемо окремими табором, що висуватиме своїх кандидатів на всіх виборах у Приірпінні.

Водночас я проголосую за проект рішення будь-якого депутата, якщо вважатиму його корисним для громади Гостомеля.

- Які будуть ваші першочергові кроки у разі здобуття депутатського мандату?

- Після виборів я довго не святкуватиму свою перемогу і не ловитиму гав. Натомість одразу приступлю до оформлення інтересів моїх виборців у вигляді проектів рішень. Вкрай важливо встигнути підготуватися до бюджетного процесу. До грудня місяця поточного року злободенні питання 19-ого округу мають бути обговорені та проголосовані на всіх профільних постійних комісіях, зокрема на бюджетній. Із переліком проблем я вже ознайомився доволі детально.

- Що саме Ви плануєте впроваджувати, здобувши депутатський мандат?

- Як найперше займусь долученням багатоквартирних будинків до загальнодержавних та місцевих програм енергозбереження. (утеплення фасадів, встановлення енергозберігаючих вікон та дверей). Це дозволить людям вдвічі скоротити витрати на тепло.

Втім я розумію, що у кожних відносин є як мінімум дві сторони. Сторона держави та місцевої влади вже є, а от сторона мешканців?

Вона також є, але розпорошена. Аби оформити її існування потрібно створити на території округу органи самоорганізації населення та ОСББ. Саме вони як юридичні особи будуть виступати представниками мешканців будинків та вулиць і брати участь в державних та місцевих програмах. Жителі 19-ого округу повинні звикати до практики самостійного освоєння бюджетних коштів та користуватися усіма можливостями та перевагами ОСН та ОСББ.

Також планую запровадити роздільний збір сміття. Мало хто знає, але компанії, які займаються вивозом відсортованих відходів, самі платять ОСББ за цінну сировину. Така практика вже 12 років успішно здійснюється на окрузі Миколи Єременка в Коцюбинському, але нажаль не знайшла свого поширення у Гостомелі.

- На які ще напрямки плануєте залучати субвенції з бюджетів вищого рівня?

- Заходи з енергозбереження торкаються не лише житлового фонду. Проблемним питанням Баланівки є вуличне освітлення. Морально застарілі натрієві лампи швидко перегорають та споживають забагато електроенергії. Вже сьогодні Київська обласна державна адміністрація пропонує територіальним громадам підтримку на встановлення сучасних LED-ліхтарів. Так чом би нею не скористатися. Не буду забігати наперед, але мости з потрібними чиновниками вже налагоджено. Справа лише у бюрократичних процедурах, які можна і треба швидко пройти.

- Як Ви оцінюєте стан житлового фонду на окрузі і як можна його покращити?

- Округ неоднорідний. Частина будинків (гуртожитки) є відверто проблемними. Стан покрівлі у них катастрофічний і вимагає негайних заходів. Колишній депутат по 19-му округу Наталія Черінська планувала вирішити це питання шляхом залучення приватного інвестора, але не встигла. Маю намір довести до кінця її ініціативу. Схема проста: інвестор добудовує над кожним гуртожитком один поверх (фундамент дозволяє), натомість здійснює капітальний ремонт та реконструкцію всього будинку. Або розселення мешканців по новим існуючим квартирам, знесення старого будинку, та будівництво нового, більш зручнішого. А як краще? Хай вирішують самі мешканці.

Втім не лише старі будинки мають проблеми. У нових будинків труднощі також є, проте інші. Так, жителі низки новобудов платять за промисловим тарифом за електроенергію, також нез’ясованою залишається економічна обґрунтованість тарифу за теплопостачання.

З цього приводу нашою командою вже спрямовано запит на виконком Ірпінської міської ради із клопотанням надати економічне обґрунтування тарифу на тепло, яке він затвердив для КПП «Теплоенергопостач», яке є невід’ємним додаток до рішення про встановлення тарифів. Глибокий аналіз даного документу визначить подальші наші дії. Якщо цифри виявляться економічно необґрунтованими – будемо добиватися їх перегляду.

Важливим пунктом моєї програми є встановлення теплових лічильників на кожен будинок. Люди повинні чітко розуміти за що і скільки вони платять.

- Відомо, що болючою проблемою Приірпіння є низька якість води? Яке Ваше бачення шляхів виходу із даної ситуації?

- Команда «Громадський Рух Третьої сили» замовила аналіз води, яку споживають жителі кількох населених пунктів Приірпіння і всюди його результати виявилися подібними: значне перевищення вмісту аміаку та заліза. Обидва елементи є шкідливими для здоров’я. Постійний прийом всередину води з підвищеним вмістом аміаку викликає хронічний ацидоз і зміни в тканинах. На думку лікарів, аміак особливо шкідливий для вагітних жінок та маленьких дітей. У свою чергу високий вміст заліза у воді призводить до несприятливого впливу на шкіру, може позначитися на морфологічному складі крові, сприяє виникненню алергічних реакцій.

Нещодавно я спілкувався із керівником «Ірпіньводоканал»  Олександром Маркушиним і він повідомив мені, що проблему якості води в наступному році буде вирішено шляхом будівництва станції знезалізнення та закільцювання мережі водопостачання Гостомеля. Триматиму даний напрямок під контролем та інформуватиму громаду про стан справ в даному напрямку.

- Невже всі побажання виборців стосувалися житлово-комунальної сфери? Чи виринали й інші теми?

- Так, Ви праві. Спілкуючись із виборцями я зрозумів, що маю значну вагу приділити благоустрою, встановити дитячі майданчики у дворах, облаштувати майданчик для вигулу та тренування собак, відновити футбольне поле та прикрити незаконні «розливайки» .

Завдань багато, але вони мене не лякають – треба брати і робити.

- І на останок. Очевидно Ви живете не лише місцевим самоврядуванням? Що Вам надає сил? Чим захоплюєтеся?

- Джерелом життєвих сил та натхнення для мене є моя сім’я. Я є щасливим чоловіком та батьком 5 чудових дітей. Найбільше задоволення відчуваю у спілкуванні зі своїми близьким. Часто влаштовую їм відпочинок на природі, ми любимо рибалити разом.

Також люблю займатися спортом, нещодавно пробіг разом із соратником напівмарафон 6 км. Раніше професійно займався веслуванням, 4 разів поспіль став чемпіоном України, здобув звання майстра спорту України.

Зараз просто тримаю себе у формі та не практикую шкідливих звичок, бо життєві перипетії вимагають здорового та витривалого тіла.

 

Читати "Моя Київщина" у Facebook