#

Антикорупційна шизофренія: як одну з найбільших аграрних компаній Київщини звинуватили у… допомозі поліції

01.05.2021 10:16
Антикорупційна шизофренія: як одну з найбільших аграрних компаній Київщини звинуватили у… допомозі поліції

Про "дивовижне" розслідування Державного бюро розслідувань у Житомирщині, у якому фігурує відома агрофірма Київщини, читайте в матеріалі "Моєї Київщини"

У п’ятницю ввечері Державне бюро розслідувань героїчно відзвітувалася про переможну спецоперацію. У пресслужбі ДБР заявили:

У Житомирській області правоохоронці затримали двох поліцейських при отриманні хабара в 1100 літрів пального. Начальник сектора реагування патрульної поліції в змові з начальником відділу поліцейської діяльності вимагали та отримали від представника агрофірми талони на 1100 літрів палива (бензин та дизельне паливо).

За їх версією, аграрна компанія таким чином буцімто мало не підкупала правоохоронців, аби ті дозволяли техніці агрофірми їздити по території Квітневої, Попільнянської і Андрушівської територіальних громад.

Але що було насправді? За інформацією нашого видання, агарною фірмою, яка "підкуповувала" поліцейських, є ТОВ "Світанок"  одне з найбільших аграрних підприємств Київської області, що належить родині Засух.

Реальна суть ситуації полягає в тому, що в ДБР явно вирішили влаштувати антикорупційний скандал на рівному місті. Справа в тому, що існує давня практика, коли поліцейським патрулям керівництво видає 10-15 літрів пального на добу для патрулювання. У містах добові пробіги поліцейських автомобілів можуть складати 150-200 кілометрів на добу, а от у сільській місцевості один виклик у дальнє село може бути "вояжем" у 50 кілометрів. А таких виїздів (зокрема, і на ДТП) може бути 10 за добу.

А тепер уявіть ситуацію: у фермерів крадуть урожай, а поліція на виклики відповідає – немає пального доїхати. І все. Іншими словами, складається ситуація більш ніж абсурдна: поліцейський патруль не може виконувати роботу та реагувати на виклики через відсутність бензину в баку, за що потім може отримувати догани через скарги потерпілих.

А що робити поліцейським? Брати хабарі з водіїв на трасі, щоб заправити службовий автомобіль? Як правило, фермери – особливо великі компанії – самі зацікавлені заправити поліцейські автомобілі, щоб на їхні виклики поліція елементарно виїжджала.

Власне, у розпорядженні "Моєї Київщини" опинився лист директора ТОВ "Світанок", у якому той пояснює слідчим ДБР, що жодної корупції в цій історії не було, а де-факто йдеться про допомогу поліції.


Але, схоже, ДБР це пояснення не заспокоює. І ось чому: у керівництві силових структур Житомирської області немає єдності – СБУ "воює" із МВС, що проявилося, зокрема, у стеженні за представниками агрофірми "Світанок" із Київщини, які банально зацікавлені, щоб поліція в разі чого змогла приїхати і зупинити злочини на їхньому фермерстві: під час спроб викрадення агротехніки чи вивозу врожаю.

Тож не зважаючи на те, що передача талонів на пальне відбулася з ініціативи керівників підприємства, ДБР з СБУ вперто вважають поліцейських хабарниками. Хоча в цій ситуації вони такими не є, оскільки не вимагали від фірми нічого.

За такою логікою треба затримати за хабарництво поліцейських Білої Церкви, яким депутати за своєю ініціативою купили автомобіль за кошти міського бюджету, або заарештувати поліцейських із Переяслава, яким місцеві бізнесмени з власної ініціативи допомогли відремонтувати райвідділ і купили ноутбуки для щоденної роботи.

А якщо піти далі, то і наші антикорупційні структури – і те ж саме ДБР – теж хабарники, адже на їх діяльність виділяються з приватних іноземних структур кошти – гранти. І хай доводять, що вони – не жирафи.

Поки ж цим абсурдним заняттям займаються поліцейські та фермери, які вирішили допомогти державі…

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Антон Болбочан
журналіст