#

Автомобільні заправки на Київщині: як працює мережа "Glusco"

27.07.2020 08:00
Автомобільні заправки на Київщині: як працює мережа "Glusco"
Логотип АЗС "Glusco"

Інформаційний портал "Моя Київщина" продовжує серію матеріалів про мережі автозаправних станцій, що функціонують у межах столичного регіону. Кому належать АЗС "Glusco", які послуги там надають та яку цінову політику проводять, читайте у сьогоднішньому матеріалі

Мережа автомобільних заправок "Glusco" на паливному ринку з’явилася в 2017 році. Вона була сформована на базі роздрібного бізнесу "Роснафти" – найбільшої державної нафтогазової компанії Росії, очільником якої є близький соратник Путіна Ігор Сечин. Українська мережа АЗС "Роснафти" працювала під брендами "ТНК", "Золотий гепард", "Formula" і "Смайл". Так, уже з перших місяців 2014 року  після кремлівської анексії Криму та початку війни на Донбасі – продажі на російських заправках почали суттєво падати, тож переформатування компанії залишалося питанням часу.

За даними "Консалтингової групи А-95", із 2013 року ТОВ "Схід" (номінальний власник мережі АЗС "Роснафти" в Україні) втратило 80% обсягів продажів. Цілком логічно, що "Роснафта" повинна була піти з нашої країни…

Наприкінці 2016 року Антимонопольний комітет України дозволив придбати бізнес "Роснафти" в Україні швейцарській Glusco Energy S.A., що входить в орбіту міжнародної трейдингової компанії Proton Energy Group S.A. Співвласником останньої офіційно є Нісан Мойсеєв, однак фактичним власником компанії називають Віктора Медведчука. До слова, в Україні діяльність Proton Energy Group S.A. базується на поставках дизельного палива через морські порти.

Так, у грудні 2017 року "Роснафта" повністю пішла з роздрібного ринку України, а мережа АЗС "Glusco" перейшла в спільне управління груп компаній "Unimex" і "Wexler".

Генеральним директором "Unimex", що включає в себе компанії "Манго Груп" (дрібнооптова і роздрібна реалізація) і ТОВ "Елемент нафта" (оптовий постачальник нафтопродуктів кінцевим споживачам), є Борис Ганджа.

"Wexler Group" – найбільший імпортер дизельного палива в Україні по нафтопродуктопроводу "Прикарпатзахідтранс", а також координатор залізничного наливу "трубопровідного" ДТ в Новограді-Волинському.

Носій нового бренду – компанія "Глуско Україна" – запланувала не лише позбутися старих торгових марок, а й провести корінну перебудову станцій. У травні 2017 року рада директорів "Glusco Energy" затвердила програму модернізації та новий дизайн усіх АЗС. У ребрендинг було інвестовано 36 млн доларів.

Так, до кінця 2018 року всі автозаправні станції компанії вже працювали під новим брендом "Glusco". Проте швейцарці не обійшлися зміною зовнішнього вигляду. Амбітні цілі стати преміальним брендом підтверджує акцент на максимальне збільшення торгових площ і зон харчування на оновлених АЗК.

Окрім перепланування старих комплексів, реконструкція передбачала комплексні роботи із заміни паливних резервуарів, технологічних трубопроводів і ТРК, що, власне, і було виконано.

Досвід провідних українських мереж автозаправок показує винятковість ролі менеджменту. Тож, аби наздогнати конкурентів і закріпитися серед лідерів, у "Глуско Україна" провели кілька етапів кадрових ротацій, у результаті чого провідні позиції зайняли молоді управлінці, що здебільшого є випускниками провідних українських вузів.

Наразі автозаправні станції "Glusco" функціонують із строгим та технологічним дизайном, що, за словами власників мережі, відображає корпоративну ідеологію компанії.

Максимально мінімалістичну кольорову гаму автозаправок, у якій очевидно превалює темно-синій, розбавляє яскравий золотий логотип компанії, що являє собою ромб із чотирма ромбами всередині.


У межах столичного регіону розташовані 19 автозаправних станцій під брендом "Glusco". Так, заправки функціонують у таких містах Київської області: Біла Церква (5), Буча (2), Васильків (1).

Представлені АЗС і в районах Київщини: Києво-Святошинський – села Мрія та Гореничі; Бориспільський – села Велика Олександрівка, Дударків та Іванків (2); Ставищенський – село Кривець (2).

По одній автозаправній станції "Glusco" є також у Баришівському (село Бзів), Білоцерківському (село Чупира) та Броварському (село Калинівка) районах.

Станом на 19.07.20 ціна на пальне в мережі автозаправних станцій "Glusco" така: 95 – 23,95; 92 – 21, 95; 95 Maxx – 24, 95; ДП Maxx – 23,95; ДП – 22, 95; LPG – 11,95. Бензин і дизельне пальне на АЗК Glusco відповідають європейському екологічному стандарту Євро-5.

Компанія GLUSCO працює безпосередньо з заводами-виробниками, імпортуючи пальне з провідних НПЗ країн ЄС (ORLEN Lietuva), Білорусі (Мозирський НПЗ) та інших.

Пальне MAXX виготовлене на основі якісного пального Орлен Летува (Литва), яке відповідає європейському стандарту EN228 для бензину та стандарту EN590 для дизельного пального. MAXX містить у своєму складі монофункціональну добавку Keropur, виробництва міжнародного хімічного концерну BASF (Німеччина).

Для постійних клієнтів АЗК "Glusco" діє програма лояльності, що надає можливість накопичувати спеціальні бонуси GlusCoin, якими можна надалі керувати, розраховуватися за покупки пального й товарів у маркетах і ресторанах мережі автозаправок.

Усі учасники програми лояльності Glusco Club мають певний статус (Basic, Gold або Platinum), що змінюється відповідно до кількості придбаного пального та суми чеків за покупки в магазинах при АЗК та/або кафе.

Щодо акцій, то на АЗК діє літрбек. Так, заправляючись від 25 літрів, ви гарантовано отримуєте від 1 до 50 літрів у подарунок (у GlusCoin на картку лояльності Glusco Club). До слова, у неділю та у святкові дні нараховані GlusCoin за будь-яку покупку подвоюються.

Власники карток Monobank отримують кешбек 8% від суми покупки, коли розраховуються за пальне. Для клієнтів Альфа-Банку Україна кешбек 5% нараховується в програмі винагород Cash'U CLUB.

Cash'U CLUB дозволяє накопичувати бонуси за оплати карткою та обмінювати їх на реальні гроші. Учасники клубу повертають 0,5% від усіх покупок і до 20% за оплати в обраних категоріях, акціях і партнерських програмах.

Мережа АЗС "Glusco" пропонує хороші знижки для кіноманів. Так, за передплату в онлайн-сервісі MEGOGO "Кіно та ТБ Оптимальна" та/або "Кіно та ТБ Максимальна" користувачі автозаправок отримують гарантований одноразовий промокод зі знижкою на пальне – 2 грн/л, або газ – 0,50 грн/л. Аналогічні знижки пропонують і клієнти "Glusco", що мають статус учасника бойових дій. На "Glusco" працюють магазини та ресторани. В асортименті магазину – товари повсякденного запиту, еко- та автотовари. У ресторанах можна придбати не тільки фаст-фуд, але й перші, м’ясні страви, десерти.

Формально "Glusco" – новачок на ринку України і в паливному рітейлі як такому. Фактично - це представництво нашого сусіда-агресора Росії в Україні. Із усіма наслідками, які випливають із цього...

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Антон Болбочан
журналіст
Теги: