#

Без даху і перспектив: чому можновладці замовкли про майбутнє спорткомплексу у Вишневому

06.02.2019 06:04
Без даху і перспектив: чому можновладці замовкли про майбутнє спорткомплексу у Вишневому
У Вишневому досі не зробили нічого, аби відновити розвалений спорткомлекс

Минуло вже три місяці з того часу, як у нового спортивного комплексу “Фаворит”, що у Вишневому, обвалився дах. Після такого провалу з’явилося безліч припущень щодо причетних до інциденту. Тож про те, в якому стані спорткомплекс перебуває зараз, на якій стадії слідство, а також про те, хто з чиновників нестиме за це відповідальність, з’ясовувала “Моя Київщина”.

Історія арени “Favorite Fit” вийшла вкрай короткою, але епічною: в травні минулого року її пафосно відкривали, а вже у грудні в споруди не витримав дах. Традиційно виникає два питання: хто винен, і що робити? Варто зазначити, що даний об’єкт мав стати головною спорт-локацією у Києво-Святошинському районі, тож фінансувалося будівництво за кошти районного бюджету. Тоді користуючись нагодою пропіаритися на інженерній новинці, деякі з чиновників активно підтримували зведення комплексу. Зокрема, на урочисте відкриття арени прибули депутати України Артур Палатний, Олег Велікін, Дмитро Білоцерковець, керівники районних структур, державні службовці, депутати районної ради тощо. Присутня була також і голова РДА Мирослава Смірнова, яка взяла будівництво під власний контроль.

Проект передбачав створення унікальної конструкції, аналогів якої в Україні ще не будували. Родзинкою комплексу став купол шириною в 24 метри, який створював чимало простору для різних спортивних секцій всередині. Проте перший сніг виявився сильнішим за обіцяний надновий спортивний об’єкт. І хто серед чиновників у цьому винен – досі невідомо.

Зараз триває слідство: відкрито кримінальне провадження за двома статтями Кримінального кодексу України – щодо порушення правил, що стосуються безпечного використання промислової продукції або безпечної експлуатації будівель і споруд (ч.1 ст.275), а також привласнення, розтрати майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем (ч.5 ст. 191).

Наразі арена стоїть покинута і зачинена. З вулиці проникнути всередину складно, тож об'єкт залишився зовсім без охорони.

“Поки що ми ніяк не можемо вирішити цю проблему. Це буде можливо тоді, коли поліція передасть результати слідства до суду. Винні в інциденті будуть зобов’язані виплатити компенсацію”, – зазначив заступник голови Києво-Святошинської РДА Михайло Лєзнік.

Зараз розслідування проводять у трьох напрямках: експертиза якості будівельних матеріалів, проектна та фінансова перевірка. Саму споруду після зняття арешту передали на баланс районного управління освіти. Але здійснювати будь-яку діяльність всередині до завершення слідства – заборонено.

“Слідство досі триває. І без результатів експертизи не можна передати справу до суду. Підозрюваним генпідряднику, підприємцю, що здійснював технічний нагляд, та виконробу обрана міра запобіжних заходів”, – повідомляє прес-секретар поліції Київської області Микола Жукович.

Також близько тижня тому відбулось засідання, у ході якого вирішили зняти домашній арешт з виконроба та підприємця. Натомість вони мають зобов’язання спілкуватися зі слідчим при першій же потребі та не виїжджати за межі Києво-Святошинського району без попередження. Єдиний, за ким залишили домашній арешт – генпідрядник. Раніше йому інкримінували зловживання фінансами з перспективою позбавлення волі до 9 років. Проте зараз слідство інкримінує йому ще дві статті кримінального кодексу.

Власне, розслідування цієї справи  триває і поза офіційним слідством.

“Я звертався з офіційним запитом до різних інстанцій з вимогою дослідити це питання максимально об’єктивно. Так, минулого тижня від ДАБІ мені надійшла відповідь: вони здійснили внутрішню перевірку на предмет законності діяльності Вишневського міського управління будівництва і ДАБІ Київської області за дорученням комітету Верховної Ради. Розслідування показало, що документація містить ряд порушень”, – розповідає активіст ГО "Народна Варта" Ігор Гришачев.

Арку, що обвалилася, монтувала субпідрядна організація "Південьмонтажбуд" із Одеси. Власне, ця фірма досі не пред’явила проектну документацію аркових конструкцій даху спорткомплексу. Тому як можна було впевнитися у її надійності, якщо документів, що це підтверджують, немає?

Загалом порушення вказують на те, що інтереси керівництва РДА на чолі зі Смірновою стояли вище за обов’язок збудувати спортивну арену для дітей та молоді якісно й безпечно. Адже правила і порядок видачі дозвільної документації не був дотриманий. Система роботи з документами “ви сьогодні оформіть, а ми завтра принесемо” таки запрацювала в РДА, чого не могло б статися у разі роботи з комерційною структурою.

“Виходить, що справа крутиться навколо адміністративного ресурсу, який має авторитет і може сприяти, щоб у ДАБІ заплющили очі на відсутність необхідних документів. І ці документи це доводять. Відхилення досі не виправлені, тож коли закінчиться експертиза, слідство вкаже на порушення з боку Вишневської міської адміністрації обласної та районної дозвільної системи”, – зазначає Ігор Гришачев.

Місцеві чиновники поспішали звести якнайшвидше новенький спортивний комплекс, аби вислужитися перед керівництвом. згаданий вище Артур Палатний є не лише головою спортивного комітету у ВР, і однопартійцем Мирослави Смірнової по УДАРу, але є й її патроном: свого часу нинішня голова РДА була у нього помічником-консультантом. Фактично ж для Палатного ця історія замість піару стала серйозною «підставою»: виявилося, що шановний народний обранець відкривав розвалюху.

До слова, у цій історії є питання і до виконавчої гілки влади. Так, прем’єр-міністр Володимир Гройсман доручив розслідувати справу протягом тижня. А тим часом, слідство триває вже третій місяць, і кінця йому не видно. Не зрозуміло також коли саме спорткомплекс відбудують, а діти знову зможуть займатися там спортом…

Тетяна Оксенюк “Моя Київщина”

Читати "Моя Київщина" у Telegram