#

Без поваги: чому колишній голова Київської ОДА не може потрапити в Кабмін

19.06.2024 09:13
Без поваги: чому колишній голова Київської ОДА не може потрапити в Кабмін
Олексій Кулеба та Олексій Чернишов розглядаються на посади в Кабміні

Стрімке кар’єрне зростання часто призводить до вкрай поганих наслідків для того, хто, як він вважає, схопив долю за хвіст. Такі персонажі чомусь починають вірити, що тепер їм буде вічно везти, в результаті чого «хазяї життя» починають стрімко «бронзовіти». До чого це призводить в українських політичних реаліях, читайте у матеріалі «Моєї Київщини»

Кадрові призначення у Кабміні знову перенесено. Як розповіли джерела «Моєї Київщини», попередньо пакет з новими міністрами (наразі вакантними лишаються міністерства відновлення та регіональної політики, Мінкульт, Мінветеранів, МінАПК, а також розглядається можливість звільнення абсолютно ніякого Оксента Лісового з посади міністра освіти та науки) буде розглянуто Верховною Радою після 7 липня. З чим пов’язана така пауза?

Як розповіли нашому виданню поінформовані джерела, ключовим каменем спотикання лишається крісло міністра відновлення та регіональної політики. Після звільнення з цієї посади Олександра Кубракова заговорили про розділення цього міністерства на два, але конкретики – що саме буде відбуватися у міністерстві – нема досі. Попри це, у кулуарах почали лунати прізвища можливих претендентів на ці посади. Що характерно, обидва фігуранта є ексголовами Київської обласної держадміністрації. Йдеться про чинного голову НАК «Нафтогаз Україна» Олексія Чернишова та діючого заступника голови Офісу президента Олексія Кулебу.

При цьому, схоже, що на грошовиті питання відновлення хочуть посадити саме Кулебу. Воно-то й зрозуміло: іншого резону окрім як сісти на потоки для подібного кшталту чиновників не існує. Це притому, що звільнення з Офісу президента –  фактичне пониження у класі.

Утім, як раз рішення по Кулебі виявилося найбільш проблемним. Справа в тому, розповідають народні депутати, що після призначення колишнього очільника Київщини в Офіс президента, той перестав взагалі звертати увагу на депутатський корпус, зокрема, на мажоритарників Київщини.

«Велике цабе. Вірить, що вхопив бога за бороду», - розповідає один з народних депутатів.

В результаті, саме у Верховній Раді, попри тиск з боку ОП, сформувалася неформальна фронда: там просто не розуміють, чому саме Кулеба має відповідати за відновлення країни. Тим паче, що досі він не демонстрував жодного розуміння в цій темі.

До речі, показово, що комунікація ще одного претендента на цей напрямок Чернишова з депутатським корпусом ВР не припинялася навіть після того, як він йшов з однієї посади на іншу. Нагадаємо, що він окрім Київщини чимало пропрацював у Кабміні, де обіймав посаду міністра розвитку громад та територій, а потім очолив НАК «Нафтогаз». Це абсолютно нічого не говорить про ефективність та професійність Чернишова, але демонструє його розуміння правил політичної гри.

До чого призведуть кулуарні розмови щодо нових призначень наразі сказати досить складно, але уже зараз стає очевидним, що у команді голови ОП Андрія Єрмака (а Кулеба і Чернишов зараз, як і більшість топ-чиновників орієнтуються саме на нього) серйозний кадровий дисбаланс, коли надто скоростиглі чиновники буквально втрачають землю під ногами, сподіваючись на те, що їх кар’єра буде вічною. Це закономірно призводить до того, що усю державну систему починає трусити…

 

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Антон Болбочан
журналіст