#

Білоцерківського шахрая – в міністри: хто тягне нардепа Івченка в Кабмін

04.12.2020 14:35
Білоцерківського шахрая – в міністри: хто тягне нардепа Івченка в Кабмін
Вадим Івченко

Разом із відновленням Міністерства аграрної політики, яке зараз, як відомо, знаходиться у складі Міністерства економіки, дехто хоче тихою сапою проштовхнути на посаду голови вельми одіозного колегу, відомого земельними схемами та співпрацею з "регіоналами" – Вадима Івченка. "Моя Київщина" вирішила нагадати про бекграунд претендента на міністра

У ЗМІ зараз почали розганяти заяву "представників аграрних асоціацій, науковців, громадських об'єднань" із закликом до президента Володимира Зеленського відновити Міністерство аграрної політики та сільського розвитку. Аграрії наголошують, що агропродовольчий сектор генерує близько 20% ВВП, забезпечує близько 40% валютної виручки, тощо. А від стану його розвитку залежить успішність таких галузей як сільськогосподарське машинобудування, переробка та хімічна промисловість. Заразом підписанти (до речі, в оприлюдненому листі немає жодних прізвищ цих самих науковців та громадських діячів) пропонують президенту призначити міністром нардепа від "Батьківщини" Вадима Івченка.

На нашу думку, кандидатура Івченка є оптимальною з багатьох причин. Вадим Євгенович є висококваліфікованим фахівцем з питань аграрної політики та земельних відносин, кандидат наук з аграрної економіки, має багаторічний досвід нормотворчої та законотворчої роботи, глибоко знає галузь, - зазначається у заяві.

Про те, що пан Івченко глибоко знає галузь – сумнівів немає. Єдиний момент – знає він її дещо з "тіньової" сторони. Уродженець міста Уссурійськ, Вадим Івченко народився в сім’ї офіцера КДБ Євгена Івченка, що в майбутньому дало змогу відбивати всі "вибрики" амбіційного і не надто чистого на руку сина. 

Починав свій шлях в Українському союзі промисловців і підприємців. Зокрема носив папочку за очільником УСПП Анатолієм Кінахом. А заодно почав допомагати білоцерківським бізнесменам. Союз – як-не-як. Але "захист" бізнесу був таким, що після нього до місцевих підприємців почали їздили перевірки. Дуже було схоже, що хтось дав наводку, кого саме можна потрясти…

У Білій Церкві до нього взагалі виникало чимало претензій. Зокрема Івченка звинувачують у тому, що він примудрився побудувати прямо на газоні офісне приміщення в Білій Церкві біля готелю неподалік від залізничного вокзалу, не маючи жодного документу.

Утім, головна відрада для Івченка – земля та ресурси на ній. Завдяки контактам через Кінаха він опинився в колах, наближених до сім’ї Януковича. Зокрема працював по вивозу лісу-кругляку під "кришею" Саші "стоматолога" Януковича. Що характерно – і після втечі Януковичів – займався цим напрямком. У 2016 році в Одеському порту арештували 109 контейнерів із деревиною, яку за підробленими документами намагалась експортувати фірма "ВорлдОушнСкай", яку напряму пов’язують з нардепом.


Рейдерство – це теж гарна тема для бізнесу. І після Революції гідності втік до "Батьківщини", "напрацювавши" 7 000 га земель Національної аграрної академії у Білоцерківському районі, а також спиртозавод у Сквирському районі. Поговорюють, що саме Івченко організував маски-шоу в ректора БНАУ Анатолія Даниленка з метою захопити 3 000 га землі, яка знаходилася на балансі цього закладу.

Свіжа історія – 2020 року – скандал навколо ДП "Дослідне господарство "Озерна" Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН (село Озерна Білоцерківського району Київської області). Виявилося, що на родючих землях цього держпідприємства "пасеться" Вадим Івченко.

Його структури (а йдеться про 4 компанії, де той має активи) фігурують у справі №12020110030000132, зареєстрованій слідчим відділом Білоцерківського відділу ГУНП в Київській області. Справа розслідується за фактом незаконного захоплення земель (ч.1 ст. 197-1 КК), хоча в його фабулі проглядаються і більш тяжкі кваліфікації, як, наприклад, ч.5 ст. 191 (привласнення в особливо великих розмірах, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

Виявилося, що в січні цього року до поліції звернувся директор ДП "ДГ "Озерна" Анатолій Мельник із заявою про те, що представники Озернянської сільської ради у спайці з чиновниками Держгеокадастру в Київській області самовільно захопили три ділянки сільгоспземель, що належать цьому ДП, загальною площею в 1 289,3 га.

До речі, Юрій Дробович, тодішній голова сільради в Озерній, зараз став головою Маловільшанської ОТГ, за інформацією "Моєї Київщини", має дружні стосунки з Івченком. Чим завершиться ця історія – невідомо, але можна не сумніватися, що у разі призначення Івченка міністром, турбуватися за майбутнє землі доведеться значно ширшому колу осіб.

Власне, зрозуміло, що за Івченком стоять більш потужні гравці – і не лише українські агробарони, але й латифундисти з-за порєбрика. Що вже говорити, якщо заради української землі уродженець російського Уссурійська Івченко бив уродженця російського Сахаліну Єгора "Зіміна" Соболєва за те, хто буде управляти (а себто розкрадати) землею…

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Антон Болбочан
журналіст