#

Боротьба за єврокубки: ковалівці перемогли "Зорю" і готуються до "Миная"

24.03.2021 08:00
Лисенко і Костишин: матч проти "Зорі"

У рамках 19 туру УПЛ ковалівський "Колос" зустрівся із грізним суперником – луганською "Зорею". Зараз підопічні Віктора Скрипника займають третє місце в турнірній таблиці. Боротьба за зону єврокубків продовжується, тому для обох команд перемога в цій зустрічі була надважливою

Після феєричної перемоги над "Маріуполем" у минулому турі Прем'єр-ліги, "Колос" відповідально поставився до матчу з луганською "Зорею". Команді Костишина потрібно було зменшувати відстань до зони єврокубків, адже до завершення сезону залишається дуже мало часу.

Підопічні Скрипника підходили до цьому матчу не в найкращому настрої, адже в попередньому турі отримали прикру поразку від "Динамо". Перемога в матчі з "Колосом" дозволила би скоротити відставання від "Шахтаря", поборотися за друге місце в УПЛ та вихід у плей-офф Ліги Чемпіонів. Проте таку нагоду луганчани втратили.

Останній раз ці клуби зустрічалися у жовтні минулого року, тоді принципова дуель завершилася з нічийним рахунком. Варто зауважити, що всі попередні зустрічі цих команд завершувалися перемогою "Зорі".

Стартові склади команд:

"Колос": Євген Волинець, Кирило Петров, Володимир Лисенко (Євген Ісаєнко 85), Віталій Гавриш, Олександр Чорноморець, Денис Костишин (Євген Смирний 75), В'ячеслав Чурко (Олег Ільїн 75), Микита Кравченко, Микола Золотов, Андрій Богданов (Мамаду Ламін Данфі 85), Євген Задоя (Вадим Мілько 28).

Запасні: Кучерук, Ром, Оріховский, Мілько, Нгамба, Смирний, Ільїн, Мамаду, Ісаєнко.

"Зоря": Нікола Васіль, Жуніор Рейс (Андрейс Циганікс 69), Владислав Кочергін, Дмитро Хомченовський, Олександр Гладкий (Шахаб Захеді 69), Джоель Абу Ханна (Максим Казаков 85), Дмитро Іванісеня, Єгор Назарина, Артем Громов (Владислав Кабаєв 69), Владлен Юрченко, Аллахяр.

Запасні: Мацапура, Циганікс, Фаворов, Вернидуб, Казаков, Цвек, Луньов, Кабаєв, Шахаб.

Початок зустрічі виявився досить динамічним для обох команд. Господарі поля грали з позиції оборони, тому очевидно, що луганчани створили перший гострий момент уже на 8-й хвилині. Кочергін отримав передачу майже в центрі поля, протягнувши м'яч близько 20 метрів, сильно пробив у ближній кут Волинця, але був не точним.

Господарі поля відразу пішли в контратаку: після передачі Костишина з лівого флангу,  м'яч опинився у Чурка, який зі штрафного майданчика пробивав по воротах суперника, але круглий потрапив у захисника і вилетів на кутовий. Після подачі кутового воротар вибив м’яч кулаком.

Після цього гра дещо заспокоїлася, м'яч здебільшого контролювали гравці "Зорі", проте небезпечних моментів біля воріт не було. На 19-й хвилині Альяхар, після серії рикошетів, сильно пробив по воротах Волинця, але м'яч потрапив у захисника і вилетів на кутовий. На 23-хвилині, після хорошого навісу від Юрченка, Жуніньо пробив сильно, але не точно, тому жодної загрози для воріт Волинця не було. На 27-й хвилині Задоя отримав травму, тому його замінив Мілько.

Контролювали м’яч більше гравці Зорі, але при цьому й частіше порушували правила. На 35-й хвилині Кочергін в ігровому моменті вдарив по нозі Кравченка, тому рефері без сумніву дістав першу жовту картку в цьому матчі. За декілька хвилин потому Костишин відмахнувся від Іванісені в штрафному майданчику, тому також отримав "гірчичника".

На 42-й хвилині стався переломний момент у цьому матчі: широка атака Колоса завершилася взяттям воріт суперника. Спочатку з правого фланку прострілив у штрафний майданчик Чурко, а Золотов пропустив м’яч на Лисенка, який сильним ударом відправив круглого під поперечину без шансів для голкіпера. На перерву команди пішли з рахунком 1:0 на користь "Колоса".

Другий тайм господарі поля розпочали з активного пресингу. На 50-й хвилині, після пасу Чурка на лінію штрафного майданчика, Боданов у дотик пробив по воротах, але м’яч пролетів поряд із дальньою штангою. Після виходу м’яча за межі поля гравець "Зорі" Назарина отримав відкладену жовту картку за фол проти суперника. Цікаво, що перший удар у площину воріт Волинця відбувся на 52-й хвилині, тоді Кочергін пробив прямо в руки голкіперу.

Ще один гострий момент стався на 56-й хвилині, коли Чурко накрутив суперників у штрафному майданчику і пробив низом у дальній кут, проте не дуже сильно, кіпер "Зорі" на був місці. На 62-й хвилині Золотов отримав жовтку картку за фол проти суперника на своїй половині поля.

На 68 хвилині Скрипник провів потрійну заміну: замість Гладкого, Громова та Жуніньйо на полі з’явилися Шахаб, Кабаєв та Циганікс. Зауважимо, що Шахаб дуже потужно включився в гру: уже при першій атаці "Зорі" пробивав по воротах Волинця у падінні головою, проте не дуже точно. Через декілька хвилин знову відзначився Шахаб – пробив у падінні через себе з лінії штрафного майданчика, проте без великої загрози для воріт "Колоса".

Косташин також вирішив скористатися замінами: на 72-й хвилині поле покинули Костишин та Чурко, яких замінили Смирний та Ільїн відповідно. Після цього "Колос" майже всією командою перейшов до оборони, щоб утримати переможний рахунок.

На 82-й хвилині "Колос" мав можливість подвоювати перевагу: після розіграшу серії кутових один із ковалівців пробив у падінні головою в дальній кут воріт, проте гравець "Зорі" Абу Хана вибив круглого прямо з лінії воріт. Тренер ковалівців проводить ще декілька замін на 95-й хвилині: поле покинули Лисенко та Богданов, замість них з’явилися Ісаєнко та Нгмба. У "Зорі" Казаков замінив Абу Ханна. До кінця зустрічі рефері показав жовту картку Волинцю та Смирному, проте на остаточний результат це не вплинуло.

"Колос" у складній дуелі здобуває три очки і закріплюється на 6 місці в турнірній таблиці, але скорочує відставання до зони єврокубків. Наступна зустріч команди Костишина відбудеться 4 квітня на виїзді проти аутсайдера турніру – "Миная". Проте недооцінювати команду із Закарпаття не варто, адже вона демонструвала хороші матчі з лідерами турнірної таблиці.