#

Бучанський союз: як у Федорука роздають землі оточенню Авакова

28.01.2019 06:04
Бучанський союз: як у Федорука роздають землі оточенню Авакова

Золота бучанська земля традиційно стає предметом політичних торгів і гарантій. На останній сесії міськради депутати знову влаштували безкоштовну роздачу землі. «Моя Київщина» з’ясувала, кому і навіщо було видано землю

А тим часом дерибан під проводом мера Бучі Анатолія Федорука триває повним ходом. Депутати Бучанської міської ради на черговій сесії 24 січня безкоштовно виділи дві земельні ділянки такому собі Сергію Шахматенку та його дружині загальною площею 19,6 соток. Сергій Шахматенко сам – з Харківщини, але входить в Асоціацію забудовників Бучі. Віднедавна він став власником Бучанського заводу бруківки, отримуючи підряди у місті. Так що можна говорити про те, що ця сім’я – далеко небідна, і могла б землю, як мінімум, купити. Тим паче, що Сергію та Марині Шахматенкам належить низка земельних ділянок в Бучі: тут вони займаються будівництвом таунхаузів та іншої дорогої нерухомості.

Утім, є політична складова даного питання. Буча, як відомо, закритий клуб, де землю «за просто так» можуть отримати лише люди, близькі до владної верхівки міста. Чим же так догодив Федоруку представник Харківщини Сергій Шахматенко? Варто почати з того, що він двічі балотувався до Верховної Ради по мажоритарному окрузі на Харківщині. Щоправда, безрезультатно. Але це свідчить про чималі амбіції даного персонажа. До речі, востаннє, у 2014 році, він балотувався від «Народного фронту». У лютому 2015 року призначений на Харківщині головою Близнюківської РДА. Але протримався на посаді не надто довго: наприкінці 2015 року він став фігурантом корупційного скандалу  пов'язаного з привласненням коштів на будівництво сільського спортзалу в  Близнюківського району, після чого був звільнений з посади. 

Хто ж стоїть за родиною Шахматенків? Все дуже просто: їх пов'язують  з оточенням  міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Син та невістка Сергія Шахматенка протягом тривалого часу були офіційними помічниками екс-нардепа, а нині члена ЦВК Ірини Єфремової  - давньої соратниці голови МВС, яка була  його  радником, а ще раніше його першим заступником в часи, коли Аваков очолював харківський виборчий штаб «Батьківщини».

У Бучі це вже не перші земельні махінації, які так чи інакше пов'язані з оточенням Арсена Авакова. Так, у 2016 році Бучанська міська рада виділила 1 гектар землі для громадської організації Іллі Киви. До речі, заступником Киви в цій організації є Армен Согомонян – також колишній радник очільника МВС. Саме Армен Согомонян займався вирішенням цього земельного питання в Бучі. А вже у 2019 році він був помічений у столичному Палаці спорту, на з’їзді партії «Батьківщина», де Юлію Тимошенко висунули в кандидатом в Президенти України. Збіг обставин?...

Загалом виділення землі в Бучі для Сергія Шахматенка та його дружини може бути пов'язане з підтримкою оточення Авакова Юлії Тимошенко. Про близькість стосунків одного з лідерів «фронтовиків» та претендента на президентське крісло у ЗМІ писали давно. І схоже цей союз спрацював і на рівні Бучі. Тут варто зауважити,  що саме місцева «Батьківщина» контролює земельну комісію Бучанської міської ради та має вплив на депутатську більшість в раді. Варто відзначити і місцеву фракцію БПП, яка контролюється народним депутатом Ярославом Москаленком. Останній, окрім демонстративної близькості до президентської вертикалі, зберігає контакти з «Батьківщиною». Інша справа, що і без доброї волі з боку Федорука протягнути цей дерибан землі було б неможливо.

Микола Тицький, «Моя Київщина»

Читати "Моя Київщина" у Facebook