#

Чергова поразка Кононенка або Чим закінчилося приборкання норовливої Обухівської райради

27.12.2018 06:20
Чергова поразка Кононенка або Чим закінчилося приборкання норовливої Обухівської райради

За майже два роки роботи на окрузі №94 один з найближчих соратників президента Ігор Кононенка так і не зміг вирішити ситуацію з керованістю ситуації в ключовому для себе районі – Обухівському. Учора, 26 грудня, була чергова спроба взяти під контроль бунтівну райраду. «Моя Київщина» слідкувала за тим, чим завершилася ця операція

Учора, 26 грудня, Обухівська райрада мала знімати голову – Костянтина Шушакова, який знаходиться в жорсткій опозиції до нардепа Ігоря Кононенка, який явно давно робить спробу взяти владу в районі для подальшого забезпечення переможного результату на парламентських виборах, які відбудуться восени 2019 року. Спочатку все йшло нібито за планом: 18 депутатів (себто мінімальна, але більшість) проголосувала, щоб винести на порядок денний голосування за звіт і зняття Шушакова. Звіт голови не прийняли. Але в результаті за зняття голови не вистачило одного голосу – лише 17 депутатів погодилося голосувати за відставку УКРОПівця.

Кононенко вчергове не зміг приборкати норовливу райраду, яка заважає йому взяти під контроль усю районну вертикаль. Варто враховувати, що на заваді стоїть не лише Шушаков, але і екс-лідер фракції БПП в райраді, бізнесвумен Лариса Іллєнко, яку пов’язують з незаконним намивом піску на Обуховщині. За джерелами «Моєї Київщини», вона теж нібито подумає над ймовірністю походу на парламентські вибори, і її не бентежить наявність могутнього опонента у вигляді Кононенка.

Власне боротьба усередині райради точиться уже майже півтора роки. При чому Кононенко вкладає шалені ресурси у те, щоб підім’яти її під себе. Але безуспішно. І це при тому, що на перший погляд в нього є місцева команда, на яку можна покластися в райраді. Навіть створена неформальна група на чолі з депутатом райради від БПП Антоном Кармановим. Який, як розповідають джерела в депутатському корпусі райради,  дав гарантії, що вирішить для Кононенка усі проблеми. Але його бурхлива діяльність усе ніяк не може дати результат. Вочевидь це пояснюється тим, що місцева команда, на яку спирається Кононенко на Обухівщині, явно не може виконати поставлені задачі.

Тим паче, що це не єдине фіаско Кононенка в районі. До цього він навіть не зміг втримати на посаді лояльного до себе голову РДА Івана Рудяка. Райрада фактично з’їла молодого чиновника, який останні кілька місяців навіть не приїздив на роботу. Райрада скористалася ситуацією перебрала на себе чимало повноважень РДА. Ще в червні Обухівська райрада позбавила президентську вертикаль на районі 5 основних функцій - питання збалансованого економічного і соціального розвитку Обухівського району, ефективного використання природних, трудових і фінансових ресурсів. Фактично райрада перетягнула на себе всі грошові питання, всю реальну систему життєдіяльності району. Як результат, кінця листопада новий голова РДА Михайло Письменний, якого лобіював Кононенко на посаду, фактично опинився без реальної роботи.

Також він так і не зміг взяти під контроль ключове місто району – Українку. Замість обрання лояльного до себе в.о. мера міста, Кононенко виявився там в опозиції. Усе це – неможливість приборкати райраду, ситуація в Українці – демонструє слабкість на перший погляд всемогутнього друга голови держави.

Чи варт говорити, що без контролю райради Кононенко ризикує програти округ. І нинішні події лише підтверджують той факт, що місцеві «еліти» явно не налаштовані поступатися «варягу» з Києва. Це притому, що у майбутньому розкладі дуже багато залежатиме від результатів президентських виборів, які відбудуться весною 2019 року. У Кононенка єдиний шанс перемогти на окрузі – якщо президентом вдруге стане Петро Порошенко. Але якщо перемогу святкуватиме Юлія Тимошенко – шансів зачепитися за цей мажоритарний округ в нього не лишиться. Тим паче, що навіть зараз, маючи владу, Кононенко явно застряг у політичному болоті Обухівщини і ніяк не може з нього вилізти…

Микола Тицький, «Моя Київщина»

Читати "Моя Київщина" у Telegram