#

Чому Горгана звільнять вже восени

26.07.2017 10:50
Чому Горгана звільнять вже восени

Розмови про те що голова Київської ОДА Олександр Горган піде із займаної посади останнім часом почали з’являтися у ЗМІ та соцмережах. Головна причина: абсолютна неефективність представника Президента, який виявився нездатним взяти під контроль облраду та низку ключових районів столичного регіону

Як стало відомо "Моїй Київщині" з джерел на Банковій, там протягом останніх місяців активно обговорюють можливість звільнення Олександра Горгана. Цікаво, що це питання нібито вже підіймалося в розмовах між двома ключовими політичними фігурами Київської області – одіозним екс-регіоналом та головою депутатської групи "Воля народу" Ярославом Москаленком та бізнес-партнером і соратником Петра Порошенка, головою обласної організації БПП Ігорем Кононенком.

Чому ж звільнення Горгана має статися саме на початку осені? Тут варто враховувати специфіку законодавства України щодо призначення голів ОДА. Так, згідно з постановою Кабміну "Про затвердження порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби", стаття 62  передбачає, що у разі, якщо переможець конкурсу (а ним став Горган) звільняється протягом року після свого призначення, і посада стає вакантною, то другий за результатами конкурсу кандидат має право на автоматичне призначення на таку посаду.

Варто нагадати, що конкурсна комісія оголосила Горгана переможцем 11 жовтня минулого року. Тому для використання цієї норми у Президента залишається два з половиною місяці. Дуже імовірно, що в АП не захочуть чекати підстав для проведення нового конкурсу. По-перше, це досить тривала процедура, в результаті чого, Київщина може місяць, а то й більше, залишатися без керівника. По-друге, повторний конкурс може викликати непотрібний резонанс. Варто нагадати, що перемога одіозного Горгана, який має чималу кількість чорних плям у біографії,  була сприйнята багатьма експертами, як ознака сфальшованості та політичної заангажованості конкурсної комісії.

З огляду на це, постає закономірне питання – хто ж є той "резервний губернатор"? Йдеться про чинну голову Васильківської райради Наталію Баласинович. Подейкуть, що головним вигодонабувачем у разі її призначення може стати Лев Парцхаладзе – одіозний забудовник, депутат КОР та чинний заступник міністра з питань ЖКГ. Баласинович також входить до орбіти чинного мера Києва Віталія Кличка. Її чоловік – Богдан Баласинович - працює начальником відділу аналітичної роботи управління аналітичного забезпечення голови Київської міськдержадміністрації. Він - відповідальний за усі міжнародні поїздки мера Києва.

У 2014 році Наталія Баласинович була довіреною особою, а пізніше - керівником штабу кандидата в народні депутати від "БПП" Солідарність ", а нині - депутата Київської облради - Гліба Лірника. У ЗМІ писали, що основним куратором як Лірника, так і Баласинович був вищезгаданий Лев Парцхаладзе. Нібито, ще в тому ж 2014 році він представив Наталію Баласинович скандально відомому екс-нардепу від "Партії регіонів", дружині екс-губернатора Київщини, а також "господині" відомої на всю країну "української Швейцарії" в селі Ковалівка Васильківського району - Тетяні Засусі в якості наступного керівника Васильківського району.

У разі рокіровки "Баласинович замість Горгана", це серйозно посилить контроль Лева Парцхаладзе та його соратників з фактично ліквідованого "УДАРУ" Віталія Кличка на Київщині. Авжеж, тут є й свої "підводні камені", адже не так давно Парцхаладзе здав справи по Київській обласній партійній організації БПП Ігорю Кононенку, який явно хотів би поставити на посаду губернатора свою людину. Утім, за великим рахунком, своєї власної команди на Київщині у Кононенка немає. А отже, не виключено, що йому все ж таки доведеться покластися на "тубільні" кадри. 

Саме коротка лава запасних у купі з можливістю обійтися без повторного конкурсу цілком може стати приводом, для того, щоб головні політичні гравці області знайшли консенсус в цьому непростому кадровому питанні...

Антон Болбочан, "Моя Київщина"

Читати "Моя Київщина" у Telegram