#

Чому Горгану дають підчистити за собою "хвости" або Коли на Київщині таки з’явиться новий губернатор

27.09.2018 05:05
Чому Горгану дають підчистити за собою "хвости" або Коли на Київщині таки з’явиться новий губернатор
Схоже, що звільнення Горгана питання декількох днів

Чутки про зміну губернатора Київської області Олександра Горгана не вщухають. Навпаки, стало відомо, коли саме це відбудеться

Раніше «Моя Київщина» вже розповідала про те, що витівка губернатора у Вишгороді, коли він публічно заявив про своє бажання зрадити своїй дружині зі своєю заступницею часів головування в тамтешній РДА, викликала доволі широкий резонанс у суспільстві. Не сподобалася вона і на Банковій. Тим паче, там давно шукали привід, щоб змінити неефективного голову КОДА. Ця ж історія стала каталізатором його звільнення.

Кілька днів потому до Адміністрації президента на співбесіду прилітав заступник голови Одеської ОДА Олександр Терещук, який розглядається як один із кандидатів на заміну Горгана. Також розглядався на цю посаду і голова Бориспільської РДА Олександр Туренко. Його «сватають» на крісло голови області вже досить давно, але зупинилися все ж таки на Терещуку.

Проте Горган ще на посаді. Але чи надовго? Як повідомили нам наші джерела в КОДА, губернатор зараз пішов у відпустку на два тижні. Після виходу з неї він майже одразу піде у відставку. Як розповіли близькі до нього особи, зараз він сидить в адміністрації і підчищає за собою «хвости». Враховуючи те, скільки він накрутив справ, то на це потрібно чимало часу.

Яскравий приклад – «острівці безпеки», які Горган будував разом зі своїм радником Олегом Осіяном, чия фірма, власне, й займалася зведенням цих острівців. Як виявилося, собівартість одного такого острівця складає 50-80 тисяч гривень. По документах же вони проходили по 180-200 тисяч. Тобто накрутка становила більш ніж 100%. Дехто називав це банальним відмиванням коштів. Ніби й дрібничка, але таких історій, можна не сумніватися, в КОДА назбирається чимало.

Також сумнівними видаються пафосні видачі земельних ділянок разом із скандальною «Асоціацією учасників бойових дій» В’ячеслава Вовченка з Білої Церкви.

Власне, дивно, чому силовики досі не в кабінеті Горгана. Правильно було б, якби вони проконтролювали цей процес, щоб Горган не знищив докази своєї ефективної «праці».

Але скоріш за все, такий спокійний відхід може відбуватися в рамках домовленості між Банковою і нардепом Ярославом Москаленком, якого вважають головним патроном Горгана. Оскільки сама зміна губернатора і так є послабленням екс-регіонала на Київщині, то відкриття проваджень проти його протеже стало б ще більшим ударом. Тому не варто виключати такий сценарій, що сторони домовилися: Горган спокійно і тихо йде з посади, а взамін його не чіпають.

І на останок – невеличка цитата. «Він з Україною щодня, бо його мета - зробити щасливим наш народ, який він найбільше любить в житті. І саме тому не зупиняється ні на секунду, і, як криголам, йде вперед», - це дифірамби Москаленка президенту Петру Порошенку на його день народження, опубліковані на сторінці у Facebook. І справді у Москаленка, схоже, жахливо бояться, щоб «криголам» з Банкової не пішов розбиратися – що ж справді робиться на Київщині і хто винен у цілковитому хаосі в області…    

Микола Тицький, «Моя Київщина»

 

Читати "Моя Київщина" у Facebook