#

Чому "олімпійців" на Київщині готує шахрай з підробленим дипломом

22.06.2018 05:05
Чому "олімпійців" на Київщині готує шахрай з підробленим дипломом

У Київській області – дипломний скандал. У виконуючого обов'язки керівника «Київський обласний центр олімпійської підготовки» цього закладу Василя Наумчука виявився підробний диплом Київського інституту фізкультури. Попри це його досі не звільнили…

«Моя Київщина» неодноразово торкалася теми підготовки наших спортсменів-«олімпійців». Зокрема, ми писали про майже повну відсутність спортсменів з Київської області на цьогорічній Зимній Олімпіаді в Південній Кореї. Окрім абсолютно неефективної діяльності Київського обласного відділення олімпійського комітету на чолі з Іваном Куроченком варто відзначити роботу комунального підприємства «Київський обласний центр олімпійської підготовки», що знаходиться в селищі Терезине Білоцерківського району. Хто ж у нас відповідає за цей напрямок? Дане КП очолює такий собі Василь Наумчук.

Про те, що диплом пана Наумчука – підроблений, стало відомо ще у вересні 2016-го року на засіданні комісії Київської облради з питань управління комунальною власністю, яка мала узгодити його кандидатуру. Члени комісії було обурились таким відвертим шахрайством, втім після втручання головного «опоблоківця» Київщини Олександра Качного чомусь змінили свою думку та підтримали призначення.

Варто зазначити, що згідно з профільною урядовою постановою від 07.09.2011 року, ЦОП має право очолити громадянин України, що має вищу освіту відповідного напряму підготовки за ступенем "магістр", а також стаж роботи у закладах фізичної культури та спорту та організаціях фізкультурно-спортивної спрямованості не менш як 3 роки.

Ну а далі – все в дусі класичної «ширки» часів Ющенка. Колишні «регіонали» та «Батьківщина» злилися в єдиному пориві в Київській облраді. Її очільниця Ганна Старікова не лише підтримала протеже пана Качного, а й в подальшомо доклала максимум зусиль щоб Наумчук і надалі керував Центром олімпійської підготовки. Навіть коли до пані Старікової звернулися правоохоронці, що відкрили кримінальне провадження за фактом використання завідомо підробного диплому, вона просто обмежилася формальною відпискою.

Наприкінці 2017-го року, коли закінчився річний термін на який було призначено Наумчука, питання про продовження його повноважень не піднімалося. Але зовсім не тому що керманичи облради вирішили не ганьбитися. Просто Наумчук зі своїм підробним дипломом і далі керує Центром.

Чому облрадівська «широка коаліція» Батьківщини  та Оппоблоку так завзято підтримує Наумчука? Давайте подивимось які тендерні закупівлі проводяться під його керівництвом. 

Наприкінці березня КОЦОП укладає договір на закупівлю свинини. Підробиць в тексті договору нема, але ціна вражає – 500 кг свинини закуплено за 80000 грн. Тобто – по 160 грн за кілограм. За таку ціну оптом можна придбати вже приготовану зі свинини досить якісну шинку.

Якщо взагалі проаналізувати закупівлю харчових продуктів для олімпійців, можна помітити цікавий «діловий стиль». В угодах та додатках до них не вказується чітко не прописується що саме і в якій кількості поставляється. Ось, наприклад, як виглядає додаток до підписаного в лютому договору на постачання молочних продуктів. Чи можна зрозуміти з цього документу скільки саме буде закуплено молока чи сиру та за якою ціною?

Подивимося на більш масштабні угоди. В 2017 році проводяться три тендери на розробку проектно-кошторисної документації на загальну суму 1 273 800 грн. У всіх трьох тендерах один і той самий переможець – ТОВ «Проректор». Підприємство це дуже не просте, адже лише з середини 2017 року воно виграло більш ніж 50 конкурсів по Київській області. Таку успішність фірми пов’язують саме з партнерством з регіоналами у облраді. Хоча, яке «партнерство»? Більш схоже на те, що фірма просто є одним з інструментів за допомогою яких регіонали крадуть бюджетні гроші за звичними схемами.  А Центр олімпійської підготовки - одне з джерел цих бюджетних грошей. Тому й очолювати його має зручна, цілком керована людина, яка міцно «сидить на гачку» у своїх покровителів. Наумчук зі своїм підробним дипломом ідеально вписується в цю схему. Тим паче, що він особливо не приховує своїх приязних відносин з «опоблоківцями» і особливо з головою профільної комісії в облраді, забудовника Романа Буковського.

Але ж всі ці закупівлі Наумчуком супердорогого м'яса чи незрозумілих молочних продуктів – дріб'язок для серйозних столичних партфункціонерів. Навіть якщо взяти загальний обсяг витрат на замовлення будівельних проектів – теж виходить не така вже й солідна сума. Але як відомо, наші ділки думають на перспективу: по цих проектах проводитимуть будівельні роботи, а там вже фігуруватимуть зовсім інші цифри.

Варто нагадати, що ще наприкінці 2012 року «регіонали» анонсували  будівництво нового олімпійського центру на Київщині. Все йде до того, що будівництво таки почнеться. Щоправда, для цього можуть знищити у Білій Церкві старовинну будівлю. Рішенням Білоцерківської міської ради № 163-11-VIІ від 26.05. 2016 була надана згода на безоплатну передачу Київському обласному центру олімпійської підготовки нерухомого майна загальною площею понад 1700 м2 за адресою м.Біла Церква, вул.Рибна, 3. Це приміщення школи №10. Утім, навряд чи річ саме в приміщеннях. Як ви розумієте, під школою є чимала ділянка землі в мальовничому місці майже на березі озера.

Варто зазначити, що школа №10 – одна з найстарішіх в Білій Церкві. Вона відкрилася понад століття тому, у 1910 році, на землях, які нащадки великого коронного гетьмана Польщі Францішека Ксаверія Браницького подарували місцевій громаді. Але коли це зупиняло жадібних до грошей регіоналів? Можна не сумніватися, що саме Роман Буковський, якому регулярно передає подяки вдячний очільник КОЦОП Василь Наумчук, у разі чого займеться будівництвом нової бази. Хоча можливим видається й інший розвиток подій: замість історичної будівлі школи і нової бази там зведуть «елітний житловий комплекс». Жителі Вишгорода, які не на словах, а на ділі знайомі з будівельною діяльністю Буковського, можуть підтвердити: будує депутат облради швидко. Хоч часто незаконно…

Микола Тицький, "Моя Київщина"

 

 

 

 

Читати "Моя Київщина" у Facebook