#

"День захисту Федорука": як мер Бучі хоче прикритися президентом

10.10.2018 05:04
"День захисту Федорука": як мер Бучі хоче прикритися президентом
На фото Анатолій Федорук тисне руку Віктору Януковичу поряд з тодішнім головою КОДА Анатолієм Присяжнюком та головою облради Олександром Качним

Зовсім скоро, 20 жовтня, відбудеться судове засідання по справі мера Бучі Анатолія Федорука, яке має поставити крапку в цій епопеї. До слова, поки шальки терезів схиляються на користь правосуддя. Але, вочевидь, хитрий мер придумав, як йому уникнути покарання. І для цього він вирішив скористатися… президентом

«Вічний» мер Бучі Анатолій Федорук став відомим на всю Україну, коли його, разом мером Ірпеня Володимиром Карплюком (колишнім протеже Бучанського міського голови, а нині – його затятим ворогом), запідозрили у дерибані 890 га лісу. Тоді Карплюк утікав за кордон, а Федорука взяли під домашній арешт. Проте час ішов, а результату не було. Карплюк вже навіть склав повноваження Ірпінського міського голови та заявив про намір балотуватися до Верховної Ради. Федорук успішно вибив собі Бучанську ОТГ та спокійно чекає судового засідання. До якого готується дуже ретельно…

14 жовтня, у День захисника України в Бучі планують відкрити новий найбільший в Україні «Пластовий центр». Який ще на етапі будівництва встиг опинитися в центрі скандалу – його очолив Ярослав Хапський, який в «Пласт» власне вступив за два тижні до свого призначення. На це відкриття нібито збирається приїхати і президент України Петро Порошенко, чим надасть Федоруку неабияких бонусів, які можуть зіграти «успішному Бучанському менеджеру» на руку.

По-перше, справу Федорука розглядає Печерський суд, який відомий своїми нелогічними, а іноді й відверто суперечливим рішенням. З останніх можна пригадати справу по Михайлу Саакашвілі. Не менше питань викликає справа «Гаврилівських курчат». Якщо капнути глибше, то можна згадати і справу Тимошенко 2010 року, яка за рішенням суду відправилась у Качанівську колонію і вийшла із в’язниці тільки після втечі Януковича, прямо на сцену Євромайдану в інвалідному візку і на каблуках. Але мова зараз не про те, а про залежність судів.

Не секрет, що судова влада в Україні не є такою незалежною, як про це пише Конституція. Суддів призначає та перепризначає президент, тобто, де-факто, судді залежні від глави держави. Зрозуміло, що в такому випадку, судові рішення будуть рівнятися на політику президента (будь-якого), адже від нього залежатиме їхня кар’єра.

Якщо ж говорити про ситуацію з Федоруком, то цей персонаж завжди умів підлаштуватися під будь-яку владу. Не став виключенням і Віктор Янукович, який за часів свого всевладдя разом зі своєю свитою їздив до Бучі і ручкався з Федоруком, який тоді опинився у Партії регіонів. В результаті бучанський міський голова виступав проти Євромайдану, але після перемоги Революції Гідності дуже швидко «перефарбувався» під нову владу. Але фото не горять…

Якщо таке ж фото, але вже з Порошенком, потрапить у ЗМІ та мережу Інтернет, то для суддів це автоматично стане сигналом, що Федорука садити за грати не варто, бо президент може образитися. Адже посадять його «друга», а отже можуть полетіти чиїсь голови.

Так от виникає питання: чи справді Порошенко бажає «світитися» в компанії одіозного мера Бучі, за яким в’язниця плаче вже давно? Тим паче, незадовго до президентських виборів. Тим паче, якщо цей візит може дати Федоруку імунітет, щоб уникнути законного покарання.

Безумовно, відкриття найбільшого в Україні «Пластового центру» є визначною подією. Але політтехнологи Порошенка краще б порадили йому відвідати в День Захисника України Білу Церкву – а саме розташування 72-ОМБР ім. Чорних Запорожців – справжніх захисників держави, які з початком неоголошеної війни стали чи не найбоєздатнішим підрозділом, який став на захисті наших кордонів. Бійці бригади брали участь в обороні Маріуполя, Волновахи, утримували Маріупольський аеропорт. Бійці цієї бригади брали участь і в легендарному захисті Донецького аеропорту, де рота Богдана Барди утримувала оборону більше 70 днів (вони й були першими «кіборгами» ДАП). Воювали вони і поблизу Амвросіївки і разом з 1 МБ — поблизу Свердловська, Червонопартизанська, Ізвариного, де пробули півтора місяці до славнозвісного прориву 3 серпня 2014 року.

Тобто історія цієї бригади більш ніж славетна і хлопці явно зробили більший внесок в захист України, аніж Федорук. Проте, президент їде саме до нього. Хоча, можливо, все ж таки передумає і відвідає тих людей, які ризикували своїм життям стримуючи російську агресію на Донбасу. А мерам-корупціонерам все ж з часом воздасться по заслугам…

І наостанок. На відкриття «Пластового центру» приїде голова КОДА Олександр Горган, який вважає цей заклад своїм дітищем. Як розповідають джерела «Моєї Київщини» у владних кабінетах, цей захід може стати свого роду «дембельським акордом» для Горгана, питання щодо звільнення якого вже фактично вирішене. Але йому попри всі скандали, пов’язані з його особою, все ж таки дадуть можливість піти красиво.

Микола Тицький, «Моя Київщина»

Читати "Моя Київщина" у Facebook