#

Депутат Київської облради Леонід Глиняний: Успіх цілої країни залежить від того, наскільки успішною буде наша молодь

29.09.2020 08:04
Депутат Київської облради Леонід Глиняний: Успіх цілої країни залежить від того, наскільки успішною буде наша молодь

Леонід Глиняний  упродовж останніх 10 років на Київщині відомий як управлінець високого європейського ґатунку, під керівництвом якого модернізовані й успішно працюють великі підприємства Київщини – ТОВ "Сквирський комбінат хлібопродуктів" (випускає продукцію під ТМ "Сквирянка", яку можна знайти на прилавках магазинів у 70 країнах світу), ТДВ "Шамраївський цукровий завод", що стали візитною карткою ринку харчових продуктів не тільки Сквирського району, а й України загалом

Окрім того, Глиняний відомий широкому загалу як меценат, адже постійно підтримує проєкти в галузях освіти, охорони здоров’я та культури. Його ініціатива стала часточкою добрих справ, про результати яких відчувають на собі жителі округу.

Із 2016 року виборці Сквирського району довірили Глиняному представляти їх інтереси в Київській обласній раді VII скликання, де він входить до фракції партії "Європейська Солідарність".

- Леоніде Петровичу, у чому, на Ваш погляд, найбільша проблема українського народу?

- Я неодноразово задумувався над тим, чому ми, нація неймовірних можливостей, не можемо досягти достатнього рівня життя. Країна знаходиться в постійному пошуку стратегії розвитку, яка, на жаль, не приносить результатів. Переконаний, що насамперед кожному з нас потрібно ефективно виконувати свою роботу, із повною відповідальністю та віддачею.

І починати треба з найменшого – зі своєї квартири чи подвір’я, у місті чи в селі. Так цементується держава, так закладається фундамент успіху. Не може ж щось з’явитися нізвідки. Це "щось" потрібно зробити. Власним прикладом засвідчувати учать у розбудові краю, діяти, помилятися, але ніколи не зупинятися і діяти далі. Це – філософія руху вперед, на якій тримається базова система розвитку.

- Ви успішний бізнесмен, а діяльність Ваших підприємств зосереджена саме на Київщині. Чого вдалося досягти за останні роки?  

- Ми постійно працюємо над розвитком підприємств, збільшуючи щорічно свою присутність на ринку продуктів харчування. За останні 10 років об’єми заготівлі зерна ТОВ "Сквирський комбінат хлібопродуктів" збільшилися майже в півтора рази, об’єм виробленої продукції – у 4 рази. Уже декілька років поспіль ми втримуємо лідерські позиції у виробництві круп’яної продукції під ТМ "Сквирянка", відомої за межами не тільки Київської області, а й України. Наша продукція неодноразово удостоювалася різних відзнак загальнодержавного рівня та отримувала прихильність споживачів, що для мене особисто дуже цінно. У нашому арсеналі нагород відзнаки передачі "Знак якості", "Добрий знак", "Лідер галузі".

Є чим похвалитися і в роботі Шамраївського цукрового заводу, який має великі успіхи в обробітку землі та переробці сировини. Провівши в 2013 році повну реконструкцію заводу, ми змогли вдвічі збільшити переробку цукрового буряку та вийти на рекордний для підприємства показник виготовленого цукру – 22 тисячі тонн. Оновили парк техніки, значно покращили культуру сільгоспвиробництва, що збільшило урожайність зернових і технічних культур.

За цими успіхами стоїть злагоджена робота колективу фахівців, які не зупиняються на досягнутому, відслідковують сучасні тенденції розвитку ринків та запроваджують їх у виробництві. Ну і зрозуміло, що все це підкріплюється чималими інвестиціями, без яких  неможливо йти вперед. Усе це дає можливості займатись благодійною роботою, на яку щорічно виділяємо близько 2 млн грн.

- Розкажіть детальніше, куди саме спрямовуються кошти.

- Велику увагу традиційно приділяємо підростаючому поколінню, якому потрібні умови для гармонійного розвитку та відчуття піклування дорослих про їх майбутнє. Із цією метою розроблена та здійснюється програма підтримки дитячих закладів Сквирщини, творчих, спортивних колективів, обдарованих дітей.

За моєї ініціативи та підтримки ТОВ "Сквирський комбінат хлібопродуктів" уже шостий рік поспіль на Сквирщині  проходить відкритий конкурс "Здорові діти – здорова нація". Його завдання – формування у школярів навичок здорового способу життя, здорового харчування, уміння самостійно обирати продукти, правильно визначати раціон, згадати традиції української кухні. За ці роки в конкурсі взяли участь понад 1 000 учнів із різних районів та міст Київської області, 400 стали призерами та отримали нагороди від ТМ "Сквирянка", а найактивніші шкільні колективи – зміцнили свою матеріальну базу, адже отримали кошти на ремонт їдалень.

- Питання здорового способу життя дійсно є актуальним у наш час, а схожих проєктів на теренах Київщини не робив ще ніхто. Звідки взялася така ідея?

- Я часто спілкуюся з медиками, які нарікають на низьку культуру харчування серед підлітків, що в подальшому призводить до серйозних проблем зі здоров’ям. Саме тому вирішив мобілізувати всі можливості, щоб змінити ситуацію на краще. Ми почали пропагувати здоровий спосіб життя серед підростаючого покоління та наймолодших школярів. Останні, до слова, щорічно на 1 вересня отримують від ТМ "Сквирянка" корисні подарунки – набори круп власного виробництва, добірку корисних порад батькам першокласників "Розумні та здорові учні" та фірмові рюкзаки.

Такі приємні сюрпризи стають у нагоді батькам, які разом зі своїми дітьми розпочали новий етап в житті – навчання, яке досить часто вимагає додаткових сил та енергії. Саме ми, дорослі, повинні навчити дітей основ здорового способу життя.  Вірю, що разом із нашою продукцією діти зможуть бути здоровими та підкорять будь-які вершини знань.

- Яка ідея фестивалю "Шамраївські зорі", який було започаткованого за Вашого сприяння?

- Дійсно, у 2015 році на Сквирщині був започаткований всеукраїнський молодіжний фестиваль патріотичної пісні "Шамраївські зорі". Його ідея проста і зрозуміла – відродження національних традицій та популяризація серед молоді української патріотичної пісні. За ці роки фестиваль прийняв молодих співаків не тільки Київщини, а й різних куточків нашої країни – Донеччини, Дніпропетровщини, Тернопільщини, Одещини, Рівненщини, Закарпаття та Черкащини. Я гордий, що на нашій сцені в Шамраївці виступали неймовірно талановиті діти, серед яких Вероніка Морська, Софія Жукова, Надія Верховська, які потім перемагали на таких відомих фестивалях як "Чорноморські ігри" та "Червона рута", ставали учасниками телевізійних конкурсів.

- Які ще напрямки вдається підтримувати власними силами?

- Разом із командою маю можливість опікуватися спортом у районі, зокрема підтримуємо колективи спортсменів. До речі, Сквирщина відома юними чемпіонами України з гандболу, призерами турніру з міні-футболу. Із величезним задоволенням допомагаємо у придбанні форми, спортивного інвентарю, поїздками на змагання. Також виступаємо співорганізаторами Всеукраїнських змагань із авіамодельного спорту, який 2 роки поспіль проходить у місті Біла Церква за ініціативи чемпіонів світу Іллі та Дмитра Редюків.

У 2018 році започаткували районний турнір із баскетболу серед юнаків загальноосвітніх навчальних закладів, який отримав назву "Кубок ТМ "Сквирянка". Також ми розбудовуємо спортивну інфраструктуру району. У червні 2020 року відкрили в селі Шамраївка мультиігровий майданчик зі штучним покриттям, що зведений за кошти цукрового заводу та сільської ради. У планах цього року – капітально відремонтувати центральний стадіон у Сквирі, на що за моєї ініціативи з обласного бюджету виділено понад 7 млн грн.

Я цілком переконаний, що подібні проєкти мають розвиватися в кожному куточку нашої країни. Від того, як ми подбаємо про розвиток дітей і молоді сьогодні, залежить наше спільне завтра. Ми не маємо права на помилку.

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Надія Савчук
журналістка