#

Депутат Київської облради Юліан Москаленко: сподіваюсь, найближчим часом зможемо затвердити бюджет-2022

07.02.2022 08:00
Депутат Київської облради Юліан Москаленко: сподіваюсь, найближчим часом зможемо затвердити бюджет-2022
Юліан Москаленко

Про ситуацію з провалом бюджету області, непростий стан справ у Баришівській громаді, а також щодо екологічної проблеми столичного регіону «Моя Київщина» поспілкувалася з депутатом Київської облради від «Слуги народу» Юліаном Москаленком  

- Чому, на вашу думку, Київщина залишається без прийнятого річного бюджету на 2022 рік?

- Процес формування та затвердження бюджету – це завжди складний та напружений процес як для депутатів КОР, так й для КОДА. Тому що кожен учасник процесу хоче, щоб його ідеї, проекти та плани були реалізовані сьогодні та зараз. Депутати мають свої зобов’язання перед виборцями, а виконавча влада області завжди намагається раціонально використати бюджетні кошти. Це недивно, що існують певні протиріччя.

На мою думку, дискусії між учасниками процесу затягнулися, тому що, перш за все, ми маємо працювати задля забезпечення та стабільного розвитку Київщини. 18 січня голова КОР Наталія Гунько повідомила, що проект бюджету на 2022 рік був отриманий від КОДА та направлений на опрацювання уповноваженим представникам фракцій та головам постійних комісій. Тож, я сподіваюсь, найближчим часом депутати КОР все ж зможуть затвердити бюджет 2022 року, який врахує передусім інтереси жителів Київщини.    

- Як це вплине на обласні цільові програми?

- Оскільки бюджет Київської області 2022 року ще не затверджений, відповідно, обласні цільові програми не профінансовані. Але, враховуючи, що депутати КОР розуміють всі ризики та наслідки такої затримки, прийняття бюджету сьогодні є найважливішим питанням в обласній раді. Думаю, що жоден депутат Київської обласної ради не зацікавлений в тому, щоб фінансування цільових програм затягнулося, тому що саме депутати мають безпосередній зв’язок зі своїми виборцями, яким буде дуже складно пояснювати, чому цільові програми, які можуть реально вирішити проблеми громад Київщини, досі не мають фінансового забезпечення.

- Яка робота ведеться в Броварському районі, звідки ви балотувались в депутати КОР?

- На місцевих виборах 25 жовтня 2020 року я балотувався в ТВО № 4, який включає Броварську, Великодимерську, Баришівську, Березанську, Згурівську, Калитянську, Зазимську та Калинівську територіальні громади. Це близько 200 тисяч виборців, що покладає на мене велику відповідальність як представника в Київській обласній раді. Але, звичайно, рідною для мене є Баришівська ТГ, де я проживаю з сім’єю та вважаю малою Батьківщиною.

Щодо роботи, протягом минулого року нам вдалося досягнути досить хороших результатів. Серед масштабних інфраструктурних проектів - це будівництво артезіанської свердловини з допоміжним обладнанням та окремою будівлею для забезпечення питною водою жителів села Морозівка у Баришівській ТГ. На реалізацію проекту з обласного бюджету вдалося залучити понад 3.5 млн гривень. Також варто виділити будівництво шляхопроводу через річку Трубіж, вартістю 3.5 млн гривень, що значно покращило логістику між селом Коржі та Баришівкою.

Окремо хочу виділити розвиток спорту Лівобережної Київщини, тому що для мене та моєї родини спорт займає дуже важливу частину життя.

У вересні 2021 року вперше в історії Баришівської громади організував та знайшов фінансування на проведення Відкритої першості Броварського району з боксу. Боксерський турнір такого рівня - це визнання та велика честь для кожного тренера та боксера. На заході були присутні представники ФБУ, тренери міжнародного класу, майстри спорту з боксу, зокрема, Володимир Золотарьов – майстер спорту міжнародного класу, Заслужений тренер України, перший тренер Віталія та Володимира Кличків!

Баришівська громада гідно зустріла гостей і учасників змагань та може стати одним з центрів розвитку боксу не лише Броварського району, а і Київської області!

- Які можете відзначити головні проблеми Баришівської ТГ?

- Під час спілкування з жителями Баришівщини, та й зрештою мешканцями інших громад Лівобережної Київщини я отримую нарікання на стан інфраструктури, особливо незадовільного стану доріг. Також жителі скаржаться на відсутність благоустрою місць відпочинку –  парків та скверів.

Ситуація в Баришівській ТГ непроста. Як Вам відомо, діючий голова Баришівської селищної ради сьогодні перебуває під судовим слідством, що в свою чергу розкололо депутатів Баришівської селищної ради та спричинило конфронтацію. Це лише гальмує процеси розвитку громади та додає політичної невизначеності. На мою думку, справедливий та об’єктивний суд зніме суспільну напругу та завершить політичні баталії і дозволить рухатись в напрямку розвитку Баришівської ТГ.    

- На якій стадії впровадження проєкту будівництва каналізаційної насосної станції в селищі?

- Сьогодні готовність каналізаційної насосної станції в Баришівщі складає 90%. Під час спілкування з фахівцями дізнався, що для запуску КНС залишилось підвести світло, встановити резервну механічну очистку, з‘єднати основну споруду зі скидним колектором та провести пуско-налагоджувальні роботи. Задля завершення будівництва варто уточнити проектно-кошторисну документацію та експертний звіт. Сподіваюсь, що протягом 2022 року будівництво буде завершено.

- Ви є заступником голови комісії з питань екології, природокористування, мисливства, водних ресурсів. Чим наразі займається комісія та які важливі проекти були запроваджені  за останній рік?

- Ми заслуховуємо керівників виконавчого апарату КОДА, депутатів та ініціаторів звернення щодо питань, пов'язаних з екологічною безпекою Київщини. Наша комісія завжди намагається допомогти всім, хто аргументовано та конструктивно доносить свою позицію. У 2021 році ми ініціювали створення Тимчасової контрольної комісії Київської обласної ради з перевірки екологічного стану водних об’єктів Київської області. До тимчасової комісії увійшли депутати різних фракцій, які відвідують громади області та інспектують екологічний стан водойм. Під час зустрічей з місцевою владою напрацьовуються першочергові природоохоронні заходи з недопущення самовільного використання водних ресурсів, оздоровлення водойм та відновлення їх гідрологічного режиму.

- Як в цілому вирішуються екологічні проблеми у масштабах області? 

- Прикрий факт, але проблеми екологічної безпеки Київщини накопичувалися роками.

Сьогодні це проблема не тільки області, а й України. Тому їхнє вирішення неможливе в короткий час. Завдяки співпраці з громадськими активістами, місцевою владою, правоохоронними органами ми стараємось зрушити з місця проблемні питання екології Київщини.

- Як відомо, Київська облрада восени 2021 року затвердила Схему планування області. На ній межі області розширили коштом Біличанського лісу. А 24 листопада 2021 року відбулось голосування за внесення змін до Схеми планування Київщини, де Ви не голосували, і тим самим нібито підтримали інтереси забудовників, які намагаються забудувати столичний Біличанський ліс з 2008 року. Як це прокоментуєте?

- 9 вересня 2021 р. на черговій сесії КОР окремим рішенням було затверджено схему планування території Київської області. 24 листопада 2021 року депутатам КОР спірний проект рішення не був оприлюднений на сайті КОР. Таким чином, я та деякі з моїх колег були позбавлені можливості об’єктивно та повно оцінити доцільність внесення будь-яких змін у раніше затверджену схему планування території Київської області. У разі дотримання вимог законодавства щодо розробки проектів та їх оприлюднення, якщо це буде відповідати інтересам жителів Київської області така пропозиція може бути повторно розглянута на сесії КОР.

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Надія Савчук
журналістка