#

Депутатські звіти за 2023 рік: Ольга Василевська-Смаглюк із партії "Слуга народу"

17.01.2024 10:29
Депутатські звіти за 2023 рік: Ольга Василевська-Смаглюк із партії "Слуга народу"
Ольга Василевська-Смаглюк

Протягом 2022-2023 рр. на виборчому окрузі 96 народним депутатом Ольгою Василевською-Смаглюк реалізовано проєктів розвитку та відновлення громад на загальну суму 10,1 млн грн, із яких 596 тис грн профінансовано за власні кошти та 9 573 968, 71 грн залучено завдяки благодійним організаціям, підприємствам та установам. Завдяки співпраці світова гуманітарна організація "UNICEF Ukraine" виділила мільйон доларів США на будівництво 10 укриттів у дошкільних та шкільних закладах округу. Відтак більше семи тисяч дітей мають можливість безпечно навчатися офлайн 

Діяльність на окрузі

Під час окупації Київщини опікувалася евакуацією населення та забезпеченням гуманітарною допомогою тих, хто залишився у своїх домівках. Помічники-консультанти, а також члени команди евакуювали людей із Немішаєво, Бородянки, Ворзеля, Бучі. Також команда організовувала підвіз гарячих обідів для евакуйованих у с.Білогородку. Усього забезпечено 10 тис гарячих обідів. Завдяки сміливим членам команди, серед яких місцеві бізнесмени та працівники "Укрпошта" навіть під час окупації розвозили пенсії, доставляли пакунки та продуктові набори. Коли в жодному населеному пункті півночі Київської області не було зв’язку, завдяки підтримці партнерів і друзів та спільно з "Київстар", Держспецзв'язком та Мінцифрою у більшість громад доставили старлінки та станції мобільного зв’язку.У Вишгороді та Бородянці у громадській приймальні функціонує гуманітарний штаб, куди виборці та ВПО звертаються за допомогою. В інших громадах працюють волонтери благодійних фондів та доставляють допомогу всім нужденним. Загалом протягом двох років війни доставлено та розподілено 889 т гуманітарної допомоги серед 18 235 тисяч цивільного населення. 


Прийоми громадян та надання матеріальної допомоги мешканцям округу відбуваються щотижнево. Постійні громадські приймальні функціонують у смт Бородянка, м. Вишгород, м. Буча, смт Іванків, смт Красятичі, м. Славутич. Особисті прийоми громадян заздалегідь анонсуються на сторінці в Фейсбук.

Протягом двох років у громадських приймальнях помічниками-консультантами було проведено 464 прийомів громадян. Також Ольга Василевська-Смаглюк провела 132 особистих прийоми громадян. 


Після деокупації Київської області команда почала активно сприяти відновленню пошкоджених приватних та багатоповерхових будинків, медичних та освітніх закладів. 

Вдалося відновити щонайменше 110 приватних та багатоповерхових будинків. Організовано більше 50 виїздів для розбору завалів. Закупівлю частини будівельних матеріалів та їх доставку нардепка сплачує власним коштом. Протягом 2022-2023 рр. витратила на закупівлю будівельних матеріалів 76 400 грн та залучила завдяки благодійним організаціям і підприємствам 1 579 756, 65 грн на відновлення. 

Разом із меценатом Євгеном Городецьким із Німеччини 2022 року вдалося відновити амбулаторію в Загальцях Бучанського району.  

Після влучання ворожої ракети в багатоквартирний будинок у місті Вишгород по вул. Грушевського, 1 спільно з Вишгородською РДА та ГО "Добробат" ми допомогли людям перемістити вціліле майно, допомогли законсервувати будинок на період проведення проєктувальних робіт до початку відновлення будинку.

 

Безпека, медицина, освіта 

Протягом двох років нардепка опікується оснащенням навчальних закладів Бучанського та Вишгородського районів Київської області. Завдяки системній роботі з пошуку спонсорів та вдало налагодженій комунікації на міжнародному рівні вже побудовано 12 укриттів/ відновлено дахи в таких навчальних закладах: 

 • Бучанський ліцей №3 Бучанської міської ради Київської області;
 • Бучанський ліцей №5 Бучанської міської ради Київської області;
 • Опорний заклад освіти "Немішаївський ліцей №2" Немішаївської селищної ради Бучанського району Київської області;
 • Дошкільний навчальний заклад ясла-садок №1 "Калинка";
 • Іванківський ліцей №2 Іванківської селищної ради Вишгородського району Київської області;
 • Демидівський ліцей Димерської селищної ради Вишгородського району Київської області;
 • Катюжанський ліцей Димерської селищаної ради Вишгородського району Київської області;
 • Заклад дошкільної освіти ясла-садок "Зернятко" Димерської селищної ради;
 • Олізарівський ліцей Іванківськоі селищної ради;
 • Глібівська гімназія Димерської селищної ради;
 • Прибірський ліцей Іванківськоі селищної ради;
 • Заклад дошкільної освіти ясла-садок комбінованого типу № 5 "Іванко" Іванківської селищної ради;
 • Мусійківський ліцей Іванківської селищної ради.

У межах реалізації положень Закону України "Про поводження з відпрацьованим ядерним паливом щодо розміщення, проєктування та будівництва централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива реакторів типу ВВЕР вітчизняних атомних електростанцій" за сприяння Ольги Василевської-Смаглюк та завдяки підтримці НАЕК "Енергоатом" забезпечено фінансування проєктів соціально-економічного розвитку в Іванківській та Славутицькій громадах, зокрема: ремонт поліклінічного відділення Іванківської ЦРЛ, на початку 2024 року розпочнуться роботи по облаштуванню укриттів в ЦДЮТ ім М.Примаченко та ДНЗ Сонечко в Іванкові. У Славутицькій громаді розпочалися роботи з розширення міського кладовища.

 

Завдяки партнерам НАЕК "Енергоатом" до Вишгородського ліцею "Сузір'я" Вишгородської міської ради доставлено 15 комп’ютерних моніторів, до Новопетрівської гімназії №1 Петрівської сільської ради — 5 комп’ютерних моніторів. Також передано генератор та комп’ютерну техніку для центру дитячої та юнацької творчості в Іванкові та Іванківській школі мистецтв ім. М. Примаченко.


2023 року спільно з партнерами БУ "Освітні ресурси та технологічний тренінг" забезпечили новою компʼютерною технікою Немішаївський фаховий коледж, Мусійківський ліцей Іванківської селищної ради та Мигалківський ліцей Пісківської селищної ради. Віднині там нові та сучасні класи інформатики. До коледжу НУБІП України в Немішаєво було передано благодійну допомогу, як-от: ноутбуки, будівельні інструменти, одяг та дитячі набори.

Завдяки інтернет-компанії "Бест" Красятицька ЗОШ-дитячий садок забезпечена інтернетом. Працівники компанії на прохання депутатки виїхали в Красятичі та встановили в дитячому закладі wifi-роутери. Також "Бест" оснастила wifi-роутерами укриття в багатоквартирних будинках Вишгорода. 

У КЗ "Публічна бібліотека Вишгородської міської ради" в місті Вишгород по вулиці Шолуденко, 8 відкрили дитячу точку "Спільно". Згодом такий дитячий простір відкрили в місті Славутич. Це безкоштовний простір для дітей, де працюють психологи, проводять майстер-класи, надають допомогу внутрішньо переміщеним особам та іншим категоріям населення. Окрім цього, на першому поверсі КЗ "Публічна бібліотека Вишгородської міської ради" провели ремонт приміщення та санвузла, осучаснили простір та відкрили коворкінг для дітей та молоді. 

Після ремонту комунального закладу "Публічна бібліотека Вишгородської міської ради" і за підтримки благодійників із Німеччини почали повністю оновлювати бібліотеку – культурний простір Клавдієво-Тарасове. Ремонтні роботи тривають.

Усі ці об’єкти залишаються в комунальній власності. Основна задача народного депутата зберегти і примножити зусилля вчителів, вихователів, лікарів та бібліотекарів, яким і так нелегко було до повномасштабного вторгнення, а зараз тим паче.
Також облаштовано пункти незламності та загальнодоступні укриття у Вишгороді, Бородянщині, які оснащені генераторами, місцями для сидіння, вогнегасниками тощо. 

Частково було облаштовано укриття в садочку "Петрик" у с. Нові Петрівці Вишгородського району Київської області. За участю Міністерства реінтеграції було доставлено 80 ліжок разом із матрацами, 80 пледів, 60 подушок, 330 світловідбивальних браслетів та дитячі іграшки. Крім цього, до садочку передали гігієнічні та розвиткові набори.


Безкоштовна англійська для дітей з носієм мови Джером Барретом 

Улітку 2023 року 230 дітей із різних населених пунктів 96 округу відвідали безкоштовні заняття з англійської мови від волонтера з Ірландії Джера Баррета. Загалом на реалізацію проєкту було витрачено власних коштів у сумі 67 800 грн. 


Підтримка медичних закладів 

Завдяки партнерам "UNICEF Ukraine" заклади охорони здоров’я Димерської, Іванківської та Немішаївської громад отримали нове медичне обладнання: портативні УЗД-апарати, електрокардіографи, настільні лампи на сонячній батареї, лікарські засоби та генератор для безперебійного надання медичної допомоги та медобладнання разом із витратними матеріали. 2022 року КНП "Іванківська ЦРЛ" отримала реанімобіль зі Швейцарії.  А в межах реалізації проєкту з ровитку патронажної служби КНП "Іванківський ЦПМСД" передали новий автомобіль Suzuki Vitara. Завдяки ДП НАЕК "Енергоатом" медико-санітарна частина м. Славутич отримала медичне обладнання – стоматологічні установки та аналізатор. 


Недолугі рішення Бородянської селищної ради створили загрозу існування Бородянської ЦРЛ. За втручання Василевської-Смаглюк було виділено фінансування у сумі 3 млн грн на виплату заробітної плати працівникам Бородянської центральної районної лікарні. Ця лікарня перебуває у постійному пріоритеті народної депутатки України.  


Спільно з навчальним центром ХМАРА у Іванкові Вишгородського району провели тренінг для підготовки старшокласників та цивільних дорослих до викликів, пов’язаних з війною: перша домедична допомога (застосування міжнародного алгоритму MARCH), мінна безпека (міжнародні стандарти EORE), РХБЯ безпека (як підготуватися та вижити в умовах дії РХБЯ), психологічна підготовка (допомога при змінених психологічних станах), проведення евакуаційних заходів. 


Підтримка наших військових 

У 2022-2023 рр. за рахунок партнерів, великих компаній, благодійного фонду ім. Михайла Василевського та за власний кошт придбали військове спорядження та дрони для ЗСУ на загальну суму 2 155 295, 74 грн.

Завдяки партнерам НАЕК "Енергоатом", "Укргідроенерго", "Асоціація платників податків України" регулярно передаємо до військових частин та підрозділів Збройних сил України необхідні речі для захисту нашого фронту: генератори, дрони, тепловізійні приціли, біноклі тощо. 


За допомогою друзів, небайдужого соціально відповідального бізнесу 2022 року вдалося закупити паливо на суму 790 тис грн для забезпечення військових частин, Бородянської, Іванківської лікарень, діяльності комунальних служб Димерської та Іванківської ТГ, роботи волонтерів для доставки вантажів, забезпечення виїзду експертів для огляду та відновлення зруйнованого житла. Завдяки співпраці з АЗК "WOG" вдалося забезпечити паливом оборонців Київщини в час тотального дефіциту та часткової окупації. 


Завдяки підтримці друзів та інших благодійників протягом усього часу повномасштабної війни організували активну підтримку українських військових: забезпечувати їх старлінками, мобільними станціями, спорядженням (коліматорами, магніферами, прицілами, тепловізорами, артилерійськими бусолями тощо), бронежилетами, тактичним взуттям, зимовим одягом. 2023 року Василевська-Смаглюк організувала великий збір та закупила дрони для військовослужбовців 241 ОБрТрО на загальну суму 672 000 грн. 
10 000 україномовних книг у бібліотеки на деокупованих територіях Київщини

У березні 2023 року народна депутатка України ініціювала проєкт "10 000 україномовних книг для бібліотек на деокупованих територіях Київщини", щоб поповнити книжковий фонд бібліотек, які постраждали під час окупації та задля заміщення російськомовної літератури з книгозбірень області. Протягом року у 25 бібліотек Вишгородського та Бучанського районів доставила 8 998 україномовних книг.


Безкоштовний паліативний догляд 

Протягом трьох років фінансую за власний кошт виїзд лікарів благодійного фонду ім. Михайла Василевського, які надають паліативну допомогу невиліковним хворим у різних населених пунктах Київської області. Протягом 2022-2023 рр. було профінансовано 288 виїздів лікарів до пацієнтів у різні населені пункти Київщини.


Підтримка волонтерів  та ВПО

За підтримки БО "Благодійний фонд імені Михайла Василевського" було закуплено планшети для навчанням дітям ВПО із "Енергодару".

Під час трагедії, яка сталася внаслідок підриву окупантами Каховської ГЕС, забезпечувала мешканців та евакуйованих тварин Херсонщини гуманітарною допомогою. Завдяки злагодженій роботі команди через волонтерів було доставлено 10 тон гуманітарної допомоги.

Нещодавно передала 100 кг парафіну волонтерському об’єднанню "Бучанські павучки", які підтримують наших захисників на фронті. Більше 800 окопних свічок уже передали на передову.


Дякуючи налагодженим звʼязкам серед волонтерів Італії до одного із військових реабілітаційних центрів Київщини поставлено медичні засоби для проведення належної реабілітації.  

Парламентська діяльність

Ольга Василевська-Смаглюк працює в Комітеті Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики, у якому очолює підкомітет із питань функціонування платіжних і інформаційних систем та запобігання легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом. Тож більшість її законодавчих ініціатив стосуються детінізації української економіки, її цифровізації та створення сприятливого інвестиційного клімату.

Серед прийнятих у 2022 році законів, за підготовку яких депутатка відповідала в парламенті, слід відзначити Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання простроченої заборгованості у період дії воєнного стану в Україні", "Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення регулювання кінцевої бенефіціарної власності та структури власності юридичних осіб", "Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту фінансової системи України від дій держави, що здійснює збройну агресію проти України, та адаптації законодавства України до окремих стандартів Групи з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF) і вимог Директиви ЄС 2018/84".

Згадані ініціативи дозволили тимчасово (на період дії воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування) заборонити колекторам стягувати з військових прострочені борги, спростити, здешевити та пришвидшити подання юридичними особами інформації про кінцевих бенефіціарних власників та структуру власності, захистити фінансову систему  України від загроз, що виникають внаслідок агресії рф в Україні, зокрема, шляхом недопущення до керівництва та управління суб’єктами первинного фінансового моніторингу осіб, які є громадянами рф та/або підтримують збройну агресію проти України.

2023 року нардепка стала ініціаторкою та співініціаторкою 31 проєкту законів та постанов, 16 із яких стали чинними актами. Проєкти стосувалися сприяння ввезенню на територію України безпілотників та деяких інших товарів військово призначення, звільнення від оподаткування товарів для потреб виробництва та/або ремонту в Україні безпілотників, покращення роботи військово-лікарських комісій, забезпечення розміщення Національного військового меморіального кладовища, визнання ПВК "Вагнер" міжнародною злочинною організацією, відновлення подання звітів про майно, доходи, витрати політичних партій.

Розробила та відповідала за проходження у парламенті законопроектів 9269-д (прийнятий Верховною Радою України 17.10.2023, став Законом № 3419-IX), 9422 (прийнятий Верховною Радою України 22.11.2023, став Законом 3498-IX). 

Закон № 3419-IX привів українське законодавство у відповідність із стандартами ЄС та Групи з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF), який передбачає, що статус політично значущої особи слід встановлювати безстроково. Прийняття цього Закону було умовою початку перемовин про вступ України до Європейського Союзу та отримання фінансової допомоги від МВФ. 

Закон 3498-IX запровадив обмеження денної процентної ставки за споживчим кредитом на рівні максимум 1% у день від загального розміру кредиту (до ухвалення проєкту такого обмеження в законодавстві не було, подекуди ставки були більше 3% в день), заборонив односторонню автоматичну пролонгацію кредитних договорів, заборонив видачу кредитів людям із ігровою залежністю, якщо їх родичі повідомили, що гравець використовує для ставок кредитні кошти.

Також розробила та подала на розгляд Верховної Ради проект 9565 щодо забезпечення ефективного використання коштів у період дії воєнного стану, який забороняє витрачати кошти місцевих і державного бюджетів на перекладання бруківки чи іншого дорожнього покриття (якщо воно не у аварійному стані), зводити розв'язки, стадіони, оновлювати автопарки, польоти чартерними рейсами, прибирання аеропортів, утримання номенклатурних дач, обмін листівками, купівлю овочерізок та інших непотрібних речей в укриття, зйомки серіалів, оплату відряджень і влаштування святкувань протягом дії воєнного стану. І ще цим проєктом пропонувалося встановити максимум для зарплат всім, хто отримує кошти за рахунок публічних фінансів – не більше, ніж може отримати воїн на передовій. Наразі цей проєкт не розглянутий Парламентом. 

Через неактуальність ініціативи Кабміну перешкодила ухваленню проекту 9338, який містив пропозиції забрати у прилеглих до зони відчуження територій у Вишгородському районі 10% від тієї суми, яку вони мають отримувати за будівництво централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива, і віддати ці кошти ДАЗВ для розвитку Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника. 

Подала та відстояла при розгляді в Парламенті правки до проєкту закону про бюджет на 2024 рік, якими в бюджет було додатково закладено 150,1  млн грн на забезпечення стовідсоткової сплати Пенсійному фонду України фактичних витрат на виплату і доставку пенсій чорнобильцям. Також у межах співпраці з Мінфіном вдалося забезпечити фінансування ДСП ЧАЕС на суму 30 млн грн на 2023 рік, завдяки чому станція завершить фінансово-господарську діяльність цього року з повністю виплаченими заробітними платами та преміями, а також повністю закриє проблемні питання з закупівлею електроенергії. 

Брала участь у роботі Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування можливих фактів порушень законодавства України посадовими особами Бюро економічної безпеки України, органів державної влади та інших державних органів, які здійснюють повноваження у сфері економічної безпеки, що могли призвести до зменшення надходжень до державного та місцевих бюджетів за шість місяців діяльності. Спільно з колегами по парламенту ініціювала переатестацію працівників Бюро економічної безпеки (проект 10088), Державної податкової служби (проект 9243).

Вела активну міжнародну діяльність. У травні в ході роботи у складі парламентської делегації у Ізраїлі брала участь у перемовинах щодо посилення санкційної політики уряду Ізраїлю щодо рф та Ірану, повернення українських дітей і цивільних, які утримуються росією, ізраїльських інвестицій в відбудову. У червні на міжнародному політичному форумі у Брюсселі виступала з питань проблеми повернення цивільних, які утримуються у росії. У серпні вела перемовини щодо відкриття на Київщині виробничих потужностей болгарського виробника товарів подвійного призначення. Брала участь у "Women Political Leaders 2023" у Європарламенті з жінками-політикинями з усього світу, під час якого виступила із закликом до політичних лідерок світу приєднатися до платформи порятунку українських цивільних заручників та викрадених росіянами дітей. Усі відрядження оплачувала сама. Боротьба з корупцією 

 

Є перші результати зменшення вартості робіт з відновлення постраждалих будинків.

 

У жовтні за ініціативи народної депутатки України в Бородянці відбулось виїзне засідання Тичасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування можливих порушень законодавства України при здійсненні публічних закупівель під час дії воєнного стану.  

На засіданні досліджувались можливі порушення Департаментом регіонального розвитку Київської обласної військової адміністрації під час проведення закупівель та виконання договорів по відновленню будинків, зруйнованих окупантами. Зокрема, щодо відновлення будинку №101 по вул. Вокзальна в м.Буча скандально відомою ТОВ "НІДКОМ". 

У ході засідання не було отримано обґрунтованих пояснень, чому вартість окремих матеріалів у зведеній відомості ресурсів відрізняється від ринкових на 20-30%. Як наслідок, ДРР КОВА уклали додаткову угоду з ТОВ "НІДКОМ", де зменшили загальну суму договору до 72 435 728 грн. Тобто на 18,5 млн менше тієї, яка була запланована за результатами відкритих торгів.

Також у селі Осещина Вишгородського району за сприяння народної депутатки було частково знесено паркан біля комплексу "NAVY", який було зведено незаконно та з порушенням всіх чинних норм, який заважав видимості на проїжджій частині. Завдяки системній та наполегливій комунікації з правоохоронними органами, декільком фігурантам кримінальних проваджень щодо незаконного заволодіння земельними ресурсами було предʼявлено підозри. Робота в цьому напрямку триває. 

 

Кримінальні провадження

Ініційовано низку кримінальних проваджень та передано до правоохоронних органів матеріли щодо можливих порушень у сфері відбудови, зокрема, у Бородянській, Вишгородській, Бучанській та Димерській громадах.

За результатами розгляду звернень мешканців урочища "Бурилово" ініційовано проведення відповідних контрольних заходів Державною екологічною інспекцією України та Офісом Генерального прокурора України щодо видобутку піску в річці Десна

Також передано відповідні матеріали до Офісу Генерального прокурора України щодо можливих порушень у веденні господарської діяльності з захоронення твердих побутових відходів низкою підприємств у Бучанському та Вишгородському районах.

Крім цього, під час засідання робочої групи "Прозорість і підзвітність" при КОВА звернулася до правоохоронних органів щодо перевірки інформації про можливе завищення ціни на закупівлю комунальної техніки та законності процедури викупу землі у "дружньої" компанії в Петрівській громаді.

 

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Антон Болбочан
журналіст