#

Директорка Київського обласного онкодиспансеру Алла Арешкович: Ми цілодобово надаємо допомогу всім, хто цього потребує

14.03.2022 15:01
Директорка Київського обласного онкодиспансеру Алла Арешкович: Ми цілодобово надаємо допомогу всім, хто цього потребує
Алла Арешкович

Директорка Київського обласного онкологічного диспансеру Алла Арешкович розповіла про роботу закладу в часи війни, а також про долю 11 діток, які чекали на трансплантацію кісткового мозку

- Як відбувається лікування онкохворих у Київському обласному онкологічному диспансері у воєнний час?

- Попри всі складнощі, Комунальне некомерційне підприємство Київської обласної ради "Київський обласний онкологічний диспансер" (місто Київ, вулиця Багговутівська, 1, - ред.) продовжує надавати спеціалізовану медичну допомогу онкологічним пацієнтам Київщини, столиці та інших регіонів України в цілодобовому режимі. Для забезпечення необхідного обсягу медичної допомоги на базі онкодиспансеру наявні 260 із 310 ліжко-місць.

У повному обсязі надається хірургічна допомога для онкологічних пацієнтів, а також для пацієнтів із невідкладними хірургічними станами у стаціонарних та амбулаторних умовах (хірургія одного дня).

Окрім того, персонал закладу забезпечує пацієнтів променевою терапією безперервно у стаціонарних умовах. В амбулаторних та стаціонарних умовах проводимо хіміотерапію тими препаратами, що є в наявності, надаємо допомогу пацієнтам із гематологічними та онкогематологічними захворюваннями. Пацієнти з термінальними стадіями онкологічних захворювань можуть отримати паліативну допомогу в стаціонарних умовах.

- Чи вдалося вивести на лікування закордон жителів Київщини, яким потрібно продовжувати курси променевої та хіміотерапії?

- У дитячому відділенні онкогематології з довоєнного часу проходили спеціальне лікування 11 дітей, які готувались до трансплантації кісткового мозку. Завдячуючи благодійникам, всі діти спочатку були евакуйовані до Львова, а далі доправлені до онкоклініки в Польщі, де проходять подальше лікування безкоштовно. Окрім того, диспансер прийняв 8 дітей з онкогематологічною патологією з Чернігівської обласної дитячої лікарні, які також були перенаправлені до закордонних клінік.

- Чи достатня кількість персоналу перебуває на робочих місцях у медзакладі?

- На випадок масового поступлення поранених загальнохірургічного профілю в  закладі сформовано п’ять хірургічно-анестезіологічних бригад. Хочу запевнити, що медичного персоналу достатньо для того, аби пацієнти, незалежно від місця попереднього проживання, отримували необхідну онкологічну та хірургічну допомогу безперервно.

- Чи забезпечений заклад необхідними медикаментами?

- Пацієнти Київського обласного онкологічного диспансеру забезпечуються харчуванням, водопостачанням та лікарськими засобами. Ми постійно залишаємося на зв’язку з нашими пацієнтами. Кожен, кому потрібна консультація, чи має питання, може телефонувати щоденно з 8.00 до 18.00 за наступними номерами:

  • 044-344-39-50;
  • 097-115-32-56;
  • 050-775-73-11.

Перш за все, за цими номерами можна отримати консультацію щодо режиму роботи онкодиспансеру, організації спеціального та паліативного лікування пацієнтів. 

Читати "Моя Київщина" у Telegram