#

Для тих, хто шукає центр впливу: як Москаленко збирає місцеві еліти на Київщині

20.07.2020 16:24
Для тих, хто шукає центр впливу: як Москаленко збирає місцеві еліти на Київщині
Ярослав Москаленко

Одним із ключових гравців на майбутніх виборах у столичному регіоні є колишній нардеп Ярослав Москаленко. Саме навколо нього – зрозумілої для всіх еліт області фігури – буде зав’язано чимало політичних проєктів. У тому, хто і як згуртовується навколо Москаленка, розбиралася "Моя Київщина"   

Після нещодавніх змін до законодавства, ухвалених Верховною Радою, нарешті стали зрозумілі правила виборчої гри. Це помітно активізує виборчі перегони. В облраду, райради а також найбільш громади Київщини (більші 75 тисяч) будуть йти виключно під політичними брендами. Із огляду на це, на Київщині відбувається помітне переформатування місцевих еліт. Центрами тяжіння, окрім Офісу президента, стануть місцеві персоналії, які вже багато років – часто неформально – але є справжньою владою в регіоні.

Чутки про те, що "під" Москаленка формується пул, ходять давно. Як ми вже зазначали раніше, партія "За майбутнє", яку пов’язують із олігархом Ігорем Коломойським, активно збирає біля себе політиків старого гарту, які роками впливають на процеси в області. Москаленко не лише очолює обласний штаб, але, за інформацією нашого видання, виконує обов’язки очільника центрального виборчого штабу "За майбутнє" по всій Україні.

Формат заманювання до себе досить простий: робиться ставка на рейтингових і впливових місцевих політиків – депутати сільських рад, голови сіл, районних рад та обласної, мерів. Показовим став перехід у ЗМ нинішнього першого заступника голови облради Ярослава Добрянського, який днями публічно повідомив, що відтепер він входить до лав цієї політсили. Також, подейкують, що скоро пролунають гучні заяви про входження у "За майбутнє" деяких мерів, які представляють найбільші міста Київщини. Зокрема, йдеться про мера Білої Церкви Геннадія Дикого, який за інформацією "Моєї Київщини", уже домовився з Москаленком. Скоріше за все, у ЗМ опиняться й депутати з парламентського об’єднання "Київщина" попереднього скликання, яку очолював саме Москаленко.

Ураховуючи це, цілком ймовірно, що ЗМ може стати одним із найвпливовіших проєктів за останні десять років в області: потужні гравці, які завжди працювали з "партією влади" (чи-то з "Нашою Україною", чи-то з "Партією регіонів", чи-то з БПП), зараз активно шукають центр тяжіння. І знаходять його…

Тут варто зазначити, що Москаленко – політик, який уміє домовлятися з усіма, формуючи команду попри партійне забарвлення. Починаючи з середини 2000-х і початку політичної кар’єри, він встиг налагодити робочі стосунки фактично з усіма головами Київської ОДА – і Анатолієм Присяжнюком, і Володимиром Шандрою, і Максимом Мельничуком. Поява на посаді губернатора Олександр Горгана – взагалі окрема історія. Із чинним керівництвом області в Москаленка все теж "на мазі".

Якщо до цього додати "горизонтальні зв’язки", то варто виділити теплі стосунки екснардепа з родиною Засух: молодший – Андрій Засуха – близько товаришує з Ярославом Москаленком.

Ураховуючи той факт, що зі "Слугами народу" у Москаленка теж усе гаразд, то варто очікувати появи його людей у ЗЕкоманді. Ціль зрозуміла. У майбутній облраді (а також у низці ОТГ) "слугам" для створення більшості явно буде потрібен політичний проєкт, який працюватиме з ним у тандемі. Саме ним і буде "За майбутнє", який зараз так активно розбудовує Москаленко…

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Антон Болбочан
журналіст