#

Допомагають і захищають: у Київській області відкрили шість поліцейських станцій і нове відділення поліції

25.05.2022 18:15
Допомагають і захищають: у Київській області відкрили шість поліцейських станцій і нове відділення поліції
Фото з місця подій

Пробиті снарядами будинки, спалені крамниці, зруйнована інфраструктура… та попри тяжкі наслідки російської окупації Бородянка поступово повертається до мирного життя, а там де знаходився штаб командування агресорів розвівається  український прапор і цвіте калина.

У світлому одноповерховому будинку на вулиці Привокзальна ще два місяці назад базувались орки, нині ж тут працює поліцейська чергова частина, слідчі, карний розшук, превенція, групи реагування патрульної поліції. 10 травня Голова Нацполіції Ігор Клименко урочисто відкрив це нове відділення Бородянської поліції і відзначив найкращих офіцерів за бездоганну службу.

Чорна від сажі, жорстоко знищена стара будівля поліції  і досі жахає тутешніх мешканців. На початку березня в Бородянку зайшли кадирівці і спалили поліцейське відділення. Після деокупації селища, поліція з перших днів відновила тут свою роботу і спочатку громадяни приходили до приміщення поліцейської станції, яку саме відкрили в кінці 2021 року. Звернень було дуже багато. Нині ж місцеві жителі вже приходять у нове відділення, поки першу на деокупованій території нову адміністративну споруду.


Активно відновлюється  робота поліції і в інших населених пунктах Київщини, де велись активні бойові дії. 20 травня в Бучанському районі відкрили три нові поліцейські станції.

Немішаївська громада за час окупації втратила автівку, яку планували передати поліцейському офіцеру. Від люті і ненависті до наших правоохоронців, солдати рф переїхали машину танком. Нині за підтримки Нацполіції вдалося поновити цю втрату і вже 20 травня лейтенант поліції Дмитро Деркач приступив до виконання обов’язків поліцейського офіцера громади. Голова Немішаївської громади Петро Перевозник сказав наступне:

Мені дуже приємно сьогодні, що після важкої окупації ми відкриваємо відділення поліцейського офіцера громади саме в  Немішаєве. Ви знаєте, життя саме показало, що коли на території бувають тяжкі дні, і немає на місцях поліції, то там безлад, мародерства, вбивства. Сьогодні, коли ми бачимо людину в погонах, де на формі написано «поліція» пробирає гордість за нашу громаду, пробирає гордість за поліцію, тому що  у важкі часи поліція це один із головних підрозділів, які повинні бути на місцях та забезпечувати безпеку людей, безпеку громади.


Поліцейські станції відкрили і в Білогородській та Борщагівській територіальних  громадах. Простора кімната, зручні меблі, комп’ютер, сейф для зберігання зброї, місце для прийому  громадян – саме так виглядає приміщення кожної поліцейської станції, все просто і комфортно, створено для громадян. 


У березні Борщагівську територіальну громаду ворог регулярно обстрілював з важкої артилерії та авіації, руйнував багатоповерхівки. Сліди прильотів тут і досі нагадують про бойові дії, багато з жителів на той час виїхали зі своїх осель, дехто залишився. Нині у Софіївській Борщагівці відновлюється життєдіяльність, однією з перших запрацювала і  нова поліцейська станція. Майор Василь Хорошковський зустрічає громадян під українським прапором по вулиці Толстого 81, показує свою станцію, яка розміщується саме поряд із кварталом, куди влучали ворожі снаряди. Голова Борщагівської територіальної громади Олесь Кудрик, вручаючи ключі від автівки поліцейському офіцеру громади, сказав:

Ми розуміємо і бачимо на сьогоднішній день, якщо народ і армія єдині, то ми маємо результат, якщо народ і поліція єдині в нас також буде результат


По-справжньому  тепло зустрічали свого поліцейського офіцера і в Білогородці. Поряд із станцією тут ще лишились сліди військових фортифікацій, а  місцеві жителі добре пам’ятають і бої і тих, хто у важкі часи лишався  поряд. Голова Білогородської громади Антон Овсієнко зауважив:

Дмитро як поліцейський офіцер громади ще  за період бойових дій ніс службу і зарекомендував себе з найкращої сторони.  Для нашої громади відкриття станції, це дійсно, визначна подія. У нас велика громада – 10 сіл, тому ми плануємо і надалі збільшувати кількість станцій.


У день відкриття поліцейської станції капітан Дмитро Литовченко вкотре допоміг громаді – знайшов і повернув додому дворічну дівчинку. Жителі села Шевченкове помітили поряд із дорогою дитину, яка заблукала. Офіцер  разом із представниками комунальної захисної організації виїхав на місце події та привіз  дитину батькам.  Місцева громада вже вкотре  переконалась, що Дмитро готовий прийти на допомогу, без перебільшення 24/7.

Ще три поліцейських офіцери розпочали службу на Бориспільщині. Нові станції тут відкрили у Гірській, Дівичківській та Яготинській територіальних громадах.

У селі Гора через воєнний стан на фасаді будівлі і досі тривають ремонтні роботи, втім поліцейський офіцер громади Ярослав Шумко вже приступив до роботи, адже головне, щоб люди могли комфортно жити  і працювати.  

Допомога, підтримка, захист і безпека для жителів Київщини зараз важливі як ніколи і тих, хто знаходився в окупації і тих, хто так чи інакше відчув наслідки бойових дій. 

Зрозуміло, що зараз, коли ще не повністю відновлено інфраструктуру, будь-які новації впроваджувати не просто і не швидко, але маємо надію, що і інші органи влади і структури забезпечення життєдіяльності людей зможуть так само відновити свою діяльність на території Київщини.


Читати "Моя Київщина" у Facebook