#

Черговий провал "Слуги народу": чому людям Коломойського не вдалося захопити Києво-Святошинську райраду

07.10.2019 05:22
Черговий провал "Слуги народу": чому людям Коломойського не вдалося захопити Києво-Святошинську райраду

Посаду очільника райради найбагатшого району Київської області легко можна назвати мрією будь-якого українського чиновника. З нею ти отримуєш практично необмежений вплив в регіоні та небачені можливості. Як відомо, Києво-Святошинський район максимально наближений до столиці, має прекрасний потенціал для забудови, відповідно, земля там "золота". Окрім того, район може похвалитися бюджетом у 1,5 млрд грн. Тому зовсім не викликає подиву той факт, що за пост розгорнулася справжня боротьба. Цілком очевидно, що "своя" людина в кріслі очільника Києво-Святошинської райради означала б для "Слуги народу" чергову перемогу. Та поки ця історія для "Зе"-команди стала холодним душем. Як це було - докладніше у матеріалі "Моєї Київщини"

Так вже склалося історично, що постаті, які опиняються на керівних посадах у Києво-Святошинському районі, постійно оповиті плітками та скандалами. Певно, стількома "гарячими історіями" більше не може похвалитися жоден район. Тому зовсім не дивно, що обрати голову райради депутатам - нелегко. Попри те, що минулого тижня відбулася позачергова 38-ма сесія Києво-Святошинської районної ради, головним та єдиним питанням порядку денного якої було обрання нового голови, висунуту кандидатуру депутати так і не підтримали. Та для того, аби повністю зрозуміти проблематику ситуації, що склалася, потрібно повернутися на пару років назад.

Як відомо, протягом останніх років крісло голови Києво-Святошинської райради займав колишній "регіонал" Вадим Гедульянов. Депутатом від Блоку Петра Порошенка "Солідарність" він був обраний у 2015 році і за час діючої каденції обіймав посаду голови постійної комісії з питань законності, правопорядку, боротьби з корупцією, регуляторної політики, свободи слова, захисту прав і законних інтересів громадян та взаємодії із ЗМІ, а також очолював постійну комісію з питань планування бюджету, фінансів, податкової політики, соціально-економічного розвитку та інвестицій.

Тоді, як і зараз, мало хто розумів, яким чином даний персонаж опинився на Київщині, адже до цього він активно працював на благо Одещини. Там він мав власний бізнес – мережу квіткових павільйонів, які свого часу хотіли знести, як незаконні. Подейкували, що свою появу в столичному регіоні Гедульянову тоді забезпечив Олександр Тигов - забудовник, який має стосунок до "Петрівського кварталу" та інших ЖК в околицях Києва. Тоді Тигов став головою райради, але саме Гедульянов пізніше "підсів" свого патрона. Посаду він отримав за сприяння тодішньої одіозної голови Києво-Святошинської райдержадміністрації Мирослави Смірнової, а також не без допомоги підкупу та зграї "тітушок". Варто згадати, що й саме обрання депутата відбувалося досить дивним чином – всі ці роки Тигов судився через порушення процедури голосування.  

Як розповідав колишній голова райради Олексій Нестеренко, в той день Смірнова запросила до себе в кабінет депутатів, де вони нібито зняли з посади голову ради Олександра Тигова, визначилися з кандидатурою та обрали новим головою Гедульянова. Це попри те, що, відповідно до законодавства, сесії може скликати лише голова ради або ж його заступник. Натомість "псевдосесія" не збиралася нічиїм розпорядженням, і частина депутатів навіть не знала про її скликання, відповідно, й не могла проголосувати чи висунути свого кандидата. Варто додати, що пізніше Святошинський районний суд міста Києва таки визнав обрання Вадима Гедульянова неправомірним, і, по суті, відновив на посаді Тигова. Та останнього до роботи так і не допустили. Тому Гедульянов продовжував разом зі Смірновою (та, подейкують, її давнім шефом нардепом Артуром Палатним) керувати районом.

За період своєї роботи дует "Гедульянов-Смірнова" прославився побудовою горезвісного спортивного комплексу "Favorite Fit", який завалився після першого ж снігопаду. Окрім того, їм закидали і підробку документів, і дерибан бюджетних коштів. Вже на президентських виборах 2019 року Гедульянов нібито керував районною сіткою підкупу виборців, про що у своєму відеоблозі розповідав Олександр Дубінський. І, звісно ж, жага залишитися при владі призвела до того, що депутат вирішив вчергове змінити партійну приналежність і перевдягнувся в "зеленого". Це при тому, що до ВРУ балотувалася його патронеса Смірнова від партії "УДАР" за підтримки Палатного і Кличка. Щоправда, безрезультатно – набрати їй вдалося всього-на-всього 1,52% голосів. Але попри епічний провал, Смірнова та Гедульянов вирішили не здаватися…

На 38-ій сесії Києво-Святошинської районної ради, що була присвячена обранню голови, єдиним запропонованим кандидатом був Дмитро Гусятинський. Що ж відомо про даного персонажа? Це син Миколи Гусятинського – помічника покійного одіозного екс-нардепа-"регіонала", колишнього ректора Ірпінської податкової академії Петра Мельника.

До Київської обласної ради він потрапив ще у 2015 році від партії "УКРОП". На момент виборів працював головою комунального управління облради "Фонду комунального майна". Наразі він виконує обов’язки голови райради, а до цього три роки був заступником вищезгаданого Вадима Гедульянова. Цього року Гусятинський обачно не забув "озеленитися", саме тому на сесію в райраду завітала одразу ціла група нардепів від "Слуги народу". Підтримати "свого" приїхали колишні журналісти "1+1" Ігоря Коломойського - Олександр Дубінський та Ольга Василевська-Смаглюк, скандальний блогер Олександр Куницький, якого звинувачували у наявності ізраїльського паспорту, колишній депутат облради, забудовник Сергій Бунін, близький соратник одіозного київського дерибанщика землі Андрія Вавриша - Вадим Струневич, екс-гендиректор агентства "УНІАН", що належить Коломойському, Артем Ковальов, а також забудовник Олег Дунда, який будував для Коломойського "Дніпро-Арену". Раніше Дунда очолював будівельну компанію "А.В.С.", яка саме завдяки його зв’язкам з групою Авакова у свій час отримала замовлення на будівництво службового житла для співробітників поліції та ДСНС Київщини. ЗМІ писали, що чистий прибуток компанії становив понад 300 млн грн.

Засідання сесії відкрив саме Олег Дунда, який заявив, що "Гусятинський є членом команди "Зе", тому депутати всіляко підтримують його кандидатуру, і вважають, що саме він зможе перезавантажити владу". Зачекайте, але ж Гусятинський не один рік був правою рукою колишнього голови райради і мав достатньо часу та повноважень для того, аби це зробити. Насправді, він лише "плідно" працював у команді Гедульянова-Смірнової і вже показав, на що дійсно здатний. Не виникає сумнівів, що Гусятинський абсолютно підтримував всі дії колишньої влади і має такі ж "заслуги" перед громадою.

Схоже, депутати району теж це прекрасно розуміють, адже в результаті таємного голосування дана пропозиція не знайшла підтримки більшості. "Будь-яке волевиявлення депутатів – це їхня думка…" – прокоментував Дмитро Гусятинський, – "…Дивує позиція декотрих депутатів, котрі протягом 4-х років не відвідували сесії та засідання комісій, не розуміють, чим живе район, а зараз розпочали "активну діяльність". Надіюсь, що мої колеги відкинуть особисті амбіції і будуть працювати в унісон в інтересах громади".

Залишається сподіватися, що надалі "Слуга народу" буде уважніше ставитися до підбору своїх кандидатів. Адже, якби фігура потенційного кандидата була менш токсичною, у "слуг" був би шанс переломити райраду. Поки ж партія Зеленського не може похизуватися достойним кадровим резервом і в черговий раз доводить, що має серйозні прогалини в партійній структурі. У результаті, команда "Зе" програє один із ключових районів Київщини. Та оскільки питання обрання голови Києво-Святошинської районної ради досі залишається відкритим, далі буде…

Євгенія Любомирська, "Моя Київщина"

Читати "Моя Київщина" у Telegram