#

Ремонт назавжди: чому люди не можуть повернути свою автівку після ДТП із Боярською міською вартою

26.04.2021 08:05
Ремонт назавжди: чому люди не можуть повернути свою автівку після ДТП із Боярською міською вартою
Фото з мережі Інтернет

16 квітня 2020 року на одному з перехресть міста Боярка сталася дорожньо-транспортна пригода за участю Боярської міської варти. Із часу аварії минуло вже трохи більше року, однак винуватців і досі не покарали. Чому потерпілі в ДТП досі чекають обіцяної допомоги та як представникам Муніципальної варти вдалося привласнити немаленьку суму, читайте в сьогоднішньому матеріалі

16 квітня 2020 року на перехресті вулиць Молодіжна та Лінійна легковий автомобіль ВАЗ 2107, що належить ТОВ "Боярська міська варта", улетів у машину потерпілих марки Opel Vectra, які рухалися по головній дорозі. Слід сказати, що водій варти не тільки не надав переваги у русі, а й суттєво перевищив швидкість, що видно на записі із відеореєстратора в машині потерпілих.

Від сильного удару досить серйозно травмувалася 70-річна пані Наталія, яку каретою швидкої допомоги доправили ЦРЛ у Боярці. Жінці діагностували забій лівого колінного суглоба та забій м’яких тканин тім’яної частини голови.Довідки з Боярської ЦРЛ

Зауважимо, що на місці події працював Києво-Святошинський відділ поліції ГУНП у Київській області, однак, за словами постраждалої пані Марії, жодних відповідних документів, у яких мав би бути зафіксований факт ДТП, їм не видали. Окрім цього, на місце аварії одразу ж приїхав Іван Станкевич – син власника СТО, на якому зараз стоїть побитий Opel Vectra. Які стосунки в чоловіка з ТОВ "Боярська міська варта" – незрозуміло, однак відомо, що 38-річний приватний підприємець Іван Станкевич був кандидатом на місцевих виборах до Боярської міської ради у 2015 році від партії "Нові обличчя", де першим кандидатом був нинішній мер міста Олександр Зарубін. Також у 2015 році Іван Станкевич був кандидатом у члени виконкому Боярської міськради від ГО "Молодь Боярки". А от на місцевих виборах 2020 року пан Станкевич змінив свої політичні погляди та балотувався у депутати вже від партії "Сила та честь".Скріншоти з сайту ЦВК

Це не заважає Івану Станкевичу бути головою ревізійної комісії ГО "Фонд ініціатив Олександра Зарубіна" (раніше називалася ГО "Молодь Боярки"), яку заснували Андрій Кондратенко, Сергій Королюк, Вадим Алімов та мер Олександр Зарубін. У Боярці його знають як совісного чоловіка, який продовжує справу свого батька, захоплюється спортивним більярдом, є членом Федерації спортивного більярду України та навіть організовував у місті турніри з цього виду спорту.


Станкевич Іван Олексійович

Що цікаво, у Боярської варти не було обов’язкового страхового полісу на автомобіль, який за теорією мав би покрити усі витрати на ремонт автомобіля. За словами потерпілої пані Марії, чоловік, який був за кермом ВАЗа, одразу заявив, що подавати позов до суду – нераціонально, адже, мовляв, коштів у нього немає й ніякого результату не варто очікувати. Пані Марія каже, що, ймовірно, саме підприємець Станкевич домовлявся із поліцією, щоб справі не давали розголосу. Саме Іван Станкевич й пообіцяв потерпілим відремонтувати пошкоджений автомобіль на СТО свого батька за кошти Боярської міської ради. Таким чином, Opel Vectra й донині стоїть під відкритим небом поблизу станції й ремонтувати автівку ніхто не поспішає.

Згодом, декілька місяців по тому, водій Боярської варти все ж сплатив певну суму на ремонт пошкодженого ним автомобіля. На ці кошти, за словами працівників СТО, були закуплені необхідні деталі. Однак показати товарну накладну про закупку чи показати самі деталі на прохання потерпілих на СТО відмовилися. Отож перевірити, чи кошти, які надав водій-винуватець аварії, справді витратили на закупку необхідних для ремонту деталей – не можна.

Як кажуть потерпілі, решту суми на ремонт мали би виділити з бюджету міської ради. За словами Віталія Юрченка, правої руки мера міста Олександра Зарубіна, гроші виділяли в декілька етапів, а останній платіж був проведений наприкінці січня цього року, тому до кінця березня відремонтовану машину вже мали би повернути власникам. Ішлося про суму близько 40 тис грн, що на думку пані Марії, перевищує реальні збитки. Однак, ніяких відповідних документів пані Марії не показали. Зауважимо, що кошти надходили безпосередньо на рахунок СТО, позаяк увесь процес був завуальований нібито під "ремонт робочих автомобілів міської ради". Натомість "автомеханік" Станкевич й досі годує сім’ю пані Марії обіцянками: спершу, за його словами, він хворів, тому не міг ремонтувати автомобіль. Однак пані Марія стверджує, що станція працює, робочі ремонтують по кілька машин в день. Чому їхній автомобіль, робота над яким зайняла б трохи більше тижня, досі гниє під відкритим небом – незрозуміло. Імовірно, ті кошти, які таки виділили на ремонт пошкодженої автіки, лежать наразі у чиїйсь кишені.

Варто наголосити, що відсутність автомобіля створила неабиякий дискомфорт для сім’ї потерпілих. Щоб возити до лікарні в Києві потерпілу 71-річну пані Наталію, довелося винаймати автомобіль та платити із власної кишені. А їхня машина, яку можна вже 10 разів можна було відремонтувати, досі стоїть біля СТО. Ба більше, за рік власники навіть не бачили свого Opel, а на пропозицію родини потерпілих самим оплатити ремонт, Станкевич відмовився й вирішив чекати "траншу" від міської ради.

Слід зауважити, що, за словами пані Марії, із представників ТОВ "Боярська варта", засновниками якого є Ростислав Сокур та Іван Цушко, із ними спілкувався тільки водій. Жодних коментарів та вибачень від "верхівки" організації вони не отримали. Скільки ще родині потерпілих очікувати довгообіцяного ремонту та коли ситуація зрушиться із мертвої точки – невідомо. Будемо слідкувати… 

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Марія Мельничук
журналістка
Теги: