#

Дубінського нема, але схеми його живуть: як люди "Буратіно" окупували медичну галузь на Київщині

04.12.2023 09:19
Дубінського нема, але схеми його живуть: як люди "Буратіно" окупували медичну галузь на Київщині
Олександр Дубінський разом зі своїми помічниками

Про те, як люди Олександра Дубінського – скандального нардепа, підозрюваного у держзраді – засіли в столичному регіоні на медичних схемах, читайте в матеріалі «Моєї Київщини»

Пройдемося по людях, які волею долі – а точніше, завдяки своїй роботі на Дубінського – опинилися на владних посадах в Київській області. Володимир Тимофійчук раніше працював у програмі Дубінснького на «1+1». Очолюючи Київський обласний осередок «Слуг народу», Дубінський в 2020 році спочатку зробив Тимофійчука депутатом Київоблради, а потім директором «Комунального закладу Київської обласної ради «База спеціального медичного постачання». 

Відчуваючи, що у його шефа – серйозні проблеми, нещодавно Тимофійчук запевняв журналістів, що з Дубінським його вже нічого не пов’язує. Авжеж, всі повірили: «нічого», окрім працевлаштування на підприємство родича співмешканки Дубінського, який за сумісництвом є помічником Дубінського.

Йдеться про Дмитра Оберемчука, якому, як і Дубінському СБУ разом з ДБР повідомили про підозру за частиною 2 статті 332 Кримінального кодексу (організація незаконного переправлення особи через державний кордон, вчиненого за попередньою змовою групою осіб).


Дубінський та його команда

Помічник Дубінського є керівником ГО «Медіаоборона» і допомагав ухилянтам перетнути державний кордон. Однак не всі охочі могли скористатись послугою виїзду за межі території України, а тільки близькі родичі коліжанок Дубінського, який, як виявилося, мав позивний «Буратіно».

Попри те, що Дубінський сидить в СІЗО, за підозрою у низці кримінальних правопорушень, серед яких державна зрада, схеми його живуть.

Раніше нікому не примітне Комунальне підприємство Київської обласної ради «База спецмедпостачання», керівником якого Дубінський зробив Тимофійчука, з січня 2023 року несподівано отримало статус Центральної закупівельної організації. Тепер, так зване ЦЗО – центральна закупівельна організація на свій власний розсуд вирішує, у кого лікувальні установи Київської області та за якою ціною будуть закуповувати ліки та обладнання для здійснення поточної діяльності лікарень.

Таким чином, Дубінський через «своїх» розпоряджається грошима, які заробили лікарні за надані медичні послуги та якими самі ж і мали б розпоряджатися.

Скандали із закупівлею товарів та послуг за завищеними цінами даною організацією, вже неодноразово ставали предметом журналістських розслідувань. Наприклад, спливла історія з комп’ютерним томографом, у якого була значно завищена вартість; вилізло прання білизни, по цінам суттєво завищеними, аніж у конкурентів; стало відомо про ремонтні роботи в онкоцентрі Київської області тощо.

І це лише невелика частина закупівель, які здійснює ЦЗО за кошти лікарень.

Промоніторивши офіційний сайт «Prozorro», через який ЦЗО закуповує медикаменти лікувальним установам Київщини, виявили, що контактною особою від замовника Комунального підприємства Київської обласної ради «База спеціального медичного постачання» значиться помічник народного депутата Дубінського – Дмитро Оберемчук.

Попри те, що помічнику Дубінського повідомлено про підозру, а суд йому обрав запобіжних захід – домашній арешт, він і далі контролює мільйонні тендери і продовжує проводити закупівлі лікувальним установам Київщини. Ось один з останніх.Як таке можливе? Чому очільник Київської обласної ради Ярослав Добрянський на це не реагує? Чому керівником Комунального підприємств КОР керує людина підозрюваного у державній зраді Дубінського, а його помічник, якому оголосили підозру і якому суд обрав запобіжний захід, далі собі спокійно проводить тендери на десятки мільйонів гривень?

Дубінський і далі через своїх людей фактично розпоряджається грошима лікарень, які останні заробили за надані послуги в межах програми медичних гарантій та якими б мали розпоряджатися самостійно. Команда нардепа-зрадника не просто розпоряджається, а умисно спустошує рахунки лікарень, купуючи товар за значно завищеними цінами.

Чому ж Ярослав Добрянський, свідомо заплющує очі на численні скандали пов’язані із закупівлею товарів в лікарні Київщини? Чи може він допомагає друзям Дубінського незаконно обіймати керівні посади в комунальних закладах Київської області, з метою можливого збагачення?

Нагадаємо, в червні Ярослав Добрянський незаконно призначив на посаду в.о. генеральним директором «Київської обласної лікарні» помічницю Дубінського Марію Кисельову, яка взагалі не має ніякого відношення до медицини і не відповідає жодним кваліфікаційним вимогам Міністерства охорони здоров’я. Власне, розібратися в діяльності Добрянського мали б компетентні органи. Але наразі жодних публічних заяв з боку ані ДБР, ані НАБУ з САП не чутно. Що, втім, зовсім не означає, що Добрянському та посіпакам Дубінського все зійде з рук…

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Микола Тицький