#

Екс-"регіонали" переформатуються: що кандидат в президенти Ахметова забув у Білій Церкві

22.12.2018 11:18
Екс-"регіонали" переформатуються: що кандидат в президенти Ахметова забув у Білій Церкві

Нещодавній приїзд кандидата в президенти Олександра Вілкула до Білої Церкви засвідчив один факт – «Опозиційний блок» розколовся остаточно і кожне з крил шукає сильних союзників. Саме в найбільшому місті Київщини Вілкул намагається затягнути до команди свого колишнього колегу по Кабінету міністрів та його патрона-олігарха

Після того, як група «газовиків» Бойка-Льовочкіна вирішила влитися в команду Медведчука-Рабіновича із «За життя» стало зрозуміло, що «Опозиційному блоку» залишилося зовсім недовго. Два угрупування – Бойко-Льовочкін і Новинський-Вілкул (за яким неформально стоїть Рінат Ахметов) – стали ледь не кровними ворогами. «Ахметівці» розцінили перехід Бойка під егіду Медведчука розглядають як зраду. До того ж, після цього «Опоблок» втратив величезний фінансовий і людський ресурс. Тепер Вілкул, який нещодавно став кандидатом в президенти, змушений шукати на місцях сильних союзників, на яких можна покластися.

Його вибір пав на старого знайомого по Кабінету Міністрів часів Азарова Костянтина Єфименка – екс-міністра транспорту. Єфименко, зараз є протеже одіозного олігарха Василя Хмельницького. До того ж, ці персонажі (Вілкул і Єфименко) пов’язані і через Бориса Колесникова, який є куратором «ахметівської» групи – усі вони працювали в Кабміні. А Василь Хмельницький пов’язаний з Ахметовим (який, нагадаємо стоїть за Вілкулом) по «розпилам» металургійних комбінатів в Запоріжжі. Зокрема, «Запоріжсталь» - найбільший меткомбінат у місті – який був під контролем Хмельницького, вже давно перебуває у складі структур Ахметова. І нещодавні відвідини Вілкулом підприємства Єфименка (а насправді Хмельницького) «Біофарма» в Білій Церкві свідчать про те, що вочевидь, політичний союз формується між олігархами вже зараз

А об’єднуватися є заради чого. Адже після відходу Бойка до Медведчука контроль над Київською областю «Опоблок» втрачає зі швидкістю звуку. Як саме? Справа в тому, що куратор «Опозиційного блоку» в столичному регіоні Олександр Качний є відданим солдатом Юрія Бойка. Перехід патрона до «За життя» дав Качному сигнал – змінюємо орієнтир. Куратор «Опоблоку» оперативно вивів усіх колишніх «регіоналів» з під впливу центрального апарату та впевнено веде їх до Медведчука. А виводити є що, адже свого часу, область була віддана на відкуп «газовикам» Бойка-Льовочкіна і вони не упустили шанс розвинути тут свої мережі. Працюють вони досить успішно, адже їхні люди є в КОДА, займають керівні посади в комунальних підприємствах, мають представників в районних радах і адміністраціях. Зрозуміло, що такі дії «газовиків» знекровлюють «Опоблок» та перетворюють його на, фактично, живий політичний труп.

Чи зможуть підсилить колишні «регіонали» Єфименко і Хмельницький «Опоблок» на Київщині? Цілком. Тим паче, що вибирати «ахметівським», з якими зараз фактично асоціюється вся ця політсила, особливо нема з кого. Інша справа, що Хмельницький гарантовано виторгує собі чимало. Зокрема, цілком ймовірно, що пару-трійку місць у списку «Опоблоку» до майбутньої Верховної Ради отримають люди саме з цієї команди. А Єфименко, який виявився надто токсичним для того, щоб перемогти на виборах мера Білої Церкви, матиме шанс опинитися у Верховній Раді.

Микола Тицький, «Моя Київщина»

Читати "Моя Київщина" у Facebook