#

Свавілля від енергетичного монополіста: як "Київобленерго" олігарха Ахметова знущається над жителем Білої Церкви і його дитиною

23.04.2021 07:56
Свавілля від енергетичного монополіста: як "Київобленерго" олігарха Ахметова знущається над жителем Білої Церкви і його дитиною
Фото з мережі Інтернет

Спершу українцям установлюють захмарні тарифи на електроенергію, а згодом за невелику заборгованість відключають від живлення. Як "Київобленерго" за принципом "менше совісті – більше грошей" перетворює життя пересічної людини на пекло, читайте в сьогоднішньому матеріалі

Ми розповімо вам історію одного мешканця Білої Церкви. Зауважимо, що на його прохання не вказуватимемо особисті дані.

Отож ситуація така. У минулому році в чоловіка важко захворіла дружина на онкологію. Аби боротися за її життя, той уліз у величезні борги. Позичав гроші в усіх і кожного, щоб оплатити лікування та перебування в онкодиспансері. Але, попри величезні старання, урятувати жінку не вдалося. За душею ні копійки. Немає коштів навіть на організацію похорону. Тому й для того, щоб гідно попрощатися з людиною, потрібно було йти просити грошову допомогу.

Нагадаємо, що попри певні карантинні обмеження, яскраві вогні на головній вулиці столиці досить контрастують з однойменною вулицею в Боярці, де у будинку за № 19 з дробом-3  (одноповерхова будівля на три господаря) живе пенсіонер Олександр Миколайович Синько.

У вдівця залишилася маленька дитина на руках. Вона ходить до початкової школи. Але, на жаль, повноцінно готуватися до уроків удома не може. А все тому, що з її батька "Київобленерго" здерло останню сорочку разом зі шкірою. За борг, сума якого склала 600 грн, сім’ї "відрізали" світло. Зробили це ще в березні цього року, а отже, пройшло вже ДВА МІСЯЦІ каторги…

Можете собі уявити життя людини, яка вдома не має змоги навіть зарядити телефон? Підключити холодильник або ж скористатися мікрохвильовою пічкою, аби розігріти дитині їжу… А робити домашнє завдання під мерехтіння запаленої свічки? І це в XXI столітті!!!

Що вже казати про можливість доєднатися до онлайн-уроків у Zoom під час дистанційного навчання? Карантин ще більше затягує зашморг, адже і жити нема за що... Чоловік елементарно не може влаштуватися на роботу, аби заробити зайву копійку. Треба ж доглядати за дитиною...

А тепер, панове керівники "Київобленерго", питання до вас. Чи ви не думали розбиратися, що сталося, чому людина не заплатила, перш ніж припиняти електропостачання?

Чоловік опинився у справді складних життєвих обставинах: утратив дружину, по вуха в боргах і сам виховує малолітню дитину. І всього-на-всього 600 грн – привід знущатися над малозабезпеченим ще більше?!

І це все замість того, аби піти назустріч, максимально "амортизувати" ціновий удар на послуги наданням субсидії або ж участю у програмі допомоги.

Невже місцевій владі важливіше робити тротуарну плитку, висаджувати дерева та займатися усіма цими піарними речами, аніж піклуватися про тих, хто дуже цього потребує?

Якщо таке трапилося, то чи не свідчить це про бездіяльність влади найбільшого міста Київщини, яка не контролює ситуацію та не знає, кому потрібно допомагати.

Сьогодні мордують цього чоловіка, а вже завтра на його місці може опинитися будь-хто. Наразі можемо лише сподіватися, що в гонитві за грошима хоч у когось залишилася краплина совісті…

Варто також згадати ще одну історію, пов’язану з "Київобленерго". Так, у березні цього року без електроенергії залишилися десятки багатоквартирних і приватних будинків у селі Тарасівка, що входить у Боярську об’єднану громаду. Місцеві жителі наголошували на безпідставності таких дій:

Ремонтні бригади не виїжджали. Аварійка трубку не бере.

Також мешканці села зазначали:

Зараз на вулиці – мінусова температура, а в багатьох людей немає можливості банально зігрітися. За що ми дуже "вдячні" компанії "Київобленерго", яка банально зникла з радарів.

До слова, із 2019 року "Київобленерго" має назву ТОВ "Київська Обласна Енергопостачальна Компанія" і належить групі компаній ДТЕК, власником яких є олігарх Рінат Ахметов.

Також нагадаємо, що маєток олігарха Ахметова в селі Плюти Обухівського району незаконно під’єднанали до електромереж.

Про ще одну спробу "Київобленерго" нажитися на людях інформаційний портал "Моя Київщина" писав у лютому цього року. Мешканець розповів, що ніби за непогашений борг за електрику минулих років, сума якого становить 9 тис грн, його будинок знеструмили. Щоправда, за словами потерпілого, жодного попередження він не отримував ані усно, ані письмово. Для середньостатистичного пенсіонера 9217 грн  це захмарна ціна розрахунку за те, у чому він не винен.  Чоловік наголошує на тому, що регулярно сплачував за спожиту електрику з німецькою пунктуальністю. "Київобленерго" і досі тягає боярчанина по судах. Власне, спроба видурити у старого діда 9 тисяч гривень – демонстрація того, як в Україні стають мільярдером…

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Антон Болбочан
журналіст