#

Фіаско Бондарева: чому розвалилася фракція Тимошенко в Київоблраді

12.12.2019 06:00
Фіаско Бондарева: чому розвалилася фракція Тимошенко в Київоблраді

Учора стало відомо про вихід дванадцяти депутатів Київської обласної ради зі складу фракції політичної партії "Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина". Портал "Моя Київщина" розбирався, хто саме винен у тому, що в політсилі Юлії Тимошенко трапився масовий розкол

Для багатьох представників політичної "тусовки" рішення представників "Батьківщини" виявилося абсолютною несподіванкою. Насамперед варто звернути увагу на те, хто виголосив заяву про припинення повноважень представників депутатської фракції ВО "Батьківщина". Ним став депутат Віктор Гринчук – досить цікавий персонаж. У 7 і 8 скликаннях Верховної Ради він був помічником-консультантом скандально відомого екс-"регіонала" Олександра Онищенка – нардепа-втікача. У цьому скликанні депутат облради теж став помічником-консультантом нардепа з фракції "Слуга народу" Валерія Колюха, який у 7, 8 скликаннях ВР теж був помічником Онищенка.

Коментуючи згуртоване рішення про вихід, Гринчук зазначив, що ситуація назрівала давно, а "причиною є те, що задекларовані принципи та ідеї партії не відповідають реальним діям керівництва Київського обласного партійного осередку ВО "Батьківщина".

За його словами, "про це повідомляли голову партії, Ю. Тимошенко, неодноразово намагались змінити ситуацію на краще, однак жодних змін не відбулось". Варто нагадати, що головою осередку багато років є чинний нардеп Костянтин Бондарєв. Фактично відбувся внутрішньопартійний бунт саме проти цього політика.

Як повідомили джерела "Моєї Київщини" в облраді, конфлікт всередині фракції назрівав давно, а першою ластівкою стало звільнення Ганни Старикової з посади голови Київоблради у травні цього року. Виявилось, що фракція не готова працювати в опозиції, там почалися відцентрові рухи.

Як розповідають депутати облради, погіршила ситуацію жорстка і досить неадекватна позиція Костянтина Бондарєва, який, схоже, досі вважав, що він керує облрадою. У результаті Бондарєв втратив довіру і голови партії Юлії Тимошенко (про це неформально розповідають у парламентських кулуарах), і майже цілої фракції в облраді. До слова, в облраді від Батьківщини було 16 депутатів, і з огляду на вихід 12 її членів, залишилося тільки 4 представники фракції.

Таким чином, Костянтин Бондарєв, який до останнього часу вважався однією із ключових фігур в Київській області, стрімко втрачає позиції. А його останнє хобі – знімати відеоблоги, де він розповідає про загальнополітичну ситуацію в Україні, виглядає підтвердженням тези про те, що політик явно не бачить себе в нинішніх політичних розкладах.

Для самої Тимошенко останні події - це, безумовно, удар, адже Київщина завжди вважалася вотчиною ВО "Батьківщина", де їй знову (а варто нагадати 2010 рік, коли її партію банально "клонували") не пощастило втрачати представників своєї політсили. Очевидно, якщо Тимошенко не перезавантажить усю партійну вертикаль "Батьківщини" в Київській області, це може погано позначиться на місцевих виборах. Щодо політичного майбутнього ренегатів із "Батьківщини", то є підозра, що чимало з них дуже скоро "позеленіють"…

Микола Тицький, «Моя Київщина»

Читати "Моя Київщина" у Facebook