#

Фінал для ковалівців: у грі з "Рієкою" перемогу святкували хорвати

25.09.2020 08:00
Фото з мережі Інтернет

У поєдинку третього кваліфікаційного раунду Ліги Європи "Колос" відчайдушно намагався продовжити свою переможну єврокубкову кампанію в матчі з хорватською "Рієкою"

Безперечно, ковалівці перед матчем були в піднесеному настрої. Команда Костишина чудово стартувала в чемпіонаті, відкрила свій новий стадіон, та й єврокубковий дебют вийшов на славу – "Колос" на виїзді здолав "Аріс" із рахунком 2:1, записавши перемогу золотими літерами в свою історію. Більше того, українці зуміли увійти в історію греків, завдавши "Арісу" першої домашньої поразки в єврокубках за 52 роки (!). "Біло-чорні" були в прекрасній фізичній формі, яку вкрай необхідно було зберегти до матчу з хорватами.

Хто ж був фаворитом зустрічі перед стартовим свистком? Ймовірно, шанси можна сміливо розцінювати 50 на 50, незважаючи на більш досвідчену і статусну "Рієку". Букмекерські котирування перед матчем були не на користь наших хлопців. Однак "Колос" перебував у відмінній формі, і цим потрібно було скористатися. Команда Костишина демонструє дуже збалансований футбол, а з тим же "Арісом" і не думала відсиджуватися в обороні, влаштовуючи 20-хвилинні штурми воріт суперника. До омріяного групового етапу залишалося два кроки…

"Рієка", безсумнівно, серйозний суперник. Навіть із точки зору того, що хорвати мають куди-більш вагомий досвід в єврокубках. Іноді "Рієка" виступає у груповому етапі Ліги Європи, як це було в сезоні-2017/18. Минулий сезон команда з однойменного міста завершила виступи на третьому місці в своєму чемпіонаті, а в нинішній кампанії стартувала не настільки вдало, заробивши в чотирьох стартових матчах всього шість очок і займаючи шосте місце.

Позитивним дзвінком для "Колоса" можна розглядати й останню гру суперника, який з рахунком 0:3 поступився скромному "Осієку". "Ковалівці", у свою чергу, напередодні зустрічі здобули перемогу над львівським "Рухом" із рахунком 2:1, а в турнірній таблиці посідають третє місце завдяки кращій різниці голів. Не варто забувати, що протистояння проходило в одноматчевому форматі, тому фактор домашнього поля не допоміг супернику, адже за регламентом УЄФА матчі кваліфікації відбуваються без глядачів.

Хорошою звісткою для "Колоса" стало й те, що напередодні матчу "Рієка" продала в "ПАОК" свого лідера – нападника Антоніо-Мірко Чолака. У минулому сезоні форвард забив 26 голів у 40 матчах, тому хорвати відчували серйозний дефіцит в атакуючій ланці.

Розсудити матч між "Рієкою" та "Колосом" суддівський комітет Європейського футбольного союзу довірив португальцю Тьягу Мартіншу.

Як і личить господарям поля, хорвати з перших хвилин взяли м’яч під свій контроль. Хлопці з Ковалівки грамотно оборонялися, не даючи створити небезпеки біля володінь Волинця. Перший небезпечний момент "Рієка" створила на 12-й хвилині матчу, коли після не зовсім вдалої гри на виході нашого голкіпера з льоту цілив Павичич, однак Волинець виправив ситуацію і ногою парирував удар суперника.

Через кілька хвилин гравець суперника Муріч, надихнувшись прикладом легендарного Валерія Лобановського, намагався прямим ударом з кутового удару поцілити ворота "Колоса", однак наш кіпер не підвів.

Ковалівці вперше серйозно потурбували суперника на 31-й хвилині, коли після подачі Богданова з флангу Антюх підсікав м’яч у ворота, однак захисник в акробатичному стрибку перевів круглого на кутовий. Ще одна непогана нагода відкрити рахунок була в Новака. Після подачі з флангу та скидки наш захисник не влучив у ворота. Кінцівка тайму пройшла за рівної боротьби.

Друга половина зустрічі розпочалася з рівної боротьби без можливостей для взяття воріт. На 59 хвилині непоганий шанс забити був у Богданова, але з лінії штрафного майданчика останній поцілив набагато вище воріт. На 70-й хвилині подібна можливість з’явилася в хорватів, проте Андріяшевіч теж вистрелив вище. Через кілька хвилин було знову небезпечно біля наших воріт – після подачі кутового Кулєновіч пробив вище.

На 80-й хвилині ковалівці розігнали непогану контратаку. Селезньов, який вийшов на заміну, знайшов на фланзі Кравченка, останній прострілив у центр карного майданчика суперника, забракло лише завершального удару. Останні хвилини основного часу проходили під акомпанемент дощу, природа внесла свої корективи в розвиток подій на полі. За 5 хвилин до завершення Задоя приклався здалеку, та його удару бракувало точності.

Супершанс відкрити рахунок втратив Селезньов на 90-й хвилині поєдинку – після подачі Антюха з флангу форвард умудрився пробити вище воріт з лінії воротарського майданчика.

На початку першого екстра тайму головним героєм зустрічі був дощ. Ковалівська команда повністю віддала ініціативу супернику, граючи з позиції захисту. Але один з кутових біля наших воріт завершився результативно на користь хорватів. Вийшовши на заміну перед початком овертайму, Есковаль завершив бічними ножицями скидку в наш воротарський майданчик після подачі з кутового – 1:0 на користь суперника.

Другий екстра тайм чимось нагадував водне поло, оскільки стадіон через дощ перетворився на озеро. Те, що відбувалося на полі, нагадувало жахіття, м’яч не котився зовсім. Апогеєм всього цього стала прикра помилка Волинця на 116-й хвилині, коли після чергового кутового у виконанні господарів наш кіпер не втримав м’яч в руках і, як наслідок, суперники закотили круглого вже в пусті ворота.

Чи вплинули погодні умови на розвиток подій на полі? Беззаперечно. Чи вплинуло це на кінцевий результат? Це питання риторичне. Як кажуть, поле однакове для обох команд. Але в будь-якому випадку "Колос" гідно проявив себе в цьому розіграші Ліги Європи, хоч і не отримав путівку в Європу. Переконаний, що після таких виступів уболівальницька аудиторія підопічних Костишина суттєво збільшиться.

"Рієка" - "Колос" – 2:0.

Голи: Есковаль, 102, Андріяшевіч, 115.

"Рієка": Невістіч - Цапа, Велкоськи (Есковал, 91), Смолчіч - Томечак (Распоповіч. 90), Гнізда-Черінь (Лепініца, 99), Павічіч (Куленовіч, 71), Штефул - Мурічі, Лончар - Адріяшевіч.

"Колос": Волинець - Кравченко, Гавриш, Петров (Оріховський, 108), Новак, Ємець - Смирний (Д. Костишин, 83), Богданов, Задоя, Антюх (Морозко, 90 + 4) - Лисенко (Селезньов, 73).

Попередження: Распоповіч, Куленовіч, Штефул, Лепініца - Кравченко, Задоя, Богданов.