#

Вирубати Гайок: чому у знищенні дерев так і не знайшли винних

11.08.2019 05:04
Вирубати Гайок: чому у знищенні дерев так і не знайшли винних

Гайок - невеликий мікрорайон у Білій Церкві, який раніше був військовим містечком, на початку року опинився  в полі зору усіх місцевих ЗМІ.  Причиною цьому став скандал на тлі вирізки дерев.  Хто, навіщо та на яких підставах розпочав вирубку деревини, і чому через півроку про цю історію всі забули, розбиралася "Моя Київщина"

Чимала земельна ділянка з лісовими насадженнями, яка знаходиться у приватній власності з 2006 року, свого часу була викуплена дачно-будівельним кооперативом "Комфорт-Хаус" під будівництво 200 котеджів. Головна і єдина проблема - не до кінця зрозуміло, якій адміністративно-територіальній одиниці належить даная земля. Або Білій Церкві, або Фурсам. В результаті останні виявилися більш швидкими і підібрали цю землю собі. Будівельною компанією було виготовлено технічну документацію та продано ділянки людям, які, в свою чергу, отримали всі необхідні документи на право власності і вже мали намір будувати містечко. Але для початку вирішили побудувати під’їзну дорогу.

Оскільки землі територіально відвели до території Фурсівської ОТГ, представники компанії на початку лютого 2019 року звернулись до голови Фурсівської ради Миколи Фурсенка аби погодити усі вищезазначені питання. За відповідним зверненням була створена комісія, до якої увійшли представники громади та представники екологічної інспекції. В результаті опрацювання даної комісії було складено відповідний акт з переліком зелених насаджень, котрі підлягали вирубці.  В результаті цього, виконавчий комітет Фурсівської сільської ради ухвалив рішення №26 від 11.02.2019 р. про надання дозволу на видалення та обрізку дерев і чагарників, що потрапляють в зону влаштування доріг внутрішнього користування у кількості 830 дерев на площі 3 га. 

Для виконання даних робіт Фурсівська сільська рада уклала договір з приватним підприємцем. Але щойно вирізка дерев розпочалась, мешканці мікрорайону Гайок та активісти з Білої Церкви забили на сполох та викликали поліцію. На ситуацію одразу відреагували не тільки правоохоронні органи, а й депутати Білоцерківської міської ради на чолі з міським головою Геннадієм Диким, котрий, прибувши на місце, запевнив, що вирізка дерев є незаконною, адже дана земля належить Білій Церкві. Міський очільник також пообіцяв, що місто позиватиметься до Фурсівської сільської ради. Чи не одразу представник Державної екологічної інспекції України, який також розбирався в ситуації, заявив що документи на вирубку дерев не оформлені належним чином, адже в них не вказано, яка саме передбачена вирубка - суцільна, санітарна чи прохідна.

З огляду на це Микола Фурсенко був змушений призупинити рішення виконкому до з’ясування всіх обставин. Проте, розуміючи, що припинення вирізки дерев – це справа тимчасова, активісти нагодилися відстоювати землю на сесію Фурсівської сільської ради, де вимагали скасувати рішення виконкому цілком та повністю. Це попри те, що напередодні сесії заява від ініціативної групи Гайка розглядалась на засіданні земельної комісії Фурсівської сільської ради, де такий розвиток подій відкинули. Як заявив голова земельної комісії Сергій Потапенко, сесія не може скасувати дане рішення, оскільки між Фурсівським КП ЖКГ та підрядником вже виникли цивільно-правові відносини (заключено договір і розпочато роботи). Власне тому він порекомендував активістам звертатися до суду з відповідним позовом, а саме про визнання рішення виконкому не дійсним та його скасування.    

Як розповідав тоді редакції сам голова Фурсівської ОТГ Микола Фурсенко – будівництво котеджного містечка на відведеній ділянці, що знаходиться в адміністративних межах Фурсівської громади, було погоджено на всіх рівнях: «Ще на початку 2005 року КОДА та головний архітектор розробили проект будівництва в Гайку котеджного містечка з оздоровчим спортивним комплексом. Керівництво котеджного містечка розробило проект і детальний план, відповідно якого там повинна була пройти дорога, підведено газ, воду, електрику.  Так як Біла Церква своїх меж не встановлювала, а ми стали громадою, представники Комфорт-Хаус звернулись до нас офіційно про дання погодження на виконання цих робіт. Створена комісія провела оцінку і  надала свій висновок.  Там було прораховано ті дерева які підлягали зрізу, але хто там різав їх я й досі не знаю. До вирізки тих дерев ні сесія ні виконком ніякого відношення не мають. Ми доручили це своєму комунальному підприємству але вони навіть і не приступали до робіт. Піднявся шум-гам, але для цього є поліція нехай розбирається, адже зараз йде розслідування. Хтось був сильно зацікавлений щоб підмочити авторитет нашої об'єднаної громади». 

Примітно, що коли назрів народний бунт та здійнявся потужний резонанс, деякі члени виконкому заявили, що або не голосували за скандальне рішення, або ж взагалі про нього не чули.

Правоохоронні органи ж заявили, що збирають покази та свідчення, ведуть слідство. Утім, схоже, ніхто не планує нікого притягати до відповідальності. Хоча б тому, що справді незрозуміло, хто в цій історії винен - є підозра, що за Гайок ще триватиме боротьб...

Надія Савчук, «Моя Київщина»

Читати "Моя Київщина" у Facebook