#

Гаси світло: Рінат іде

10.12.2021 15:29
Гаси світло: Рінат іде
Рінат Ахметов

Схоже, що в результаті протистояння між Володимиром Зеленським та Рінатом Ахметовим «крайніми» будуть звичайні українці. Обидві групи –  і так звані «інвестори», і так звані «слуги» - будуть переводити один на одного «стрілки». Але винні, за великим рахунком, вони всі…

Останні відключення світла, які спостерігалися майже по всій Київській області, схоже, це лише квіточки. Ягідки на нас чекають ближче до лютого. Про що йде мова? Передусім, про «ДТЕК Київські Регіональні Електромережі», що належить олігарху Рінату Ахметову – колишньому уродженцю Донецьку, який зараз живе у нас на Київщині, збудувавши неподалік від села Плюти величезну резиденцію, що за своїми розмірами не сильно поступається Межигір’ю Януковича.

Зараз, після низки відключень у населених пунктах по всій Київщині у ахметівців є залізна «відмазка» – в результаті обледенінь полопалися дроти. З природою справді не посперечаєшся. Але є один нюанс, який нівелює усі аргументи. Справа в тому, що прикриваючись погодою, у Ахметова забувають про те, що регулярні відключення на Київщині тривають вже майже три місяці. Люди сиділи без світла по кілька годин.

Те, що монополіст Ахметов – це небезпечно, говорилося неодноразово. Якість надання послуг, проблеми з підключеннями для бізнесу, боротьба з конкурентами по «зеленому тарифу» - це все наслідки того, що окрім «інвестора» (як він сам себе називає) в українців немає альтернативи. Влада, через бездіяльність (часто – абсолютно злочинну) дала змогу Ахметову вирости в енерго-монстра. І зараз, коли ДТЕК спалює дефіцитне вугілля у Калуші, продаючи електроенергію на захід, Україна стоїть перед катастрофою.

Кому це вигідно? Рінату і Кремлю. Рінату – бо він отримує потрійні прибутки, а також ставить в позу Банкову. Кремлю – бо це ще більше послабляє Україну. Чи може тут бути спільний інтерес? Цілком. Тим паче, подейкують, що фактично Ахметов, скупаючи обленерго, фактично захищав російських власників обленерго (зокрема, і нашого) на чолі з екс-заступником голови Держдуми Російської Федерації Олександром Бабаковим.

Влада «слуг», схоже, тільки зараз зрозуміла, що «стрілки» за віялові відключення олігарх Ахметов переведе на Зеленського. Мовляв, це він не подумав про опалювальний сезон і запаси газу та вугілля. І буде по-своєму правий. Але це не відміняє той факт, що соціальна відповідальність самого «інвестора» Ахметова – на нулі. І що якби в Україні була нормальна влада, він був би покараний, а його активи були б передані більш відповідальним бенефіціарам. На жаль, цього не станеться, а тому варто готовитися до серйозних проблем. Гасіть світло, Рінат іде…

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Микола Тицький