#

Герої "корупційного фронту": як у Білій Церкві купували "золоті" генератори

15.08.2023 17:17
Герої "корупційного фронту": як у Білій Церкві купували "золоті" генератори
У Білій Церкві назріває серйозний скандал

Білоцерківські чиновники не перестають дивувати громадськість та підкидати все більше інфоприводів для публікацій у ЗМІ, де представники місцевої влади фігурують, м’яко кажучи, не в найкращому світлі. Тема – стара як світ, і ім’я їй одвічна корупція на місцях. Подробиці читайте в матеріалі «Моєї Київщини»

Вочевидь кримінальними справами, які подекуди розслідуються роками, нікого зі «слуг народу» (і буквальних, і умовних) не налякати, коли випадає можливість «підзаробити» на бюджеті. І це не дивлячись на показову історію з судами над Білоцерківським міським головою Геннадієм Диким, а також низкою інших фігурантів аналогічних кримінальних проваджень – представників місцевого самоврядування.

Вкрай нахабні схеми дерибану бюджетних коштів в своїй більшості спливають на поверхню завдяки прискіпливості окремих активних містян, втім, одного розголосу замало, необхідна конструктивна реакція відповідних органів. 

Буквально днями мережею поширилась інформація про чергову корупційну схему від Білоцерківської міської ради з покупкою генераторів за завищеними цінами. Як стало відомо, ще наприкінці лютого цього року БМР замовила 80 генераторів для облаштування захисних споруд та укриттів вартістю майже 40 тисяч гривень за одиницю. Згідно з оголошенням електронної системи публічних закупівель ProZorro, 24 лютого 2023 року ДЖКГ БМР уклав договір з ФОП «Харченко Світлана Ігорівна» на поставку генераторів марки Husgvarna G8500P, ціна яких склала 3,19 млн гривень. Техприлади для вироблення електроенергії підрядник має поставити на склад ДЖКГ до 31 грудня 2023 року. Тобто, відповідно до договору, необхідні для забезпечення живленням генератори можуть опинитися в укриттях і захисних спорудах фактично чи не в останній день року, чи й того пізніше.

Інше питання – вартість вказаних генераторів. Ціна кожного з них склала 39,98 тис. грн., і це при тому, що в інтернет-магазинах середня вартість генератора марки Husgvarna G8500P складає 31,8 тис. гривень, тобто на 8 тисяч гривень дешевше. З огляду на прості математичні розрахунки це скидається на «відкат» у 200 доларів на одиниці.

Далі – не менш приголомшливі цифри: 31,5 тис. грн – саме стільки вартують генератори вказаної марки в магазинах Білої Церкви. Але кому б ви думали вони належать? Власником магазинів електротехнічних пристроїв та устаткування є Денис Харченко – чоловік вищезгаданого підрядника ФОП «Харченко Світлана Ігорівна». З огляду на те, що основний вид діяльності Світлани Харченко, згідно з Youcontrol, – «діяльність посередників у торгівлі товарами широкого асортименту», то вона, як переможець тендеру, має поставити комунальному підприємству товар свого чоловіка, а по суті власний, при цьому виступивши посередником між мерією та чоловіком-підприємцем.

До речі, це не перша угода Світлани Харченко з Білоцерківською міською радою. За даними Clarity Project, у результаті участі в публічних закупівлях найбільшим її замовником є Департамент ЖКГ БМР, який крім нинішнього договору замовляв у жінки 45 бензинових генераторів Feider FG7000-RE в листопаді 2022 року на суму 2,64 млн гривень. Більш того, як зазначають поінформовані джерела, міський голова Білої Церкви так чи інакше дотичний до даного схематозу. Адже колишній директор міського парку ім. Шевченка Володимир Грабовський, якого називають родичем Дикого (раніше притягувався за корупцію), наразі працює комерційним директором у ТОВ, що належить вищезгаданому Денису Харченку. Таким чином мер Білої Церкви з й без того підмоченою репутацією вже далеко не вперше допомагає наближеним особам «освоювати» бюджет міста.

Корупція при закупівлі генераторів на Київщині стала мало не масовим явищем за останній непростий в енергетичному плані рік. Та й назагал велика частина держзакупівель засобів для захисту та обороноздатності під час війни титрується як потенційно корупційна. На жаль, Біла Церква тут не стала виключенням. Що ж до керівництва міста, то воно, схоже, й далі ходити по судах. Але з повними кишенями грошей це робити їм нескладно…

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Анатолій Тихий
журналіст