#

Голова Бориспільської РВА Руслан Дяченко: ситуація під контролем, мешканці можуть почуватися в безпеці

16.03.2022 13:12
Голова Бориспільської РВА Руслан Дяченко: ситуація під контролем, мешканці можуть почуватися в безпеці
Руслан Дяченко

«Моя Київщина» дізналася про ситуацію на Бориспольщині – і військову, і соціальну – у очільника районної військової адміністрації Руслана Дяченка

- Яка бойова готовність місцевої територіальної оборони до захисту території?

- На території Бориспільського району територіальна оборона перебуває у підвищеній готовності та готова дати відсіч ворогу і захистити мешканців Бориспільського району.

- Чи забезпечена зброєю та всім необхідним територіальна оборона Бориспільщини? Наскільки укріплено території?

- На даний момент, територіальна оборона Бориспільщини має достатній рівень військового спорядження та зброї для захисту міст та сіл. Крім цього, при військовій адміністрації створений гуманітарний штаб, який також забезпечує необхідними потребами наших бійців і жителів району. Блокпости, пости та інша оборонна інфраструктура у визначеній кількості повністю укріплена. Ми встановили додаткові оборонні та стримуючі загородження та споруди для захисту Бориспільського району.

– Які важливі інфраструктурні об‘єкти постраждали в результаті збройного нападу Росії?

- Межі Бориспільського району повністю контрольовані районною військовою адміністрацією. Ми цілодобово захищаємо об’єкти критичної інфраструктури. На нашій території відсутня ворожа техніка і наразі не ведуться активні бойові дії з окупантами.

Але як і по всій країні у нас теж є зруйновані об’єкти і будівлі, в тому числі і приватні домогосподарства внаслідок ракетних обстрілів.

На даний момент Росія завдає ударів по всім ключовим об’єктам інфраструктури України: постійно обстрілює житлові райони українських міст та селищ, наводить свою артилерію на лікарні, інтернати, школи, навмисно руйнує газопроводи та порушує водопостачання до населених пунктів. До того ж, Росія цілить свої ракети по нашим аеродромам, зокрема в Луцьку, Івано-Франківську та Миколаєві, по військових частинах і складах з боєприпасами, які були обстріляні в Харкові ще 24 лютого.

Найгірше – це безжальність і слабкість російських солдатів, які відкривають вогонь проти цивільного населення, проти дітей та жінок, пацієнтів та лікарів екстреної медичної допомоги. Цим злочинам немає виправдання.

- Чи є жертви серед мирного населення?

- На сьогодні жителі Борспільського району знаходяться у відносній безпеці. З початку війни, в нас не було зафіксовано «прямих» жертв серед цивільних.

Водночас, безпощадні методи ведення війни зі сторони Росії вже забрали життя тисяч українців. Створення Росією блокад і гуманітарних катастроф, зокрема в Чернігові, Маріуполі, на Київщині та Сумщині є абсолютно вбивчими для мирного населення.

- Що робити людям, які опинилися у складних ситуаціях, наприклад, люди з інвалідністю, маломобільні групи населення, та чи можуть вони отримувати медичну допомогу? Куди звертатися в разі чого?

- Незважаючи на війну, ми максимально намагаємося забезпечити соціально вразливі верстви населення необхідною допомогою, в т. ч і  гуманітарною. Ми отримуємо її від волонтерів, меценатів та просто небайдужих громадян. За це ми безмежно їм вдячні!

Крім цього, лікарні та медики продовжують свою роботу і надають необхідну допомогу кожному, хто цього потребує. В межах Бориспільського району кожен може отримати медичну допомогу в найближчій лікарні.

- Скільки людей вдалося евакуювати з зони активних бойових дій?

- Наголошую, що в межах Бориспільського району наразі не ведуться бойові дії і не проводиться евакуація населення. Водночас, ми допомагаємо та сприяємо евакуації мешканців із гарячих точок, зокрема із сусідніх районів (Броварського, Бучанського), до більш безпечних місць в Україні. В Бориспільському районі, також, вже є внутрішньо переміщенні особи, які змушені були покинути свої домівки аби захисти себе від російського варварства.

У деяких населених пунктах кількість мешканців збільшилася в рази.

- Чи є в районі станом на сьогодні проблеми з водопостачанням, відсутністю світла, опалення та іншої життєво важливої інфраструктури?

- На щастя, комунальні та аварійні служби продовжують працювати.

Світло, газ та вода подаються до кожної домівки. Всі аварії та перебої ми як найшвидше намагаємося полагодити. Наразі це нам вдається  Крім цього, в нас немає проблем із зв’язком чи інтернетом.

- Які ділянки в Бориспільському районі є найбільш небезпечними?

- Кордони Бориспільського району зміцнені та укріплені. Найголовніше завдання для нас – це захистити цивільне населення від російських загарбників та цілодобово охороняти об’єкти критичної інфраструктури, і звісно не пропустити ворога до Києва. До того ж, у разі небезпеки, місцева влада має сповіщати про загрозу та оголошувати повітряному тривогу аби жителі змогли піти в укриття. Зараз, в межах нашого району ситуація – під контролем і мешканці можуть почуватися в безпеці.

Усе буде Україна!

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Надія Савчук
журналістка