#

Голова ДТЕК Київські регіональні електромережі Віталій Шайда: наша ключова задача – щоб світло перемогло темряву

30.12.2022 10:09
Голова ДТЕК Київські регіональні електромережі Віталій Шайда: наша ключова задача – щоб світло перемогло темряву
Віталій Шайда

«Моя Київщина» поспілкувалася з очільником Київські регіональні електромережі Віталієм Шайдою, який розповів про проблеми з відновленням електроенергії після ракетних ударів в столичному регіоні

- Пане Віталію! З початком військової агресії проти України перед ДТЕК Київські регіональні мережі постали нові важкі виклики. В яких умовах фахівці в області енергетики Київщини працюють з початку війни?

- Цей рік видався складним для нашої країни, в тому числі й для енергетичного сектору. Повномасштабне вторгнення Росії змусило нас переглянути усі плани. Спеціалістам ДТЕК Київські регіональні електромережі довелося адаптуватися до нових викликів. Але незважаючи ні на що, з початку повномасштабного вторгнення, фахівці ДТЕК Київські регіональні електромережі не зупиняли свою роботу та робили все можливе для оперативного відновлення електропостачання населених пунктів у Київській області. Аварійні бригади компанії ремонтували зруйновані окупантами мережі та повертали світло українцям й об’єктам критичної інфраструктури, де це було можливо ще до повного звільнення області. У деякі населені пункти Київської області електропостачання доводилося повертати по декілька разів через регулярні обстріли та пошкодження електрообладнання в зонах активних бойових дій.

- Наскільки масштабними були роботи по відновленню енергосистеми після де-окупації Київщини?

- На початку квітня, після звільнення Київщини від російських окупантів, ДТЕК розпочав масштабне відновлення електромереж, зруйнованих через бойові дії. Енергетики доклали максимум зусиль, щоб якнайшвидше повернути світло в кожну домівку в містах та селах області. Працювали цілодобово.ДТЕК об’єднав зусилля і ресурси операторів системи розподілу.

- Обмежилися власними зусиллями чи довелося долучати колег з інших регіонів?

- Пліч-о-пліч Київщину відновлювало понад 1000 енергетиків з ДТЕК Київські регіональні електромережі, ДТЕК Київські електромережі, ДТЕК Дніпровські електромережіта ДТЕК Одеські електромережі.Енергетики повертали світло на Київщину пліч-о-пліч з військовими та рятувальниками. Після звільнення Київщини, перш ніж бригади приступали до відновлювальних робіт, сапери оглядали всі маршрути, проводили розмінування та надавали дозвіл на виконання робіт. Масштаби руйнуваньбули значні. Щоб якомога швидше діагностувати обсяги та місця пошкоджень і повернути світло в українські родини, енергетики залучали дрони із відеозйомкою. Зокрема, в Іванківській громаді, де були численні замінування, бо саме там дислокувався ворог, дрон пролітав над мережами, розпізнавав та фіксував їх пошкодження. Після того сапери проводили огляд конкретної ділянки та допускали енергетиків ремонтувати мережі. Це значно прискорювало проведення відновлювальних робіт.

- В якому обсязі та в які строки були виконані роботи з відновлення енергосистеми Київщини?

- Завдяки злагодженій командній роботі відновлення зруйнованої електроінфраструктури завершили на півмісяці раніше, ніж планували – за 45 днів. Енергетики ДТЕК повернули світло для 260 тисяч родин у майже 600 населених пунктах. Зокрема, Бучанському, Вишгородському та Броварському районах, що постраждали найбільше. Загалом енергетики відновили понад 10 тисяч кілометрів ліній, що були зруйновані обстрілами. Відремонтували та підключили 71 високовольтну підстанцію та 2975 трансформаторних підстанцій.

- Як вдається стабілізувати енергосистему Київщини після масованих обстрілів?

- Енергетики працюють цілодобово, проте кожного дня робота ускладнюється новими ракетними обстрілами, які щоразу наносять не просто пошкодження енергооб’єктів, а і їх руйнування. Через це у складній ситуації опинилися й наші клієнти.  Для того, щоб збалансувати енергосистему та запобігти масштабним відключенням, в країні вводяться графіки тимчасового відключення електропостачання (стабілізаційні чи екстрені).

- До речі, багатьох мешканців Київщини цікавить, чим керується ДТЕК при формуванні графіків відключень?

- При формуванні графіків відключень ми, в першу чергу, керувались поточною ситуацією в енергосистемі, а також принципами справедливості відключень для кожного клієнта.

- При відновленні енергосистеми Київщини, нам допомагали енергетики з інших регіонів. Чи допомагає ДТЕК Київські регіональні мережі у відновленні енергопостачання у інших регіонах України?

- Енергетики ДТЕК Київські регіональні електромережі наразі допомагають відновлювати електропостачання в інших регіонах. Бригади енергетиків з Київщини лагодять зруйновані мережі у Донецькій області.

- Як в цілому Ви можете охарактеризувати роботу  ДТЕК в поточному році?

- Енергетики ДТЕК Київські регіональні електромережі в цьому році вкотре довели, що ДТЕК — відповідальний бізнес, партнер суспільства та держави. Фахівці компанії не зупиняють свою роботу та продовжують підтримувати надійність та якість електропостачання для мешканців, підприємств та установ Київщини. ДТЕК Київські регіональні електромережі продовжує виконувати планові роботи, інвестиційну програму тощо. Наша ключова задача – щоб світло перемогло темряву і в решті безперебійне електропостачання було у кожної української родини.

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Надія Савчук
журналістка