#

Голова Київської ОДА Олексій Кулеба: Ми маємо бути сильними і згуртованим і ми переможемо!

26.02.2022 22:26
Голова Київської ОДА Олексій Кулеба: Ми маємо бути сильними і згуртованим і ми переможемо!
Олексій Кулеба

Про ситуацію в Київській області та наслідки військового нападу на Україну в інтерв’ю порталу «Моя Київщина»

- Олексію Володимировичу, ось вже 3 дні, як ми живемо в реаліях повномасштабного вторгнення Росії. Ворог обрав Київщину одним із основних плацдармів свого антилюдського плану. Що робить Київська ОДА зараз? Які конкретні функції вона виконує?

- Ми всі знаходимось зраз у стані війни з Російською Федерацією, тому всі ланки влади, прошу на це звернути увагу -  РДА,ОТГ, міста, селища, села чи хуторки – ми всі зараз працюємо, як єдиний механізм заради захисту своєї землі.

- А чим все таки відрізняється військово-цивільна адміністрація від звичної моделі адміністрування?

- В нас є Закон «Про воєнний стан». Там вичерпно виписані ці питання. Зокрема, військові адміністрації мають набагато ширші повноваження ніж публічні.

- Що відбувається в зоні ЧАЕС? Які загрози зараз існують?

- ЧАЕС зараз під контролем ворога. Наші спеціалісти знаходяться у них в заручниках. Ми щодня вимірюємо радіаційний фон. Це факт, що він може підвищуватись через рух важкої техніки.

- Чи зможемо ми встояти перед таким небезпечним ворогом як Росія?

- Якщо ми не встоїмо, ми втратимо свою землю і свою гідність. Ми готові дати гідну відповідь загарбникам. У нас є чудова армія, у нас є територіальна оборона, яка нещодавно створена, але дуже ефективно діє і є частиною нашої армії.

- У Гостомелі і Василькові російські найманці намагались заволодіти злітними смугами. Чи є ймовірність, що ворог знову спробує напасти на аеродроми?

- Ми зробимо все, щоб жодна смуга не дісталась ворогу.

- Щодо Василькова. Там точились запеклі бої. Чи є втрати серед мирного населення?

- Наведу вам загальні цифри: за добу по Василькову 16 поранених з них 3 цивільних. Загалом по області 78 поранених.

- Яка ситуація у Ворзелі? За нашою інформацією путінське військо, як наслідувачі Гітлера, зараз обстрілюють дитячий психо-неврологічний  інтернат.

- Я не можу дати більш об’ємну і точну інформацію, через те, що інтернат знаходиться у комунальній власності Києва, але знаю, що там проводяться всі можливі заходи, аби вивезти дітей із складними захворюваннями в безпечне місце.

- Міський голова Броварів закликав мешканців міста носити спеціальні пізнавальні знаки, аби виявити диверсантів. Чи планується така практика по всій області?

- У даному випадку нашою зброєю і перевагою є українська мова. Ворог її не дуже добре розуміє.

Через пильність місцевого населення вже виявлено багато замаскованих диверсантів.

- Наскільки багато бажаючих вступити до лав територіальної оборони. І чи всі вони забезпечені зброєю?

- Я скажу, що до лав територіальної оборони записалось дуже багато добровольців, тому можуть виникати виключно логістичні питання, які вирішуються.

- І на завершення. У багатьох населених пунктах люди скаржаться на  відсутність елементарних умов в бомбосховищах. Чи можливо, зараз, якось виправити цю проблему? Направити на ці заходи кошти?

- На сьогодні вже йде війна! Всі питання які не були вирішені раніше, тепер варто вирішувати самостійно. Всім варто зрозуміти і осмислити: це справжня війна зі своїми страшними реаліями! Ми маємо бути сильними і згуртованим і ми переможемо!

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Надія Савчук
журналістка