#

Голова Української ОТГ Олександр Туренко: Ми організували кругову оборону міста

01.04.2022 07:59
Голова Української ОТГ Олександр Туренко: Ми організували кругову оборону міста
Олександр Туренко

«Моя Київщина» поспілкувалася з Олександром Туренком, очільником громади Українки, про ситуацію в місті на фоні бойових дій, які відбуваються на Київщині, в результаті нападу росіян.

- Пане Олександре, яка ситуація зараз в Українській громаді?

- В Українці ситуація нормальна. Зараз заготовляємо продукти харчування тривалого зберігання, робимо запаси питної води. Крім цього організували кругову оборону міста, працюємо з підприємцями, а саме контролюємо ціни. Проводимо нічне патрулювання по всіх населених пунктах громади. Тож у нас все організовано, ситуація спокійна і стабільна.

- Чи є у Вас інформація щодо того, скільки мешканців виїхали з громади загалом та з Українки безпосередньо?

- Знаєте, взагалі дуже важко з’ясувати скільки людей виїхало, тому що частина мешканців виїхала, а натомість заїхала частина переселенців з інших регіонів. Якби люди просто виїжджали, можна було б зрозуміти по споживанню води та водовідведенню. Але ті люди які виїхали, здали свої оселі в оренду. То ж з урахуванням платежів ми можемо сказати, що виїхало багато, але згідно співвідношення споживання та платежів ми не можемо чітко визначити кількість тих хто виїхав.

- Чи є якісь проблеми з продуктами харчування, ліками?

- На даний час проблем немає. Ми все забезпечуємо. Якщо є якісь специфічні верстви населення ми з ними працюємо. Служба соціального захисту працює в штатному режимі, так що все в порядку. Як тільки з’явилась можливість ми евакуювали інтернати, інклюзивних дітей. Зараз створюємо стратегічні запаси продовольства, ліків та інших необхідних речей.

- Що стосується об’єктів критичної інфраструктури загалом та Трипільської ТЕС зокрема. Чи є якісь пошкодження, і якщо так, наскільки вони серйозні?

- На початку вторгнення було відео, де начебто було потрапляння у Трипільську ТЕС. Проте насправді було попадання у трансформаторну будку водоканалу поблизу Дніпра. Сама Трипільська станція працює нормально, вугілля є і люди отримують зарплату. Загалом усі об’єкти інфраструктури працюють нормально у штатному режимі. Повторюся, в Українці ситуація нормальна.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Надія Савчук
журналістка