#

Голова Васильківського загону територіальної оборони Сергій Бірюков: спочатку треба знищити місцевих козлів-сепарів

01.03.2022 12:36
Голова Васильківського загону територіальної оборони Сергій Бірюков: спочатку треба знищити місцевих козлів-сепарів
Сергій Бірюков

«Моя Київщина» поспілкувалася Сергієм Бірюковим – очільником тероборони одного з найбільш важливих міст Київщини – Василькова.
- Яка наразі обстановка у Василькові по громаді і яка бойова готовність?
- Місто-герой Васильків буде стояти до кінця, охороняти військові об’єкти. У нас серйозна військова інфраструктура, тому ми однозначно очікуємо штурму аеропорту, спробу його захопити силами ДРГ ворога, а можливо й регулярними частинами. Зараз готуємося до входу в місто броньованої техніки, підготували коктейлі, спланували роботу, розподіли обов
язки.
Очікуємо зброю від нашої «дорогої» влади дасть зброю. Тому що зараз маємо 300 чоловік, які готові, ризикуючи життям, захищати країну, а у нас на всіх –  5 автоматів. Є зброя, яку хлопці, слава Богу, добре зробили, що привезли  з АТО. Це  гранати, гранатомети, які  хлопці заховали  якраз для такого випадку.
- Тобто, зброї критично не вистачає? Як це впливає на прийом в лави загону територіальної оборони?
- Люди приходять і плюються: кажуть, що Зеленський сказав. Можливо й казав, але спочатку треба знищити місцевих козлів-сепарів. Їх бажано знищити в першу чергу, тоді все стане робити легше.
- Як органи влади пояснюють відсутність зброї?
- Я особисто спілкувався з представниками  територіальної оборони, який дислокується з міста Українка, там є ТЕЦ. Оскільки власть імущі – Коломойський та інші – домовилися, що важливіше  охороняти енергетичну сферу, якою вони володіють, то вирішили виділити їм 1500 одиниць зброї на охорону ТЕЦ в Українці. Тепер там будуть бігати і все охороняти. А Васильків фактично здали. Василькові не можуть нам дають зброю, бо за неї треба нести кримінальну відповідальність. Хоча варто сказати, що іноді допомагають, а  ось коли критично треба – допомогти не можуть.
- Яка ситуація із нафтобазою, що горить?
- Нафтобаза, на жаль, догорає. Дуже шкода, бо хлопці з КЛО весь час допомагали фронту. Вони єдині із усіх сепарських заправок, які відразу запропонували допомогу для патрулів, блокпостів. Їх накрили ракетним ударом.
Це вже друга така екологічна катастрофа у нас,  у 2015 році  зірвалася БРСМ, а тепер російські агресори підірвали КЛО. Чорний дим забруднює повітря, знову постраждають і підземні води, одним словом, біда.
- Наскільки захищені  надважливі об’єкти інфрастуктури?
- Цю інформацію ніхто не знає.
- Як тероборона допомагає місцевому населенню?
- Ми робимо наступну роботу: годуємо всіх, хто потребує, хто не може вийти в магазин. Організовано безкоштовне харчування у будинку культури,  всім, хто бажає, можна поїсти гаряче і холодне, а також взяти деякі продукти, крупи, хліб. Ми допомагаємо всіх цивільним, навіть колишнім сєпарам, які дуже любили Путіна.

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Надія Савчук
журналістка