#

Голова Золочівської громади Олександр Лазаренко: ми затопили луки, щоб не пройшов ворог

02.03.2022 08:02
Голова Золочівської громади Олександр Лазаренко: ми затопили луки, щоб не пройшов ворог
Олександр Лазаренко

Про те, що відбувається в громаді, що знаходиться поруч з Києвом, в яку входять села Гнідин, Вишеньки та Петровське, «Моїй Київщині» розповів Олександр Лазаренко, очільник Золочівської ОТГ
- Яка наразі у вас ситуація?
- Ситуація в громаді – контрольована. Готуємося, здійснюємо різні необхідні заходи, все нормально.
- Як поживає ваша територіальна оборона? Наскільки вона забезпечена зброєю?
- Так, ми отримали стрілецьку зброю, набої, роздали людям, встановили блок-пости, люди організувалися. Ми координуємо цей рух на чотири села: пости Гнідин, Вишеньки, Петропавлівське, а також Осокорки.

У нас тут заливні луки, це – околиці Києва. Тому коли ми побачили, що є загроза, а на цих луках багато підозрілих машин і людей, що ставлять мітки, ми ухвалили рішення і затопили луки. Тепер якщо вони там висадяться,  то там і залишаться, бо луки стали непролазними.
Частину напрямку з боку Осокорки ми зробили також непроїздними. Залишилося дві дороги, які контролюються блок-постами. Паніки нема, люди самоорганізувалися, є штаби. Звісно, що багато  виникає питань, але все вирішуємо.
- Тобто, сили територіальної оборони  фактично всім забезпечені. Що ще треба, на Вашу думку?
- Є стрілецька зброя, бандерівське «смузі», але хотілося б РПГ, ДШК, тобто, зброї, щоб зупиняти важку техніки. До того ж, у нас багато мисливців зі своєю зброєю, яким на жаль, бракує засобів індивідуального захисту.
- А як допомагаєте армії?
- Кошти перераховуємо, люди приносять воду, продукти харчування, пальне. Були незначні перебої з хлібом, але все вирішується за допомогою людей.
- Отже, інфраструктура в громаді працює?
- Є певна проблема з логістикою, так як у нас різні постачальники, але вирішуємо питання. Наприклад, є один постачальник – великий супер-маркет, у якого склади збоку Великої Димерки.
Дехто переходить на інших постачальників. Більш-менш асортимент у магазинах весь є. Є певні перебої з хлібом, але не катастрофічні, також були перебої з пальним.
- Зрозуміло, що в кожній громаді є люди соціально незахищені. Яку допомогу надаєте саме цим верствам населення?
- Наша соціальна служба як працювала, так і працює. Звичайно, були панічні настрої, наприклад, у соцмережах була інформація, що у приватному притулку для літніх людей проблема з харчуванням. Ми перевірили інформацію, вона була не зовсім правдива, тобто, були мінімальні запаси харчів і ми їх поповнили.
- Чи часто трапляється недостовірна інформація в місцевих чатах?
- Спочатку було дуже багато таких випадків, тероборону буквально терзали з такими речами.
А вчора депутат районної ради розповсюдив недостовірну інформацію про наступ на Бровари.
Я зв
язався з мером, так, були два вибухи, трагічні, на жаль. Але два вибухи і наступ – це абсолютно різні речі. Ми з цим боремося: просимо людей, аби говорили тільки те, що бачили особисто самі.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Надія Савчук
журналістка
Теги: