#

Горган на межі: про що ведуться кулуарні розмови у Верховній Раді

15.06.2018 05:03
Горган на межі: про що ведуться кулуарні розмови у Верховній Раді

Відповідь на головне питання для Банкової – хто все ж таки вестиме президентську кампанію у Київській ОДА – буде дана протягом двох найближчих тижнів

Кулуарні перемовини у стінах Верховної Ради відносно можливого звільнення Олександра Горгана з посади голови КОДА знову активізувалися. За інформацією «Моєї Київщини», однією з головних причин цього стало наближення старту президентської кампанії.

«Горган-Лялька не працює на рейтинг президента. Навпаки – він його знищує. Але від звільнення його рятує Ярослав Москаленко», - розповідає джерело у Верховній Раді.

Фактично Київщина опинилася в абсолютно неконтрольованій ситуації, адже два основних стовпа виконавчої влади області – екс-регіонал Москаленко і близький соратник президента Ігор Кононенко ніяк не можуть визначитися з умовами звільнення Горгана.

«Кожен хоче свого. Справа в тому, що  якщо Москаленко залишиться незадоволеним кадровим рішенням, тоді депутатська група «Воля народу» у Верховній раді не голосуватиме за президентські ініціативи. Фактично скалася патова ситуація», - зазначає співрозмовник.

Складнощів у цей процес додає той факт, що після парламентських виборів 2014 року Київська область відійшла до квоти «УДАРу» і Віталія Кличка. Інша справа, що посада губернатора вже втретє (після Шандри і Мельничука, а також нинішнього Горгана)  була віддана на відкуп іншим фінансово-політичним групам. Зараз, з огляду на бажання Віталія Кличка реалізувати проект столичної агломерації, питання заміни Горгана стає каталізатором для просування оточенням Кличка власної кандидатури голови КОДА. Кандидатури, яка зможе забезпечити  розширення столиці. Але це не зовсім влаштовує Кононенка, якому важливо, щоб губернатор займався не забаганками мера Києва, а підготовкою до президентської кампанії.

Чи буде вирішено цей клубок політичних питань? Це стане зрозуміло протягом найближчих двох-трьох тижнів – саме такий дедлайн визначили в Адміністрації президента, після чого КОДА має почати працювати на рейтинг голови держави. Щоправда, за нинішнього голови Київської ОДА розраховувати на казкові результати Порошенку не варто: за даними «Моєї Київщини», він вже провів переговори з представниками «Батьківщини», щодо балотування на майбутніх парламентських виборах, за підтримки партії Юлії Тимошенко на окрузі нардепа-втікача Олександра Онищенка №93 з центром у Миронівці. З огляду на це, особливого резону Горгану працювати на користь Порошенка фактично немає…

Микола Тицький, «Моя Київщина»

Читати "Моя Київщина" у Telegram