#

Гра на паузі: чим займається Київська обласна асоціація футболу

06.04.2020 05:00
Гра на паузі: чим займається Київська обласна асоціація футболу

З приходом нової влади в нашу країну відбулося безліч змін: розпуск парламенту, підписання указу про спрощення надання українського громадянства іноземцям, земельна реформа. Зміни не оминули і спорт, зокрема, футбольну спільноту. Які зміни відбулися на Київщині і як це вплине на футбольну гілку області, розбиралася "Моя Київщина"

"У всій країні пройшла реорганізація. "Федерація футболу України" перетворилась на "Українську асоціацію футболу". Через те, що відбулися зміни в найголовнішій структурі, відбулися зміни у всіх регіональних федераціях, які тепер є асоціаціями. Проте всі банківські реквізити та все, що з цим пов’язано, залишаються", –  прокоментував Виконавчий директор Київської обласної асоціації футболу Євгеній Євсеєв.

Нові обличчя

Практично вся команда КОФФ залишилась і в КОАФ: в дитячому футболі, і в дорослому, секретарі. А от в керівництві відбулися деякі зміни. У січні цього року пост голови КОАФ зайняв Андрій Засуха (до цього головою КОФФ був Ярослав Москаленко). Виконавчим директором став Євгеній Євсеєв (раніше цю посаду обіймав Василь Наливайко). Також змінилися деякі члени Виконавчого комітету, зокрема ними стали:

 • Елізбар Сарія,
 • Геннадій Мільцарик,
 • Григорій Піцик,
 • Іван Бойченко,
 • Ігор Гейло,
 • Павло Гребіник,
 • Василь Кардаш,
 • Дмитро Косаревський,
 • Дмитро Сабуров,
 • Сергій Челноков.

Зі складу Виконкому вийшли:

 • Віталій Крупенко,
 • Олег Копич,
 • Валерій Поздняков.

Загалом зараз у Виконавчому комітеті є 23 члени, яких обирали на Виборчій конференції.

"Щойно Андрій Анатолійович Засуха 18 січня 2020 року обійняв посаду Голови Київської обласної асоціації футболу, він вирішив ознайомитися з проблемами на Київщині, які пов’язані з футболом. Зокрема, він почав вивчати скарги та пропозиції. Для цього він з помічниками об’їхав практично всі регіони: Бориспіль, Баришівку, Бровари, Фастів, Білу Церкву, Сквиру. Проте коронавірус зіпсував усі плани. На жаль, не встигли з’їздити до таких районів як Бородянка, Макарів. Деякі проблеми ми вже почали вирішувати, зокрема, зі старого стадіону в Ковалівці віддали 300 стільців у Сквирський район, де до цього на стадіоні були лише лавки. Також 300 стільців передали команді "Сокіл" для їхнього стадіону", – розповів Євген Євсеєв.

Міжнародні турніри

У структурі КОАФ є Комітет регіонального розвитку, яким займається один з членів Виконкому Іван Бойченко – керівник футбольного клубу "Динамо-Фастів". Тому і надалі на міжнародних турнірах і змаганнях будуть представники із Київської області.

Також існує Турнір регіонів, який відбувається між обласними асоціаціями. Його переможець бере участь у європейських турнірах як представник України.

"На жаль, цього року, я так підозрюю, Турнір регіонів не відбудеться у зв’язку з епідемією коронавірусу. Досі невідомо, чи буде і якщо буде, то як відбуватиметься чемпіонат Київської області. Адже футбол не лише в Україні, а й у всьому світі зупинився", – коментує Євген Євсєєв.

Тим не менш, певні позитивні процеси відбуваються навіть в цей надзвичайно складний період. Більш того, епідемія хоч і є викликом, але дає можливості для нових поштовхів в українському футболі – зокрема, в інфраструктурному плані. І головне завдання керівництва КОАФ, на думку фахівців, навіть зараз, попри незаплановану паузу у футбольному житті Київщини, підтягнути питання, які стосуються покращення якості полів, підготовки стадіонів та інших супутніх проблем.

Іван Демиденко, "Моя Київщина"

Читати "Моя Київщина" у Facebook