#

Громадський діяч Микола Стаднік: Результати бездумного управління Вишневим я щодня відчуваю на собі

28.07.2020 11:19
Громадський діяч Микола Стаднік: Результати бездумного управління Вишневим я щодня відчуваю на собі
Микола Стаднік

Цього разу "Моя Київщина" поспілкувалася з підприємцем та громадським діячем із Вишневого. Про ключові проблеми міста, прагнення об’єднати жителів ОТГ задля спільної мети та інноваційний підхід до системи місцевого самоврядування розповідає Микола Стаднік

- Миколо Валерійовичу, скажіть, чи часто Ви даєте інтерв’ю на зразок сьогоднішнього?

- Ні, не часто. Я би навіть сказав, що дуже рідко (посміхається, - ред.). Справа в тому, що я ніколи не прагнув популярності та публічності, хоча мав для цього чимало нагод. Та й у бізнесі я ніколи не намагався спеціально себе рекламувати.

- А чим Ви займаєтеся?

- Закінчивши навчання в університеті, на певний час я повернувся додому, в Олевськ Житомирської області. Однак, уже за рік поїхав до Києва в пошуках кращого життя. У перші роки у столиці встиг попрацювати і різноробочим, і будівельником. Згодом пішов на роботу до компанії, що займалася системами пожежної безпеки. Там набрався прикладних знань та досвіду, а згодом отримав пропозицію стати інженером.

Після того, як пропрацював у цій організації деякий час, у мене вперше з’явилася ідея створення власного бізнесу. За кілька років я зібрав близько 40 тисяч гривень і в 2006 році зареєстрував свою першу компанію "Спецмонтаж". Вона почала спеціалізуватися на тій же пожежній безпеці. Власне, ця організація функціонує й досі. Згодом я започаткував ще кілька компаній, а основною сферою моєї діяльності зараз є спорудження та реконструкція промислових та індустріальних об’єктів. Іншими словами, ми будуємо заводи, логістичні центри, школи, амбулаторії.

- Але мешкаєте Ви у Вишневому?

- Звісно. У Вишневому я постійно живу з 2005 року. Тут народилася і завжди проживала моя дружина, тому я переїхав до неї. У цьому місті згодом народилося і четверо наших дітей. У Вишневому також знаходиться офіс моїх компаній, де працює понад 100 жителів нашої ОТГ.  Відтак, місто стало для мене близьким та рідним.

- Останнім часом на вулицях Вишневого та Крюківщини почали з’являтися Ваші білборди із закликом об’єднання жителів ОТГ. Яка їх мета та про яке єднання йде мова?

- Як сказав раніше, я проживаю у Вишневому більш ніж 15 років, тому мав нагоду спостерігати за тими змінами, які відбувалися весь цей час. На жаль, за цей час і Вишневе, і Крюківщина лише розросталися, але не розвивалися. І результати такого бездумного підходу до управління містом я щодня відчуваю на собі. Це постійні затори на дорогах, через які неможливо прорватися. І тотальний брак місць у місцевих школах та садочках. Через це багато сімей, серед яких і моя, вимушені водити своїх дітей до приватних дитсадків. До цього додаємо постійні перебої в роботі комунікацій, нестачу парків та зон відпочинку. Так, отримуємо абсолютно незручне та некомфортне місто для життя.

Уже багато років поспіль я особисто допомагаю місцевим школам, дитячій поліклініці та спортивним клубам у матеріально-технічному плані. Однак, усе більше переконуюся в тому, що для якісних та швидких змін потрібна постійна робота та бажання місцевої влади. А її, на жаль, немає.

За допомогою ж згаданих вами білбордів я привертаю увагу жителів громади до нагальних проблем Вишневого і Крюківщини та хочу, аби ми разом знайшли шляхи їх подолання. Усі пропозиції та думки небайдужих мешканців ОТГ я збираю на сайті Stadnik.info, адже в такий спосіб ми можемо сформувати якомога якісніший план змін. Більше того, я вважаю, що Вишнева ОТГ обов’язково стане успішною та розвиненою за умови якісного та прозорого управління.


- Які топ-5 гострих потреб Ви можете окреслити у Вишневій громаді сьогодні?

- Я думаю, що гострих потреб нашої ОТГ значно більше. Якщо ж обрати лише п’ять, то першою я назвав би потребу перегляду Генплану Вишневого та Крюківщини. Пріоритетом розвитку громади має стати збільшення кількості парків, рекреаційних зелених зон, дитячих та спортивних майданчиків, а не хаотичних забудов.

Друге – реконструкція та будівництво дитячих садочків і шкіл. Ні для кого не секрет, що безліч діток із нашої громади сьогодні навчається у приватних дитячих садках, а школи працюють у декілька змін. Це соціальна катастрофа, яку потрібно вирішувати.

Третя потреба – будівництво нових та модернізація існуючих комунікацій громади. Мова йде про каналізацію, тепломережі, водопровід,  вуличне освітлення та інше. Мережі, що були збудовані 30-40 років тому, не готові до таких величезних навантажень, спричинених постійним та дуже стрімким розростанням міст і сіл.

Ще одна проблема, яку не можна оминути увагою, – це шляхи в’їзду та виїзду з нашої ОТГ. Ця потреба доволі схожа на попередню. Чимало мешканців Вишневого та Крюківщини працюють у Києві та дістаються до роботи власним транспортом. Однак, ті автошляхи та розв’язки, які ми маємо зараз, фізично не можуть одночасно пропустити таку кількість автомобілів. У цій ситуації потрібно оптимізувати вже існуючі шляхи в’їзду-виїзду та проєктувати створення нових. І робити це маємо у співпраці із сусідніми ОТГ, КОДА, Міністерством інфраструктури. Окрім того, я переконаний, що розвиток якісного громадського транспорту частково допоможе вирішити проблему заторів.

П’ята не менш важлива потреба громади – це розвиток електронної системи місцевого самоврядування. Досвід європейських міст показує: збудувати довірливі та чесні відносини між владою та громадянами можна насамперед шляхом відкритості та підзвітності першої. Тому я вважаю, що в нашій ОТГ має бути створений особистий електронний кабінет для кожного мешканця громади. За допомогою цього інструменту люди отримають доступ до всіх документів міськради, зможуть оперативно зв’язатися зі своїм депутатом чи в порядку громадських слухань подати власні пропозиції щодо покращення умов життя в ОТГ.


-  Однак, чи можна ці проблеми вирішити зусиллями громади?

- На мою думку, першою і найважливішою умовою вирішення місцевих проблем є політична воля та бажання влади щось змінювати. За останні кілька тижнів нам із небайдужими мешканцями вдалося власними силами привести в порядок частину рекреаційної зони поблизу міського озера та територію школи №1 у Вишневому. А вже в найближчі дні ми розпочнемо прокладати комунікації біля Крюківщинської школи, аби місцеві дітки мали можливість вчасно розпочати навчання. Чи була ця робота непідйомною для місцевої влади? Безперечно, що ні. Скоріше за все, для вирішення цих питань не вистачало бажання.

Наведу інший приклад. І у Вишневому, і в Крюківщині живе величезна кількість активних, свідомих і професійних людей, які спеціалізуються в абсолютно різних сферах: інфраструктурі, транспорті, освіті, медицині, екології. І найголовніше - усі вони мають абсолютно здорові та дієві пропозиції для вирішення конкретних потреб громади. Однак, роками їхні ідеї ігнорувалися. Чому б не використовувати знання та досвід професіоналів для покращення життя місцевих мешканців?

І останнє. Окрім доволі вагомих фінансових ресурсів, які отримають ОТГ унаслідок реформи децентралізації та зможуть спрямувати на розвиток громади, доволі ефективним інструментом покращення добробуту людей мають стати зовнішні інвестиції. Я зараз кажу і про грантову допомогу Європейського Союзу, і про інфраструктурні програми ЄБРР, і про взаємодію з міжнародним бізнесом. Я переконаний, що поєднання всіх цих факторів стане тим рецептом успіху Вишневої ОТГ, на який ми всі так довго чекаємо!

Читати "Моя Київщина" у Telegram