#

Замість Дикого: кого олігарх Хмельницький хоче бачити на чолі Білої Церкви

08.11.2019 06:01
Замість Дикого: кого олігарх Хмельницький хоче бачити на чолі Білої Церкви

За рік до місцевих виборів політична ситуація в Білій Церкві накаляється. Зважаючи на переконливу перемогу Миколи Бабенка на виборах до Верховної Ради, схоже на те, що одіозний екс"регіонал" та олігарх Василь Хмельницький вирішив остаточно взяти під контроль найбільше місто Київщини. Тепер діло за малим - посадити в крісло очільника Білої Церкви свою людину

Цього літа на парламентських виборах підтримку виборців чинний народний депутат Микола Бабенко, який балотувався по 90 округу, отримав завдяки активному піару на місцевих мас-медіа, мова йде і про суспільно-політичну газету "Тиждень" і єдиний в Білій Церкві телеканал "Крокус", до якого, до речі, має доступ лише обмежена кількість місцевих депутатів. Інших туди просто не запрошують і не показують.

Як відомо, ці ЗМІ  були викуплені паном Хмельницьким та його підшефним ексміністром транспорту в уряді Азарова Костянтином Єфименком, тож інформаційну політику цих ресурсів де-факто визначає саме Василь Хмельницький, який прекрасно розуміє, що ЗМІ можуть сформувати потрібну думку у значної частини електорального населення. Тим паче, у його команді працює відомий політтехнолог - Денис Богуш, який відповідає за цей напрямок.

На кого ж зробив ставку Хмельницький у якості мера Білої Церкви цього разу?

Варто почати з того, що вже зараз в його команді готуються до систематичного та всебічного подавлення рейтингу діючого міського голови Геннадія Дикого. Уже зараз, задовго до початку передвиборчих перегонів, активна критика дій мера з боку деяких депутатів, які донедавна "ладнали" з мером, простежується сповна. Попросту кажучи, мера зливають і вороги, і колишні друзі. Не дивно, що до дискредитації та знищення рейтингу доклали руку і колишні соратники. Приміром, нещодавно на телеканалі "Крокус" засвітився Володимир Полочанінов – колишній нардеп, який активно підтримував тоді ще кандидата у мери Генадія Дикого. Тепер останній долучився до когорти критиків міського голови. У своєму виступі він розкритикував діючого мера за неефективне витрачання бюджетних коштів, невиконання програми розвитку міста та невиконання передвиборчих обіцянок. Крім того, пан Полочанінов фактично звинуватив Дикого у корупції, заявивши, що керівників комунальних підприємств призначають за гроші. 

Є серйозні підозри, що Полчанінов та Хмельницький - уже разом. І працюватимуть на наступних місцевих виборах в одній команді. 

Оскільки Єфименко після поразки на місцевих виборах 2015 року публічно заявив, що йде з політики, Василю Хмельницькому потрібен кандидат на пост міського голови, який буде прогнозований та "слухняний". За інсайдерською інформацією "Моєї Київщини", ставка на найближчих місцевих виборах випала на колишнього регіонала, депутата міськради від "Опозиційного блоку" Андрія Короля. Про це свідчить вже той факт, що останній часто з’являється в ефірі афельованого Хмельницькому місцевого телеканалу з критикою міського голови. Сам депутат виступає з критикою не лише міського голови, а й секретаря міськради, та неодноразово піддавав сумніву відповідність посаді секретаря міської ради "свободівця" Вадима Кошеля. Дивуватися таким атакам не треба, адже процес його заведення до влади передбачає, що саме депутат Король має посісти посаду секретаря, а потім очолити міськраду після можливої відставки Геннадія Дикого.

Цей сценарій розвитку подій виглядає цілком реальним на тлі нещодавно відправленого у відставку виконавчого комітету міської ради у повному складі. Таким чином можна припустити, що саме Андрія Короля на місцевих виборах будуть усіляко підтримувати сили, пов’язані з Василем Хмельницьким. Тим паче, в останнього є партія - "Біла Церква Разом", яка вже була використана Бабенком для парламентських виборів.

Антон Болбочан, "Моя Київщина"

Читати "Моя Київщина" у Facebook