#

Хто хазяйнує на Таращанщині: політикан під маскою благодійника

22.10.2018 05:04
Хто хазяйнує на Таращанщині: політикан під маскою благодійника

Таращанщина є одним із найменш розвинених районів в Київській області. В силу своєї віддаленості від столиці він також є досить закритим в інформаційному просторі регіоном. Така ситуація є сприятливою для розвитку місцевих кланів. У Таращі кланова структура фактично обмежуються однією людиною

Справа в тому, що практично усі сфери життя району контролюються місцевою владою, яка в свою чергу, контролюється депутатом Київської обласної ради Миколою Фурдичкою.

Микола Фурдичка

Діючий депутат Київоблради від «Опозиційного блоку» народився на Львівщині в селі Стрільбичі Старосамбірського району. Навчався в Таращанському радгоспі-технікумі. Працював у колгоспі ім. І.В. Мічуріна (після реорганізації СП "Петрівське") в однойменому селі на Таращанщині.

У 1997 році був обраний головою правління КСП ім.Щорса (після реорганізації СП "Дубівське") села Дубівка в тому ж Таращанському районі. А в 1999 році - головою правління вищезгаданого КСП ім. Мічуріна. З 2000 року очолював ці два сільгосппідприємства

У Київській обласній раді Фурдичка як депутат перебуває вже чотири скликання поспіль. Правда, особливої частотою відвідування сесій він не відзначається: Фурдичка - один з найбільших прогульників у облраді. До того ж, кілька разів замість нього голосувала невідома дівчина. Проте пізніше журналісти з’ясували, що цю дівчину звуть Оксана Ковальчук – вона свого часу працювала в прес-службі Олександра Качного (тоді ще регіонала) та ходила на вибори до Київської обласної ради від «Опоблоку».

Увесь свій час він приділяє власному бізнесу і власному округу. Крім аграрного бізнесу він володіє власним цегляним заводом і позиціонує себе як відомий в районі благодійник. З цього приводу дехто навіть жартує, що за останні роки його цегляний завод не продав жодного цегли: все йде на будівництво церков, садочків і заборів. Тому схоже, що статус депутата Київської облради потрібен Фурдичці тільки задля власних інтересів.

Авторитет Миколи Фурдички в районі є беззаперечним – завдяки його сприянню «Опоблок» на останніх місцевих виборах взяв 26% мандатів в районній раді. До того ж голову райради Людмилу Урожай (представницю «Укропу») називають людиною Фурдички. Тобто, майже третина «своїх» депутатів та «своя» голова районної ради дають Фурдичці багато можливостей для місцевих «маневрів».  

Що стосується інших місцевих можновладців, то вони геть і близько не можуть тягатися з Фурдичкою у впливі. Наприклад, голова РДА Юрій Шостак є тільки виконуючим обов’язки, тобто фактично, ніякої юридичної сили не має. Та й до того ж, його пов’язують з головою КОДА Олександром Горганом і такий розклад сил в районі вигідний губернатору (Таращанський район не має повноцінного голови вже більше року). Що стосується мера міста, то тут взагалі ситуація дивна. На виборах 2015 року перемогу здобув Валерій Велієв. І все б нічого, але через низьку явку виборців за нього проголосувало трохи більше 700 виборців. Але цього вистачило, щоб він зміг зайняти крісло мера. На посаді особливо нічим не видається.

Наразі у Таращанському районі посилюється голова благодійного фонду «Фортеця» Олександр Ференець, який націлився на крісло нардепа Верховної Ради і працює по всьому 92-му виборчому округу, в який входить і Таращанщина. Авжеж, реальний авторитет на районі йому отримати складно, але його ім’я на слуху, але для його цілей цього йому буде цілком достатньо.

Загалом, через те, що Таращанський район знаходиться аж на окраїні області, там доволі просто утворити власне «удільне князівство» - з Києва їхати далеко, особливих багатств в районі, за які можна було б поборотися немає. Це й сприяє тому, що такі персонажі як Фурдичка, вправно контролюють практично усі сфери життя районі. Хоча будемо відвертими, на його місці міг би бути набагато гірший персонаж...

 

Читати "Моя Київщина" у Facebook