#

Хто кого на округах. Виборчий округ 97

16.05.2018 05:05
Хто кого на округах. Виборчий округ 97

Вибори потроху наближаються і кандидати починають активізовувати свою діяльність. "Моя Київщина" продовжує аналізувати передвиборчу ситуацію та імовірних кандидатів на мажоритарних округах Київської області. Наступним ми вирішили розібратися у ситуації на окрузі № 97, чинним нардепом від якого є Павло Різаненко

До меж одномандатного виборчого округу № 97 входить Баришівський, частина Броварського району, місто Березань з центром у Броварах. Назвати діяльність імовірних кандидатів в народні депутати України на даний момент активною важко. Хіба представник "Батьківщини" Олег Кищук періодично завішує Броварщину білбордами зі своїм зображенням.

Щодо найбільш імовірних кандидатів, то можна виділити наступних осіб: згаданий вище Олег Кищук – нині діючий депутат Київської облради, Наталія Гунько – юрист-консультант та колега Кищука по облраді, Олег Іваненко – приватний нотаріус та ще один депутат обласного рівня від БПП, а також власне діючий нардеп з цього округу Павлр Різаненко.

Почнемо по кожному окремо. Олег Кищук завжди відзначався владними амбіціями. Виграв вибори до облради на 15 окрузі. Паралельно балотувався до Броварської райради, де вже був депутатом впродовж останніх 5 років. Отримав найвищий результат з-поміж однопартійців з "Батьківщини", але обрав облраду. Вочевидь, балотуючись у два органи місцевого самоврядування, Кищук намагався забезпечити собі тил.

До райради у 2010 році він потрапив від “Фронту змін”, і на сайті ЦВК значився як безробітний. Через 2 роки безрбітний Кищук балотувався від Броварщини до парламенту, але зняв свою кандидатуру з виборів. Публічно пояснив це тим, що знімається нібито на користь “ударівця” Павла Різаненка. До слова, з Різаненком у них доволі тривале протистояння, і Кищук не гребує відверто "чорнушними" методами задля дискредитації свого опонента.

Засвітився він і у кількох скандалах. Так, його звинувачували в незаконному привласненні землі в с. Княжичі та розміщенні на ній кінного господарства.

Зазначимо, згідно з повідомленнями місцевих ЗМІ, Олег Кищук нібито брав участь у провокаціях проти журналістів під час революційних подій у Броварах у 2014 році. Тоді Олег Кищук разом з молодиками спортивної статури взяв штурмом комунальну телестудію Броварів “Наше місто”, де на той момент працювали журналісти, які намагались відновити мовлення студії. Приміщення “Нашого міста” вдалося відбити за кілька годин завдяки оперативній реакції громадськості та самооборони.

Згодом броварчани протестували під стінами парламенту та урядової будівлі з вимогою не призначати Кищука головою Броварської РДА. Однак тодішній в.о. Президента Олександр Турчинов таки підписав наказ про призначення Кищука головою райдержадміністрації за два дні до президентських виборів. Уже 13 вересня Олег Кищук був звільнений з посади розпорядженням Президента Петра Порошенка.

Активності на окрузі особливо не проявляє, але періодично з'являється на бордах в Броварському район:, то жінок вітає з 8 березня, то з іншими святами. Зрозуміло, що для того аби потрапити у Верховну Раду, Кищуку потрібно більше зусиль аніж розвішування бордів і "чорнуха" проти опонентів, а враховуючи його неоднозначну репутацію, сумнівно що громада віддасть свій голос за нього.

Наталія Гунько — юристконсульт ТОВ “Гільдія Права”, офіс якої розташований у Києві. Проживає в Броварах, виграла вибори до облради  у Калинівці, Скибині, Дмитровому, Требухові, Княжичах та інших суміжних селах (15 округ).  Йшла від Радикальної партії Олега Ляшка.

“Гільдія Права” — не єдине товариство, де депутатка фігурує як засновниця. Окрім цього є ще транспортна компанія “Експерес-круїз”, зареєстрована в Горенці. Співзасновником значиться Сергій Акіменко, який невдало балотувався до Києво-Святошинської райради від партії  “Наш край”. Таким чином Гунько та Акіменко — бізнес-партнери.

Разом з Акіменком і з екс-регіоналами до облради намагався потрапити і чоловік “радикалки” — Анатолій Гунько, директор ТОВ “Гільдія Права”.

Чоловік депутатки, за інформацією ЗМІ, є фігурантом однієї із земельних афер на території Броварів. Так, перед Майданом місцева влада роздерибанила колишні землі держпідприємства “Радіопередавальний центр”.

На сесії громаді роз’яснили, що на цій землі нібито мають побутувати завод представники німецької фармкомпанії, яка на запит ЗМІ та активістів таку версію згодом спростувала.

Через кілька днів люди, яким “пощастило” отримати ділянку, перепродують їх трьом особам, з-поміж яких був і Анатолій Гунько. У його власності, згідно з журналістським розслідуванням, опинилося низка ділянок загальною площею 44 гектара.

Загалом уся ділянка, яку оформили на себе ще дві особи разом із чоловіком новообраної депутатки, за підрахунками “Наших грошей”, прирівнюється до річного бюджету міста Бровари.

Коли на сесії представляли проект, згідно з яким, тут нібито мали будувати фармацевтичний завод німці, це робили представники “Техноенерготрейду”, власником якого є знаний бізнесмен Володимир Поліщук. За повідомленнями ЗМІ, дружина Поліщука — рідна небога дружини прем’єр-міністра Росії Дмитра Мєдвєдєва. До бізнесу Поліщуків належать: мережа “Ельдорадо”, “Технополіс”, ТРЦ “Гулівер”, Банк “Михайлівський”. За оцінкою Forbes, у 2013 році Поліщук посів 71 місце з-поміж найбагатших українців. ЗМІ повідомляли про те, що бізнес Поліщука розбудовується завдяки членам команди Януковича.

Восени 2015 року суд арештував ділянки, які були роздерибанені завдяки депутатам Броварської ради попереднього сликання. Але родина Гуньків, яка допомагає бізнесу Поліщука, на виборах вирішила йти до влади від різних партій.

Були спроби, за інформацією ЗМІ, у Наталії Гунько балотуватися від БПП, але місцеві представники цієї партії унеможливили цей варіант.

Зауважимо, що депутатка Гунько, яка на відміну від чоловіка таки отримала мандат, в облраді потрапила до екологічної комісії. З огляду на родинні бізнес-справи, у Гунько може виникнути конфлікт інтересів під час роботи в екологічній комісії облради.

Наталія Гунько є одним із імовірних кандидатів до Верховної Ради на наступних виборах. При цьому, її чоловік, за чутками, балотуватиметься по іншому мажоритарному округу – 209, з центром у місті Ніжин. Наразі, родина Гуньків придбала собі франшизу газети "Правда ТУТ" і використовує її як власну політичну агітацію. Нагадаємо, що "Правда ТУТ", як газета так і телеканал, належить Івану Гришину – колишньому компаньйону екс-голови Києво-Святошинської РДА Сергія Возного. Вочевидь, можна сказати, що "Правда ТУТ" пішла по рукам. Не виключено, що за цим придбанням стоїть і Володимир Поліщук.

Олег Іваненко — колишній депутат-мажоритарник Броварської міської ради, пройшов у приватному секторі Старого міста (67 округ). Обирався у 2010 році від Української соціал-демократичної партії. Входив до комісії з питань молодіжної політики та спорту. В облраді увійшов до бюджетної комісії.

У 2012 році конкурував по одному округу з чинним нардепом Павлом Різаненком як самовисуванець. Набрав дещо менше 8,5%. Тепер із Різаненком колишні опоненти в одній партії.

Політик, засновник товариства людей з обмеженими можливостями “Прагнення”. Член національної параолімпійської збірної з плавання.

Встановив світовий рекорд у плаванні батерфляєм. Лауреат премії “Гордість країни 2007”. Отримав освіту та започаткував свою приватну нотаріальну практику.

На громадських засадах був помічником народної депутатки від БПП Марини Іонової.

Наразі Іваненко особливої активності не проявляє, але його персона постійно перебуває на слуху в окрузі. Вважається чи не одним із найефективніших депутатів Київоблради, перебуває у млявому протистоянні з мером Броварів Ігорем Сапожко. Чи має шанси він потрапити в наступне скликання? Цілком можливо, але для цього необхідно зробити щось неймовірне, аби посунути свого колегу по партії Різаненка.

Діючий народний депутат України Павло Різаненко на даний момент є найімовірнішим претендентом на майбутній депутатський мандат. Його власний рейтинг на окрузі видається найпотужнішим серед інших кандидатів. Власне, для цього він проробив багато роботи. Свою політичну кар'єру Павло Різаненко почав у Броварській міській раді у 2010 році. У 2012 році потрапив до Верховної Ради від політичної сили Віталія Кличка УДАР. На дострокових виборах 2014 року він знову здобув впевнену перемогу.

У якості депутата Різаненко не забуває про свій округ і регулярно намагається вибити фінансування на різні проекти в регіоні. Стосовно його репутації також особливо питань не виникає. Хоча йому закидають співпрацю з російською "оборонкою", враховуючи його роботу в РФ у минулому, наприклад з 2005 року по 2006 рік Різаненко був членом ради директорів компанії ОАО "Корпорация "ВСМПО-АВИСМА" — міжнародного лідера з виробництва титану та виробів з нього для світової аерокосмічної галузі.

Хоча ця інформація є у вільному доступі, очевидно, що сам Різаненко її не особливо-то й приховує. Щодо якоїсь компрометації його фігури можна згадати і те, що в минулому році Різаненка позбавили водійських прав та оштрафували на понад 10 тисяч гривень за водіння автомобіля у стані алкогольного сп'яніння.

Щодо власне його перспектив здобути депутатський мандат на наступних виборах, то вони доволі великі. Різаненко користується серйозним авторитетом серед жителів його округу і наразі не має серйозного політичного конкурента. Можливо, ситуація пізніше зміниться. Бо часу до парламентських виборів ще досталь...

Читати "Моя Київщина" у Facebook