#

Хто на старті на 95 окрузі: війна фінансових титанів

17.07.2019 06:05
Хто на старті на 95 окрузі: війна фінансових титанів
Колаж порталу "Моя Київщина"

«Моя Київщина» продовжує розглядати лідерів серед кандидатів на виборчих округах області. Черга дійшла й до найменшого за площею в регіоні 95 округу, який включає в себе місто Ірпінь та частину Києво-Святошинського району

Найбагатший округ в області відомий своєю непередбачуваністю. Як показує практика, перемогти тут може будь-хто.

Загалом на окрузі зареєстровано 35 депутатів, жоден з них не зняв свою кандидатуру до виборів. Серед них 16 ідуть на вибори від політичних партій, інші - самовисуванці.

Найперше, що привертає увагу на 95 окрузі - козак Михайло Гаврилюк. Минулого разу, у 2014 році, він досить несподівано пройшов до Ради по цьому округу. Раніше ми вже розповідали, що, як виявилося, патронат над Гаврилюком взяла сім’я Присяжнюків - екс-голови ОДА часів Януковича Анатолія Присяжнюка та його сина Олександра, близького соратника Яценюка і нардепа від «Народний Фронт». Сам нардеп підтвердив інформацію, що потрапити до ВР йому допомогли «друзі», а саме Сергій Бірюков і Віктор Романюк. Щоправда, Бірюкова називають “людиною Анатолія Присяжнюка”. Таким чином вийшло, що «козак» - звичайна маріонетка в досвідчений руках екс-регіоналів. Звідти і поява Фонду Гаврилюка на вулиці Липській в самісінькому центрі Києва... Результат депутатської роботи Гаврилюка за роки у раді виявився абсолютно мізерним, як і його шанси зараз отримати депутатську недоторканність ще раз.

Політологи ще рік тому констатували, що основна боротьба за депутатський мандат розгорнеться між двома надзвичайно фінансово сильними персонажами: тодішньою головою Києво-Святошинською РДА Смірновою та мером Ірпеня Володимиром Карплюком. Також є забудовник Олександр Тигов, який також не вперше висуває свою кандидатуру і демонструє непоганий результат.

Потім Карплюк пішов у відставку з посади мера, але основну підтримку та найвищі рейтинги він досі має в Ірпені, як і контроль над містом. Останнім часом він намагається змінити ситуацію і по інших частинах округу. Ми вже повідомляли, що кандидат активно працює перед виборами, зокрема допоміг облаштувати набережну у Боярці, реконструював та збагатив набережну і у Вишневому, відкрив новий сквер у Боярці. Те що Карплюк надзвичайно багатий персонаж, ні в кого не викликає сумнівів. Колишній мер Ірпеня з дружиною мають лише з нерухомості 20 земельних ділянок на території своїх екс-володінь та 11 квартир і 2 будинки. Також є закордонна нерухомість, квартира у столиці, і це далеко не весь список…

Крім такого "елітного" багажу Карплюк має і неабияку кількість кримінальних справ, відкритих проти нього. Дует Карплюка та його кума, мера Бучі Анатолія Федорука відомий по великій кількості махінацій, проведених із землею. Тому, стає зрозумілим, що якщо голова політсили «Нові обличчя» не отримає недоторканність, це загрожує йому не лише втратою можливостей, а й великою кількість судових розслідувань…

Головним опонентом Карплюка стала голова Києво-Святошинської РДА Мирослава Смірнова. У неї повністю протилежна ситуація з рейтингами: досить високі рейтинги скрізь, крім Ірпеня. До останнього часу займала пост голови Києво-Святошинської РДА. У 2018 році екс-президент Петро Порошенко призначив її на посаду. У 2012 році вже балотувалася до ВР від партії «УДАР» під 58 номером, але партія отримала лише 34 місця. Ні для кого не секрет, що наставником Смірнової є Артур Палатний, права рука Віталія Кличка.

Тому програш уже екс-голови Києво-Святошинської РДА стане серйозним ударом для Палатного, адже у такому випадку кличківці втрачають можливість керувати у Києво-Святошинському районі. Також партії «УДАР» потрібна своя людина у ВР.

Третьою важливою особою в цьому окрузі є екс-голова Києво-Святошинської райради, забудовник Олександр Тигов, який протягом останніх п’яти років став однією з ключових фігур у пристоличному регіоні. На парламентських виборах 2012 і 2014 років він робив спроби пройти до Верховної Ради. Причому востаннє мав серйозні шанси, але поступився Михайлу Гаврилюку, посівши друге місце з відставанням у 1,5% голосів. У 2014 році під час президентської кампанії Тигов очолив виборчий штаб Петра Порошенка у Києво-Святошинського районі і Приірпінні. Також він став головою районної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність».

На місцевих виборах-2015 Тигов був обраний депутатом Києво-Святошинської райради, яку очолив у березні 2016 року. Але через півроку райрада незаконно звільнила з посади голови, призначивши на його місце Вадима Гедульянова, лояльну фігуру до голови Києво-Святошинської РДА Мирослави Смірнової. Через це у Тигова з Смірновою досить конфліктні стосунки.

Від «Слуги Народу» йде Олександр Горобець, який хоча і є достатньо новою постаттю у політичних колах, але вже встиг потрапити в скандал. Олександр Горобець, який свого часу встиг попрацювати в КОДА, є забудовником, працює заступником директора ТОВ "Сфера житлобуд", яка забудовує ЖК "Софіївська сфера" і фігурував у справі скандальних забудовників. Зокрема, кандидата підтримує Віктор Крупій - його двоюрідний брат. Останній відомий тим, що працював довіреною особою в Ігоря Вишнякова – скандального забудовника з компанії BGM, яка кинула людей-інвесторів житлового комплексу "Благодатний". Після цього Крупій "кинув" людей, які купили квартири у скандальному житловому комплексі "Голд Сіті" в Бучі. Наразі обидві справи розслідує поліція та прокуратура. Попри це "слуга народу" має чималі шанси проскочити між важковаговиками.

Зважаючи на те, що 95-округ є найнепередбачуванішим, прогнозувати хто ж все таки переможе - складно. Зрозумілим є лише те, що у політичних колах гарантовано вибухнуть скандали, адже у разі програшу кандидати багато чого втрачають...

Микола Тицький, «Моя Київщина»

 

Читати "Моя Київщина" у Telegram