#

Хто на старті на окрузі №93: дружина Онищенка, креатура Косюка, "парашутистка" Зеленського і місцевий депутат

15.07.2019 21:35
Хто на старті на окрузі №93: дружина Онищенка, креатура Косюка, "парашутистка" Зеленського і місцевий депутат
Колаж порталу "Моя Київщина"

Інформаційний портал "Моя Київщина" сьогодні детально розгляне лідерів виборчих перегонів у 93 окрузі, куди входять міста Переяслав-Хмельницький, Ржищів, Богуславський, Рокитнянський та Миронівський райони. Якби у виборах брав участь нардеп-втікач Олександр Онищенко, то його розглядали б як фаворита пререгонів, проте депутатський мандат отримає хтось інший...

Загалом на окрузі зареєструвалися 20 кандидатів, проте 2 відмовилися від участі до початку виборів. Тому боротися за недоторканість будуть 8 людей від політичних партій, а також 10 самовисуванців. Варто розпочати з того, що Олександр Онищенко навіть попри свою відсутність в Україні протягом декількох років залишається найбільш упізнаваним серед жителів округу. Відомо, що нардеп зберігає вагомий вплив на політичну ситуацію в регіоні, адже свого часу на посади розставляв своїх людей, які продовжують відстоювати його інтереси, а також "засіває" округ. Чималого розголосу набув скандал навколо включення до списку мажоритарників по сусідньому 92 округу від партії "Слуга народу" Валерія Колюха – колишнього помічника депутатів Олександра Онищенка, Володимира Сівковича та Володимира Олійника. Ходять чутки, що Онищенко був одним із фінансистів партії Зеленського на президентських виборах, тому поява Колюха не може бути випадковістю.

ЦВК двічі відмовилася реєструвати Онищенка кандидатом у народні депутати, адже він протягом останніх п’яти років не перебував на території України, втікши з країни після позбавлення його депутатської недоторканності у 2016 році. Хоча колегія суддів Шостого апеляційного адміністративного суду зобов’язала ЦВК зареєструвати втікача кандидатом від "Соціалістичної партії України", проте Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду України остаточно заборонив Онищенку брати участь у виборах. У ЗМІ була інформація, що за таке рішення мільярдер Юрій Косюк, який намагається у 93 окрузі поставити депутатом свою людину, нібито дав хабар у розмірі 200 тис грн.

Утім, заради справедливості варто зазначити, що спроби Онищенка довести в суді, що він буцімто весь цей час - три роки - "представляв Україну на кінних змаганнях", не витримує жодної критики...

Проте на окрузі самовисуванцем зареєструвалася справжня спортсменка Ганна Різатдінова – призерка Олімпійських ігор у Ріо-де-Жанейро. Відомо, що гімнастка у 2016 році народила від Онищенка сина. З приводу реєстрації Різатдінової на виборах по 93 округу Онищенко говорив, що не має до цього жодного стосунку, адже вони давно не спілкуються. Але навряд така поява може бути випадковістю.

Креатура олігарха Юрія Косюка – Олександр Жукотанський – має серйозні шанси на перемогу, адже пост директора "Миронівського заводу по виготовленню круп і комбікормів" дає йому серйозний адмінресурс. Фактично Жукотанського називають "правою рукою" Косюка, який не тільки керує його заводом, а й вирішує усі поточні справи в районі. Варто додати, що родина Жукотанських нещодавно потрапила в епіцентр скандалу з теплопостачанням міста Миронівка, адже місцеві котельні перейшли в оренду компанії "Богуславська сільгосптехніка". Даним підприємством керує син Олександра Жукотанського – Дмитро. Проблема ж полягає у тому, що міські тепломережі залишилися на балансі комунального підприємства, яке мало б ремонтувати їх за власний рахунок, але вони у свою чергу не отримують коштів за подачу тепла у квартири. А при цьому за даними ЗМІ, компанія отримує величезні прибутки, адже тариф на опалення є набагато вищим, аніж у Києві.

Рейтинг партії президента "Слуга народу" дозволяє поборотися за мандат навіть таким особам, які не мають жодного відношення до 93 виборчого округу. Представляти інтереси Зе-команди довірили Анні Скороход, яка була головою окружної виборчої комісії у 98 окрузі на президентських виборах. Хоч вона у політиці новачок, проте має дуже сумнівні зв’язки. За даними ЗМІ, її чоловік – Олексій Алякін – раніше відомий у Росії банкір, якого заочно засудили за "відмивання" понад 1 млрд рублів. У 2013 році він утік до України, проте у 2018 році був затриманий співробітниками СБУ, тоді його готували до депортації у РФ та анулювали громадянство. Згодом суд зобов’язав повернути паспорт Алякіну, а питання щодо депортації розглядається силовиками й до цього часу. Зараз Анна Скороход є заступником директора ТОВ "Будівельний комбінат "Прогрес", який належить Алякіну.

Також за даними інформаційних видань, лобіював включення до списку партії Зеленського Ганну Скороход екс-начальник Кримської митниці Віктор Тимошенко. Його відносять до орбіти одіозного екс-голови Державної фіскальної служби України та першого заступника голови Верховної Ради України Ігоря Калєтніка. У ЗМІ повідомляють, що колишній помічник у ВР Калєтніка Ілля Павлюк у штабі Зе-команди відповідає за фінансування однієї з чотирьох внутрішніх груп, яка має назву "регіонали".

Щен одним претендентом на депутатство є чинний нардеп від "Народного фронту" Геннадій Кривошея, який є уродженцем Богуслава. До 8 скликання ВР він потрапив за списком партії, а цього разу вирішив спробувати себе у ролі самовисуванця. Жителям округу він запам’ятався як автор численних депутатських звернень до Київської ОДА, Служби автомобільних доріг у Київській області та Кабінету Міністрів. Загалом вони стосувалися виділення коштів на ремонт доріг округу, виділення ліків для онкохворих, формування Богуславської та Миронівської ОТГ.

Проте до депутата є декілька питань, зокрема, як йому вдалося придбати земельну ділянку площею понад 0,17 га у селі Гореничі Києво-Святошинського району за 180 тис грн, адже вартість сотки землі там стартує від 1000 доларів. Варто додати, що його помічник у ВР Юрій Житомирський був разом із поплічниками затриманий працівниками СБУ за підготовку заходів по дестабілізації ситуації в країні. Проте Кривошея переконував, що про плани помічника нічого не знав. Загалом у парламенті минулого скликання він пропустив дуже мало засідань, а також взяв участь у написанні 144 законопроектів. Проте він був одним із тих, хто голосував за проекти законів №6688 і №9157, які були спрямовані на обмеження свободи слова на телебаченні та в Інтернеті.

Серед інших кандидатів варто відмітити аутсайдера перегонів, екс-голову Київської ОДА Олександра Горгана, який балотується від "Європейської солідарності". Свого часу була інформація, що Горган планував потрапити до парламенту по 94 виборчому округу (Обухів, Васильків), проте бізнес-партнер Петра Порошенка Ігор Кононенко відразу дав зрозуміти, що Горгану там не місце. Ходили чутки, що тоді голова КОДА образився на Кононенка, але йому знайшли інший округ – 93, хоча там уже давно забули про існування того, кого бачили лише декілька разів.

Непересічною персоною на окрузі є Юлій Мамчур – екс-командир 204-ї Севастопольської бригади тактичної авіації Повітряного командування "Південь", що знаходилася у Бельбеку. З початком анексії Криму "зелені чоловічки" захопили військову частину, проте особовий склад не здався у полон. Командира частини було викрадено, як стало відомо згодом, на нього здійснювали психологічний тиск, аби він зрадив присязі на вірність народу України. У минулому скликанні парламенту він був депутатом від БПП-"Солідарність", але був обраний за списком. Зараз зареєструвався самовисуванцем, але шансів потрапити у парламент майже немає.

Загалом округ досить складний і має чимало проблем, тому кожному кандидату треба буде прикласти максимум зусиль, аби здобути голоси виборців. Може здатися, що фаворит уже відомий, проте нікому не варто завчасно приміряти лаври переможця, адже все може змінитися в останню мить…

Анатолій Тихий, "Моя Київщина"

Читати "Моя Київщина" у Facebook